I. SZ. 2022.07.15 15:53 Frissítve: 2022.08.11 12:51

MAGYAR KUPA 2022–2023

A Magyar Kupa 2022–2023-as kiírásában 160 csapat került a főtáblára. Az első két fordulóban az NB III-as csapatok és a megyei selejtezőből a főtáblára kerülők szerepelnek, az NB I-es és NB II-es csapatok a 3. fordulóban csatlakoznak. A kupadöntőt május 3-án a Puskás Arénában játsszák.


Az első forduló előtt a csapatokat földrajzi alapon (északkelet, délkelet, északnyugat és délnyugat ) négy részre osztották, az első két fordulóban az azonos csoportban szereplők mérkőznek egymással.

 A MAGYAR KUPA FORDULÓINAK TERVEZETT IDŐPONTJAI
2022. augusztus 6-7.: 1. forduló
Augusztus 27.: 2. forduló
Szeptember 17.: 3. forduló
Október 19.: 4. forduló
2023. február 8.: nyolcaddöntő
Március 1.: negyeddöntő
Április 5.: elődöntő
Május 3., Puskás Aréna: döntő

A harmadik körre 32 klub marad talpon az augusztusban rajtoló 128-ból, és ekkor csatlakozik a 32 első- és másodosztályú csapat.

A Magyar Kupában végig érvényes, hogy egy mérkőzésből állnak a párharcok, a pályaválasztó az alacsonyabb osztályban szereplő klub lesz, az azonos osztályúak esetében a későbbiekben az játszik otthon, amely addig kevesebb hazai kupameccsen vett részt, azonosság esetén pedig az elejétől fogva az, amelyet a sorsoláskor előbb kihúztak.

A két legtovább jutó megyei csapat az Amatőr Kupa döntőjében találkozik egymással.

A labdarúgó NB I és a Magyar Kupa eddigi győztesei

MOL MAGYAR KUPA
2. FORDULÓ
Balatonszepezdi ÖKSK (Veszprém II.)–Komáromi VSE (NB III)
Király SE (Vas I.)–BVSC Zugló (NB III)
Úrkút SK (Veszprém I.)–III. Kerületi TVE (NB III)
Nyergesújfalu SE (Komárom-Esztergom I.)–Tatai AC (Komárom-Esztergom I.)
Mezőörs KSE (Győr-Moson-Sopron II.)–Söpte SE (Vas I.)
Tatabányai SC (NB III)–Balatonfüredi FC (NB III)
Zsámbéki SK (NB III)–Bicskei TC (NB III)
Abda SC VVFK Bau (Győr-Moson-Sopron I.)–Zalaszentgróti VFC (Zala I.)
DEAC (NB III)–Eger SE (NB III)
Silver Tüzép Karancslapujtő (Nógrád I.)–FC Hatvan (NB III)
Monostorpályi SE (Hajdú-Bihar I.)–Termálfürdő FC Tiszaújváros (NB III)
REAC Sport Kft. (BLSZ I.)–ESMTK (NB III)
Székkutas TC (Csongrád-Csanád II.)–Monor (NB III)
Dunaharaszti MTK (Pest I.)–Bölcske SE (Tolna I.)
BTE Felsőzsolca (Borsod-Abaúj-Zemplén I.)–Cigánd SE (Borsod-Abaúj-Zemplén I.)
Edelény Borsodszer (Borsod-Abaúj-Zemplén II.)–Balassagyarmati Városi SE (NB III)
Mátészalkai MTK (Szabolcs-Szatmár-Bereg I.)–Hidasnémeti VSC (Borsod-Abaúj-Zemplén I.)
Mátraderecskei SE (Heves II.)–Putnok FC (NB III)
Újfehértó SE (Szabolcs-Szatmár-Bereg I.)–Tiszafüredi VSE (NB III)
Kalocsai FC (Bács-Kiskun I.)–Jászberényi FC (NB III)
Deszk SC (Csongrád-Csanád I.)–ASR Gázgyár (BLSZ I.)
Füzesgyarmati SK (NB III)–Hódmezővásárhelyi FC (NB III)
Lajosmizsei VLC (Bács-Kiskun I.)–Meton FC Dabas SE (NB III)
Szegedi VSE Pizzamonster (Csongrád-Csanád I.)–Bugyi OBO SE (Pest I.)
VS Dunakeszi (Pest I.)–Szolnoki MÁV FC (NB III)
Lenti TE SE (Zala I.)–XV. Kerületi Issimo SE (BLSZ I.)
Kadarkút VSK (Somogy I.)–Iváncsa KSE (NB III)
Szekszárdi UFC (NB III)–Budaörs (NB III)
K. Ócsárd SE (Baranya II.)–Nagyatádi FC (Somogy I.)
43. sz. Építők SK (BLSZ I.)–FC Nagykanizsa (NB III)
Pécsi Vasutas SK (Baranya I.)–Kaposvári Rákóczi FC (NB III)
Pécsvárad SE Prosport.hu (Baranya I.)–Dunaújváros (NB III)

