Két góllal nyert a Nyíregyháza a Kozármisleny vendégeként

PEHR NÁNDORPEHR NÁNDOR
2023.04.30. 16:50
A Nyíregyháza fontos meccsen két góllal nyert Kozármislenyben (Fotók: Löffler Péter/Dunántúli Napló)
A kiesés elől menekülő csapatok csatájában az első játékrészben nem született gól. A második félidő elején Novák fejelt a kapuba, majd Kovácsréti találata eldöntötte a három pont sorsát. A Kozármisleny mindent egy lapra feltéve rohamozott, de nem tudott gólt szerezni, így Kozármisleny-Nyíregyháza 0–2.

LABDARÚGÓ NB II
35. FORDULÓ

HR-RENT KOZÁRMISLENY–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 0–2 (0–0)
Kozármisleny,
700 néző. Vezette: Jakab Árpád (Kiss Balázs, Kovács Gábor)
KOZÁRMISLENY: Somogyi M. – Sági, Várkonyi, Füredi, Bor – Horváth D. (Nagy E., 73.), Tölgyesi (Károly, 80.) – Vogyicska Balázs, Bartha (Kosznovszky, 59.), Vajda R. (Kotroczó, 73.) – Daru (Gránicz, 59.). Vezetőedző: Márton Gábor
NYÍREGYHÁZA: Hegedüs L. – Szokol (Farkas B., 52.), Baki, Gengeliczki, Nagy B. (Szerető, 73.) – Vass P. (Gresó, 73.), Sigér Á. – Pekár, Pantovics (Kovácsréti, 52.), Pataki B. (Csősz, 61.) – Novák Cs. Vezetőedző: Lengyel Roland
Gólszerző: Novák Cs. (54.), Kovácsréti (65.)
Márton Gábor:
– Mi mindig futballozni akarunk, de ha engedik, „szétszalad a ménes”. Érdekes szabálykönyvvel találkoztam ma.
Fekete Tivadar: – Mindkét csapat számára létfontosságú, küzdelmes mérkőzés volt. Amit szerettünk volna látni, az visszaköszönt a pályán. Kicsit szerencsénk is volt, hiszen minden labda nekünk pattant.

Az első félidőben mindkét csapat óvatosan kezdett. Sok volt a hiba mindkét oldalon, rossz passzok, indítások. Az elején többet birtokolta a labdát a vendégcsapat, de helyzetek csak eladott labdák után, vagy pontrúgásból alakultak ki. Az első ilyenből Baki lőtt a felső lécre, ám a labda kifelé pattant. A játékrész második felében már többet volt a labda a hazaiaknál, szögletekből és szélen vezetett támadásokból alakítottak ki helyzeteket, de gól nem született az első félidőben.

A második félidő elején többet próbálkozott a Kozármisleny, de egy szöglet után Novák a Nyíregyházának szerezte meg a vezetést. A hazaiak Vogyicska lövésénél közel álltak az egyenlítéshez, de jött Kovácsréti,és növelte a vendégek előnyét. Ezután a Nyíregyháza már csak az előny megtartására törekedett, a Kozármislenyen már látszódtak a fáradság jelei. Játékosai ugyan mindent megtettek, de gólt már nem tudtak gólt szerezni, így a Nyíregyháza mind a három pontot elvitte Kozármislenyből. 0–2

20. Dorogi FC356101929–54–2528

90+5. perc: A játékvezető lefújta a találkozót. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+3 perc: Kosznovszky beadását fogta Hegedüs.

90+1 perc: Csősz kapott sárga lapot.

5 perc lesz a hosszabbítás.

Baki csak kapufát lőtt, de így is nyert a Nyíregyháza  (Fotók: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

88. perc: Pekár vágta fel Vogyicskát, ő is sárga lapot kapott.

86. perc: Baki kapott sárga lapot.

81. perc: Sági kapott sárga lapot.

80. perc: Hazai csere: Tölgyesi helyére érkezik Károly.

