Drámai csatában nem esett gól, tizenegyesekkel a Puskás Akadémia a nyolc között!

2023.02.09. 18:50
A labdarúgó Mol Magyar Kupa csütörtök esti utolsó nyolcaddöntőjében a Puskás Akadémia és az Újpest FC Pancho Arénában megrendezett mérkőzésén 120 perc alatt sem esett gól. A tizenegyespárbajt 5–4-re a felcsútiak nyerték meg, és bejutottak a legjobb nyolc közé.
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
A Ferencvárosnak gólt lövő Mudrinszkire nagyon ügyeltek a felcsútiak (Fotó: Árvai Károly) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

MOL MAGYAR KUPA
NYOLCADDÖNTŐ
PUSKÁS AKADÉMIA FC–ÚJPEST FC
0–0– tizenegyesekkel 5–4
Felcsút, Pancho Aréna, 1720 néző. Vezette: Bogár Gergő (Georgiou Theodoros, Szert Balázs)
PUSKÁS AKADÉMIA: Markek – Bartolec (Slagveer, 88.), Spandler, Stronati, Nagy Zs. (Brandon, 106.) – Batik – Levi (Van Nieff, 94.), Favorov, Baluta (Gruber, 74.), Corbu – Zahedi (Pulijc, 60.). Vezetőedző: Hornyák Zsolt
ÚJPEST: D. Nikolics – Pauljevics, Kastrati (Csongvai, 50.), Diaby, Antonov – Onovo (Simon K., 83.), Hall – Katona M., Jakobi (Boumal, 68.),Csoboth (Varga Gy. B., 112.)– Mudrinszki (Gouré, 91.). Vezetőedző: Milos Kruscsics

Harmadszorra futott neki a Puskás Akadémia, hogy legyőzze az Újpestet a Magyar Kupában. Az eddigi két találkozó igencsak fájó lehetett a felcsútiaknak: a 2017–2018-as sorozatban a döntőben, azon belül is a tizenegyespárbajban maradtak alul, míg két évvel ezelőtt ugyanúgy a nyolcaddöntőben fogadták a lila-fehéreket, mint most, a vendégek akkor 2–1-re nyertek.

Hornyák Zsolt a maga módján igyekezett tenni azért, hogy a történelem ne ismételje önmagát: szerfelett erős csapatot küldött csatába, a januárban igazolt egyszeres svéd válogatott szélső, Jonathan Levi először kapott lehetőséget kezdőként. Az összeállítást böngészve arra következtettünk, hogy a bajnokságban a kiesés ellen küzdő Újpest sem veszi félvállról a Magyar Kupát. Milos Kruscsics becsületére váljon, hogy az FTC elleni derbin nagyot hibázó Tim Hallnak megint kezdőként szavazott bizalmat. A luxemburgi védő az első negyedórában mindkét kapu előtt észrevétette magát, előbb a testi épségét sem kímélve akarta vezetéshez juttatni csapatát (a Markek Tamással történt ütközés után ápolásra is szorult), majd Jonathan Levi beadását követően mentett nagyot a berobbanó Zahedi elől.

Az első tizenöt perc után átvette az irányítást a PAFC, ha ziccereket nem is, jó lövőhelyzeteket ki tudott alakítani: Marius Corba nem sokkal tekert mellé, Levi lövése a védőkben halt el, Nagy Zsolt próbálkozását Djordje Nikolics hárította, igaz, miután kissé fura mozdulattal kapott a labda után, szerencséje volt, hogy a kipattanóra nem indult el időben Zahedi. A Fejér vármegyei együttes mezőnyfölényben futballozott, közelebb is állt a gólszerzéshez, mint az Újpest, de ettől még 0–0 állt az eredményjelzőn a szünetben.

