Soroksári győzelem Dorogon, a hazaiak már csak matematikailag kerülhetik el a kiesést

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2023.04.30. 16:50
A Dorog már csak a csodában bízhat (Fotó: Sersztnyev Richárd/Dorogi FC)
A labdarúgó NB II 35. fordulójában a sereghajtó Dorog a forduló előtt 7. helyezett Soroksár ellen lépett pályára hazai környezetben. A Soroksár csak annyit adott ki magából, amennyi a magabiztos, 3–0-s győzelemhez szükséges volt, így gyakorlatilag kiejtette a Dorogot a másodosztályból.

LABDARÚGÓ NB II
35. FORDULÓ

DOROGI FC–SOROKSÁR SC0–3 (0–1)
Dorog, Buzánszky Jenő Stadion, 300 néző. Vezette: Berényi Tamás (Rózsa Dávid, Ring Kevin)
DOROG: Borsos – Barna G. (Szerencsi, a szünetben), Lénárth, Berkó, Preklet (Lustyik, 59.), Papp Máté – Szalai J. (Krunc, 71.), Kapornai (Papp Marcell, 71.), Sztojka, Szedlár – Vígh Á. (Magyari, a szünetben).Vezetőedző: Marián Sluka
SOROKSÁR: Kovács M. – Nagy O., Króner, Valencsik, Vincze Á. – Hudák M. (Köböl, 66.), Vass Á. – Redzic (Hegyi P., 76.), Sipos Z. (Németh E., 66.), Halmai Á. (Dobos Á., 76.) – Lovrencsics B. (Erdélyi L., 86.).Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Sipos Z. (26.), Lovrencsics B. (53.), Dobos Á. (90+1.)
Marián Szluka: – A stabilitásunk nem olyan, amilyet elképzeltem. Ki lehet kapni, de a pályán minden pontért meg kell küzdeni, csúszni-mászni kell, de okosnak és szervezettnek is kell lenni. Ezt most sajnos a három kapott gól megmutatta.
Lipcsei Péter: – Három megterhelő mérkőzésen vagyunk túl ezen a héten, melyen kilenc pontot szereztünk, de előtte szintén három mérkőzés alatt hét pontot gyűjtöttünk, úgyhogy maximálisan le a kalappal a fiúk előtt. Sokat beszéltünk arról, hogy próbáljuk átlépni az árnyékunkat, mert az elmúlt évben az ilyen meccseken vagy döntetlent értünk el, vagy kikaptunk. Két játékrendszerre készültünk, de sikeresen megoldottuk a feladatunkat. Nagyon fontos három pontot szereztünk.

A sereghajtó Dorog az elmúlt fordulókban egyre távolabb került még az osztályozót érő helyezésektől is. Marián Sluka együttesének ezúttal hazai pályán a Soroksárralkellett megküzdenie a kilátogató mintegy 300 néző előtt.

Mivel a hazaiaknak csak egy győzelemmel maradt volna bármilyen reményük is a bennmaradás kiharcolására, neki is estek ellenfelüknek az első pár percben. A 8. percben Szedlár került ziccerbe, de előbb Króner, majd Kovács is megakadályozta a gólszerzésben a dorogiak szélsőjét. A folytatásban helyzet egyik csapat előtt sem adódott, azonban a 26. percben a Soroksár szinte a semmiből megszerezte a vezetést Sipos találatával. A félidő további részében mindkét oldalon adódtak lehetőségek, de újabb gól nem született.

A második játékrészben a Dorog mindent egy lapra feltéve rohamozott, de a Szalai előtt adódott lehetőségek egyike sem kötött ki a Soroksár kapujában. Ellenben a vendégek többször is létszámfölényben kontrázhattak, aminek eredményeként az 53. percben Lovrencsics megduplázta a Soroksár előnyét. A Dorog kissé erőtlen támadásai a félidő további részében sem vezettek eredményre, ellenben Lipcsei Péter csapata a hosszabbítás első percében a harmadik találatát is megszerezte Dobos révén. Vereségével a Dorog immáron hétpontnyi hátrányba került a még osztályozót érő 18. helyhez képest. 0–3

20. Dorogi FC356101929–54–2528

Idegenben is simán nyert a fehér mezes Soroksár (Fotó: Sersztnyev Richárd/Dorogi FC)

90+3. perc: VÉGE! A Dorog hazai pályán szenvedett háromgólos vereséget és ha matematikailag még nem is, de gyakorlatilag már kiesett a másodosztályból.

90+1. perc: GÓÓÓÓL! Hegyi gyorsan elvégzett szabadrúgása után az üresen kilépő Dobos 12 méterről lőtte a kapu közepébe a labdát. 0–3!

90. perc: Három perc hosszabbítás következik.

86. perc: Cserélt a Soroksár, Lovrencsics helyére Erdélyi érkezett.

85. perc: Hegyi 19 méteres szabadrúgása szállt a kapu fölé.