1. FORDULÓ
AUGUSZTUS 6., SZOMBAT

Balatonszepezdi ÖKSK (Veszprém II.)–Pápai Perutz FC (Veszprém I.) 1–0
Fővárosi Vízművek SK (BLSZ I.)–Füzesgyarmati SK (NB III) 2–2 – tizenegyesekkel 1–3
ASR Gázgyár (BLSZ I.)–Körösladányi MSK (NB III) 4–1
BTE Felsőzsolca (Borsod-Abaúj-Zemplén I.)–Bánk-Dalnoki LA (NB III) 1–0
Gerjeni SK (Tolna I.)–Lenti TE SE (Zala I.) 1–7
XV. Kerületi Issimo SE (BLSZ I.)–Nagybajom AC (Somogy I.) 3–2
Bagi TC 96 (Pest II.)–Tiszafüredi VSE (NB III) 2–4
Balatonlelle SE (Somogy I.)–Iváncsa KSE (NB III) 0–1
Berkenye SE (Nógrád I.)–Termálfürdő FC Tiszaújváros (NB III) 1–4
Bölcske SE (Tolna I.)–Érdi VSE (NB III) 2–1
Cigánd SE (Borsod-Abaúj-Zemplén I.)–Tállya KSE (Borsod-Abaúj-Zemplén I.) 2–0
Dunaújváros (NB III)–BKV Előre (NB III) 5–2
Duvenbeck Hegyeshalom (Győr-Moson-Sopron II.)–III. Kerületi TVE (NB III) 0–5
Encs VSC (Borsod-Abaúj-Zemplén I.)–Eger SE (NB III) 2–3 – hosszabbítás után
Ercsi Kinizsi SE (Fejér I.)–Kaposvári Rákóczi FC (NB III) 1–2
Ibrány SE (Szabolcs-Szatmár-Bereg I.)–Mátészalkai MTK (Szabolcs-Szatmár-Bereg I.) 0–0 – tizenegyesekkel: 3–4
FSC Hegykő (Győr-Moson-Sopron I.)–Tatabányai SC (NB III) 0–7
Kadarkút VSK (Somogy I.)–Sport36 Komlói Bányász (Baranya I.) 3–1
Kumánia Kisújszállás (Jász-Nagykun-Szolnok I.)–Szegedi VSE Pizzamonster (Csongrád-Csanád I.) 0–2
Lajosmizsei VLC (Bács-Kiskun I.)–Törökszentmiklósi FC-Veteriner (Jász-Nagykun-Szolnok I.) 2–0
Mezőkovácsházi TE (Békés II.)–VS Dunakeszi (Pest I.) 1–5
Mezőmegyer SE (Békés III.)–REAC Sport Kft. (BLSZ I.) 2–3
B. Build Mohács (Baranya I.)–Szekszárdi UFC (NB III) 0–3
Monostorpályi SE (Hajdú-Bihar I.)
–Sajóbábonyi VSE (Borsod-Abaúj-Zemplén I.) 2–1
Nagyatádi FC (Somogy I.)–MÁV Előre FC Főnix (Fejér I.) 1–0
Nagyecsed RSE (Szabolcs-Szatmár-Bereg I.)–Balassagyarmati Városi SE (NB III) 0–1
Péceli SSE (Pest II.)–Meton FC Dabas SE (NB III) 0–2
Rákosmente FC (BLSZ I.)–Jászberényi FC (NB III) 1–4
Sárvár FC (Vas I.)–Nyergesújfalu SE (Komárom-Esztergom I.) 1–5
Salgótarjáni BTC (Nógrád I.)–Debreceni Egyetemi AC (NB III) 1–3
Semjénházi SE (Zala I.)–Budaörs (NB III) 0–1
Szolnoki MÁV FC (NB III)–Makó FC (NB III) 1–0
Tarr Andráshida SC (Zala I.)–Bicskei TC (NB III) 2–6
Tatai AC (Komárom-Esztergom I.)–Péti MTE (Veszprém I.) 6–1
Tiszaföldvár SE (Jász-Nagykun-Szolnok I.)–ESMTK (NB III) 0–6
Vajta RSC (Fejér II.)–K. Ócsárd SE (Baranya II.) 0–3
Király SE (Vas I.)–Practical VLS Veszprém (NB III) 2–0
Pomáz ICO SE (Pest II.)–Abda SC VVFK Bau (Győr-Moson-Sopron I.) 2–2 – tizenegyesekkel 6–7