73. perc: Kettő-kettő csere hazai oldalon: Horváth D. és Vajda ment le és érkezett Nagy E. és Kotroczó, a vendég oldalon Nagy B. és Vass P. ment le és érkezett Szerető és Gresó.

65. perc: A gólt egy vélhető szabálytalanság előzte meg, ezért reklamált a hazaiak vezetőedzője, Márton Gábor, akit emiatt piros lappal büntetett a játékvezető.

65. perc: Növelte előnyét a vendégcsapat!!! Pataki B. lőtt, Somogyi hárított, a kipattanót Kovácsréti M. lőtte a kapuba. 0–2

Vogyicska is próbálkozott, de ma nem talált be a Kozármisleny  (Fotók: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

63. perc: Vogyicska Balázs és Nagy B. feszült egymásnak mind a ketten sárga lapot kaptak. Az eset végén Márton Gábor a hazaiak vezetőedzője is besárgult.

61. perc: Nyíregyházai csere: Pataki B. helyett jött Csősz.

59. perc: Kettős hazai változtatás Bartha és Daru ment le, érkezett Kosznovszky és Gránicz.

58. perc: Vogyicska egy szép csel után lőtt, Hegedüs nagyot hárított.

57. perc: Bor szerzett labdát és lőtt távolról, egy vendégjátékosról vágódott szögletre.

Vassék megszerezték a vezetést  (Fotók: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

54. perc: Vezet a Nyíregyháza! Egy vendégszöglet után Novák érkezett középen és közelről fejelt a hazai kapuba. 0–1.

52. perc: Kettős vendég csere Pantovic és Szokol ment le és érkezett Kovácsréti és Farkas B.

48. perc: Sági és Vogyicska kényszerítőzött a jobb szélen majd előbbi adta a labdát középre, Hegedüs ütötte el a játékszert Daru elől.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

45. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: Hazai szöglet után Horváth lőtt, még Bartha fejelt bele, de Hegedüs fogta a labdát.

42. perc: Ismét hazai szélső támadás, Vajda adta be bal szélről, Vogyicska érkezett és centikkel maradt le, és nekiütközött a kapufának. Ápolás után vissza tud térni a pályára.

40. perc: Sági érkezett a jobb oldalon passzolt Vogyicskának aki levitte az alapvonalig, majd veszélyesen lőtte középre, de mindenki lemaradt a labdáról.

Bartháék mindent megtettek, de nem tudtak gól szerezni  (Fotók: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

38. perc: Vogyicska jobb oldali beadását szedte le Hegedüs az érkező Daru elől.

33. perc: Vogyicska cselezett befelé a jobb szélről, és lőtt kapu fölé.

32. perc: Sigér Ákos lövését fogta Somogyi.

31. perc: Egy gyors hazai kontra, Vajda indult saját térfélről, a védők beérték, de még középen érkező Darunak passzolt, de jól jött a kapujából Hegedüs és megszerezte a labdát a hazai csatár elől.

25. perc: Egy újabb mislenyi szöglet, most Bartha érkezett és perdített a kapura, de sikerül felszabadítani a nyíregyházai védőknek.

23. perc: Két hazai szöglet, az első után a hosszún Tölgyesi elé került, aki középre passzolt, de ezt szögletre rúgták a vendégek. A második után Daru fejelt kapu mellé.

14. perc: Egy-egy eladott labda után támadt zavar a kapuk előtt, de az egyik oldalon les, a másikon egy rossz passz vetett véget a támadásnak.

7. perc: Perák adott be egy labdát a bal szélről, mindenki arra vár, hogy lesen van Baki, de nem szólt a síp, a vendég játékos közelről a felső lécet találta el, de kifelé pattant a labda és felszabadítottak a hazaiak.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a Márton Gábor irányításával a legutóbbi öt bajnokijából négyet megnyerő Kozármisleny a négy meccs óta nyeretlen és közben mindössze három pontot gyűjtő Nyíregyháza ellen.