83. perc: Lustyik lőtt kapura 19 méterről, Kovács védett.

76. perc: Kettőt cserélt a Soroksár, Halmai helyére Dobos, Redzic helyére Hegyi állt be.

73. perc: Vass faultolta Szerencsit, sárga lap.

71. perc: Kettőt cserélt a Dorog, Szalai József helyére Krunc Márió, Kapornai Bertalan helyére Papp Marcell állt be.

66. perc: Kettőt cserélt a Soroksár, Hudák helyére Köböl, Sipos helyére Németh érkezett.

61. perc: Jobb oldali támadás végén Szalai játszotta tisztára magát 10 méterre a kaputól, de lövése a bal kapufa mellé szállt.

59. perc: Cserélt a Dorog, Preklet helyére Lustyik érkezett.

57. perc: Szerencsi passza után Szalai vette célba a jobb alsó sarkot, de lövése elakadt a blokkoló Nagy lábában.

53. perc: Halmai kapott labdát a dorogi 16-oson belül, az alapvonal közeléből Lovrencsicshez centerezett, aki négy méterről, jobbal a bal alsóba lőtt. 0–2!

51. perc: Lovrencsics fűzte be Prekletet, aki egy lerántással akadályozta meg a gyors soroksári kontra lehetőségét. Sárga lap.

49. perc: Hudák ugratta ki Redzicset, aki rossz döntést választott és jobbal a kapu fölé lőtte a labdát.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés.

46. perc: Vígh és Barna jöttek le.

46. perc: Kettőt cserél a Dorog a szünetben, érkezik Magyari és Szerencsi is.

Sipos Zoltán (balra) szerzett vezetést a Soroksárnak (Fotó: Sersztnyev Richárd/Dorogi FC)

45. perc: Hosszabbítás nélkül vége az első félidőnek. A Soroksár Sipos találatának köszönhetően előnnyel vonulhat az öltözőbe.

45. perc: Redzic ugratta ki Sipost, aki átívelte a labdát Halmainak, a soroksári szélső akrobatikus mozdulattal akarta bevenni a hazai kaput, de az égbe lőtte a labdát, így Borsos könnyedén megszerezte azt.

44. perc: Vígh rúgta meg hátulról Nagyot, sárga lap.

40. perc: Egy hosszú indítás után Szalai megelőzte Krónert, de a soroksári védő az utolsó pillanatban mégis blokkolni tudott, így a dorogi támadó lövése után szögletre szállt a labda.

36. perc: Sipos passza után Hudák 18 méterről tekert kapura, de Borsos védeni tudott.

33. perc: Valencsik hosszan előre ívelt labdájával Lovrencsics léphetett ki, középen üresen érkezett Redzic, de Lovrencsics átadásába Preklet bele tudott lépni, így nem született újabb soroksári gól.

Papp Máté fejese előtt egy soroksári kézen pattant meg a labda a 16-oson belül, a játékvezető már a szájához is emelte sípját, de mivel a partjelző nem intett semmit, így nem ítélt büntetőt Berényi Tamás.

28. perc: Kovács ütött ki röviden egy jobbról érkező labdát, de a hosszún érkezőPapp Máté az oldalhálóba fejelt.

26. perc: GÓÓÓÓL! Vezet a Soroksár! Redzic, Halmai és Sipos keverte meg a dorogi védelmet, Halmai elhúzta a labdát Borsos mellett, így Siposnak már csak az üres kapuba kellett gurítania. 0–1!

21. perc: Halmai passza után Lovrencsics megpattanó lövése csapódott veszélyesen a jobb alsó sarok irányába, de Borsos védeni tudott.

8. perc: Szedlár lépett ki egy az egyben egy kiváló kiugratással, de előbb Króner piszkálta el előle a labdát, majd ismétlését Kovács védte.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Dorog kezdte a játékot.

Érkeznek a csapatok, a Dorog piros-feketében, a Soroksár tiszta fehérben játszik ma.

A sereghajtó Dorog jelenleg 5 pontos hátrányban van az osztályozós helyen tanyázó Békéscsaba mögött, így a mai találkozón csak a győzelem lehet elfogadható Marián Sluka együttese számára. Egy esetleges vereség esetén a hazaiak kezdhetnek megbarátkozni az NB III gondolatával.

Ősszel a Soroksár hazai pályán 2–1-re nyert, legutóbbi dorogi összecsapásuk pedig szintén a fővárosiak győzelmével zárult.

A felek eddig összesen 20 alkalommal mérkőztek egymással, ebből 12 találkozót az NB II-ben, 8-at az NB III-ban rendeztek. Az összesített mérleg a Soroksárnak kedvez, Lipcsei Péter együttese 9, a dorogiak 7 alkalommal tudtak nyerni, 4 alkalommal döntetlen született.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a hat meccse nyeretlen, győzelmi kényszerben pályára lépő Dorog az előző öt találkozóján 13 pontot gyűjtő Soroksár ellen.