AUGUSZTUS 7., VASÁRNAP
Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő (Fejér I.)–FC Nagykanizsa (NB III) 2–3
Monor (NB III)–Ceglédi VSE (NB III) 1–0 – hosszabbítás után
Bonyhád VLC (Tolna I.)–43. sz. Építők SK (BLSZ I.) 2–2 – 11-esekkel 3–4
Kecel FC (Bács-Kiskun I.)–Deszk SC (Csongrád-Csanád I.) 0–1
Létavértes SC (Hajdú-Bihar II.)–FC Hatvan (NB III) 0–5
Nagydobosi LSE (Szabolcs-Szatmár-Bereg II.)–Újfehértó SE (Szabolcs-Szatmár-Bereg I.) 0–5
Bugyi OBO SE (Pest I.)
–Kecskeméti LC (Bács-Kiskun I.) 1–0
Silver Tüzép Karancslapujtő (Nógrád I.)–Balkányi SE (Szabolcs-Szatmár-Bereg I.) 6–0
Putnok FC (NB III)–Sényő-Carnifex FC (NB III) 2–0
Mátraderecskei SE (Heves II.)–Vác VLSE (Pest I.) 3–0 – a váciak visszalépése miatt játék nélkül
Kalocsai FC (Bács-Kiskun I.)–Testvériség Újpalota SE (BLSZ I.) 1–0
Kiskunfélegyháza (Bács-Kiskun I.)–Hódmezővásárhelyi FC (NB III) 0–5
Dabas-Gyón FC (Pest III.)–Székkutas TC (Csongrád-Csanád II.) 1–4
Rábapatyi KSK (Vas I.)–Komáromi VSE (NB III) 1–3
Edeltech-Ugod SE (Veszprém II.)–Mezőörs KSE (Győr-Moson-Sopron II.) 1–5
Technoroll Teskánd KSE (NB III)–BVSC Zugló (NB III) 0–7
Söpte SE (Vas I.)–Devecseri SE (Veszprém I.) 4–1
Sza-Bi Qulitat Ménfőcsanak (Győr-Moson-Sopron I.)–Balatonfüredi FC (NB III) 0–2
Tutitextil Körmend VSE (Vas I.)–Zsámbéki SK (NB III) 0–8
Úrkút SK (Veszprém I.)–SC Sopron (Győr-Moson-Sopron I.) 2–0
Rábaszentandrás SE (Győr-Moson-Sopron II.)–Zalaszentgróti VFC (Zala I.) 0–3
Sárosd NKSC (Fejér I.)–Dunaharaszti MTK (Pest I.) 1–2
Pécsi Vasutas SK (Baranya I.)–Szepetnek SE (Zala I.) 2–0
Pécsvárad SE Prosport.hu (Baranya I.)–Kelen SC (NB III) 1–0
Edelény Borsodszer (Borsod-Abaúj-Zemplén II.)–Aqua-General Hajdúszoboszló (NB III) 3–1
Balmazújváros SC (Hajdú-Bihar I.)–Hidasnémeti VSC (Borsod-Abaúj-Zemplén I.) 1–2

2022.08.11 23:28:54

Labdarúgó NB I THURY GÁBOR

ALAPVONAL.Törőcsik András a Kádár-rendszerben vált futballistává, s a rezsim, ha nem is hangoztatta, nyilvánvaló volt, az őszinte zsenik helyett a kiszámítható, középszerű igazodókat részesítette előnyben.

2022.08.08 21:31:39

Labdarúgó NB I MALONYAI PÉTER

ALAPVONAL. A tulajdon persze nagy erő, nincs az a külső futballszervezet, amelyik drasztikusan belenyúlhat a szerződtetések szövevényébe, így aztán nem tudható, mikor lesz változás a témában. Remény van rá, ugyanis van jó néhány olyan, évtizedeken át tornyosuló gát a magyar futballban, amelyet áttörtek a csapatok (vagy az idő), szinte észrevétlenül.

2022.08.07 18:32:53

Labdarúgó NB I SOMOGYI ZSOLT (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)

Nem megy a kispestieknek, a második mérkőzésükön is kikaptak, és ezúttal sem szereztek gólt.

2022.08.07 17:11:26

Labdarúgó NB I ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)

Egy gólt elvett az Újpesttől a VAR, aztán hiába játszottak sokáig emberelőnyben a lila-fehérek, simán kikaptak.

2022.08.07 15:03:24

Labdarúgó NB I BODNÁR TIBOR (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)

Meggyőző játék, 4–2-re nyert a hazai együttes, Supka Attila csapata egy félidőnyit emberhátrányban játszott.