A 48. percben 0–1 is viríthatott volna a táblán, ha Csoboth Kevin beadását Ognjen Mudrinszki nem a védőkbe bombázza. Ez legalább annyira bánthatta a lilákat, mint az, hogy nem sokkal később Lirim R. Kastrati sérülés miatt lekéredzkedett a pályáról, igaz, aggodalomra nem volt ok, mert Csongvai Áron érkezett a helyére. A következő említésre méltó eseményre már többet kellett várni, a 75. percben Nikolics kiváló kirúgása után Csoboth lőtt, Markek védett. A kétperces ráadásban Simon Krisztián juttathatta volna a nyolc közé az Újpestet, ám Patrizio Stronati önfeláldozóan, fejjel (!) blokkolta – jöhetett a kétszer 15 perces hosszabbítás. Mindjárt egy nagy Csoboth-helyzettel, aztán az újpestiek reklamáltak büntetőt, miután Spandler Csaba a támaszkodó kezével ért a labdához, de Bogár Gergő tovább engedte a játékot – a szabály szerint helyesen.

A tizenegyesek viszont nem maradtak el, mivel a hosszabbításban sem esett gól. Petrus Boumal ballal a jobb alsó lőtt, Jakov Puljic jobbal a kapu jobb oldalába, a vendégek második lövője, Simon Krisztián viszont hibázott, jobbal fölé rúgta a labdát. Yoell Van Nieff ballal lőtt a kapu jobb oldalába, Nemanja Antonov ballal a jobb alsóba. Marius Corbu jobblábas lövését Djordje Nikolics védte – három kör után 2–2-re állt a párbaj. Katona Mátyás ballal az elvetődő Markeket becsapva a kapu közepébe gurított, Gruber Zsombor ballal lőtt a kapu jobb oldalába. Az ötödik sorozatban Csongvai Áron jobbal lőtt a jobb alsóba, Artem Favorov ugyanezt tette. Fernand Gouré jobbal a kapu bal oldalát vette célba, Markek könnyedén hárított, és a „meccslabdát” Batik Bence értékesítette: jobbal a kapu középébe lőtt – az MK-ban az Újpestet először legyőző Puskás Akadémia jutott nyolcadikként a legjobb nyolc közé.

Felcsúti boldogság Batik tizenegyese után (Fotó: Árvai Károly)

Vége a párharcnak, továbbjutott a Puskás Akadémia! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

Batik jobbal a kapu közepébe helyez. 5–4

Gouré jobbal a bal sarok felé tartó lövését Markek kivédi! 4-4

Favorov jobbal ugyanoda lő, ahová Csongvai. 4-4

Csongvai jobbal a jobb alsóba helyez. 3–4

Gruber nagy erővel a jobb sarokba bombáz. 3–3

Katona ballal középre helyez. 2–3

Corbu jobbal a bal sarok felé lő, de Nikolics kivédi a lövést! Marad a2–2.

Antonov higgadtan a kapu jobb oldalába gurít. 2–2

Van Nieff lövéséhez hozzáér Nikolics, de a labda a bal sarokban. 2–1

A újpesti Simon fölé bombáz, marad az 1–1

Puljic jobbal félmagasan a jobb sarokba bombáz. 1–1

Az újpesti Boumal kezdi a tizenegyeseket. Ballal a jobb alsó sarokba lő. 0–1

120+1. perc: Vége a 2x15 perces hosszabításnak, nincs gól. Következik a tizenegyespárbaj!

120. perc: Slagveer szöglete után egy megcsúsztatást Csongvai mentett a bal felső saroknál fejjel a kapufára, majd Nikolics vetődve bokszolt a mezőnybe egy hazai beadást.

A hosszabbítás első fele az Újpesté volt, ez viszont most a Puskás Akadémiáé.

114. perc: Gruber sarokkal próbált kapura perdíteni, de nem jól célzott,

113. perc: Puljic 13 méterről a rövid sarkot célozta meg, de Nikolics résen volt és kikapta a labdát.

112. perc: A görcsöt kapott Csobothot Varga György Balázs váltotta az Újpestben.

110. perc: Előre jött a Puskás Akadémia, Slagveer beadására senki nem érkezett középen…

107. perc: Katona a labda helyett Batik lábába rúgott bele, Bogár túl szigorúan sárga lappal büntette.

106. perc: Nagy Zsolt megsérült, Brandon állt be a heléyre.

106. perc: Megkezdődött a hosszabbítás második része.

105+1. perc: Puljic lövését blokkolták szögletre az újpestiek, de elvégezni már nincs idő. Vége a hosszabbítás első felének.

105. perc: Egy perc a ráadás.

Észrevehetően fáradnak a játékosok, Simon azonban új színt vitt az Újpestbe.

101. perc: Simon középre adásába önfeláldozóan ért bele Stronati.

97. perc: Kruscsics reklamált, Bogár sárga lappal büntette érte.

95. perc: Gouré lövésébe Spandler kétszer is kézzel ért bele, de Bogár nem ad tizenegyest, VAR pedig nincs a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében…

94. perc: Levi helyén Van Nieff játszik tovább a hazaiaknál.

91. perc: Csoboth a meccs eddigi legnagyobb helyzetét hagyta ki! Batik mellett, a jobböszekötő helyén lépett ki a fiatal újpesti, majd 7 méterről centikkel a jobb kapufa mellé gurított.

91. perc: Mudrinszki helyán Gouré folytatja a liláknál.

91. perc: Elindult a 2x15 perces hosszabbítás első felvonása.

90+2. perc: Vége a második félidőnek, jön a 2x15 perces hosszabbítás.

90+1. perc:Simon 11 méterről állon lőtte Stronatit, szöglet az Újpestnek.

90. perc: Két perc lesz a ráadás.

89. perc: Nagy Zsolt beadásába Pauljevics belevetődik, hazai szöglet.Gruber lövése jócskán fölé szállt.

88. perc: Bartolec helyére Slagveer érkezik a felcsútiaknál.

87. perc: Mudrinszki belecsapott Batikba, sárga lapot kapott érte.

83. perc: Onovo–Simon Krisztián csere az újpestieknél.

Egyértelműen az Újpest az aktívabb.

80. perc: Antonov 30 méteres lövése Bartolecen megpattanva került az alapvonalon túlra.

75. perc: Nikolics kirúgása után Csoboth lódult meg középen, a hazai védőlk hibáját kihasználva 16 méterről lőtt, de a labda középre ment, így Markek védett.

74. perc: Csongvai távoli, jobb sarokra tartó löketét vetődve kiütötte Markek.

74. perc: Baluta lement, a helyére Gruber érkezett a hazaiaknál.

69. perc: Újpesti szöglet után Antonov tekert 15 méterről a hosszú sarok felé. Nem ment volna kapura, de Markek szögletre tenyerelte.

Egymás után vezeti a kontrákat az Újpest.

69. perc: Csoboth balról élesen beadott, Spandler középen nagyott mentett! Szöglet, amiből nem lett semmi.

68. perc: Jakobit Boumal váltja az újpestieknél.

67. perc: Puljic szabadrúgását a sorfalból felugró Diaby kifejelte.

66. perc: Puljic 22 méteres lövésébe a kiforduló Hall kézzel ért bele 18 méterre a kaputól, Bogár sárga lapot adott neki érte.

61. perc: Nagy Zsolt balról beadott, Favorov 7 méterről Hall mellől fejelt, de nem volt benne erő és Nikolics könnyedén fogta a labdát.

60. perc: Zahedit Pulijc váltja a PAFC-ban.

60. perc: Csongvai visszahúzta a meginduló Bartolecet, ez is sárga lap.

57. perc:Csongvai beadása megpattant az egyik hazai védőn, majd Markek kezében landolt a labda.

56. perc: Az utóbbi percekben nincsenek veszélyben a kapuk.

Egymás után rúgja a szögleteket a felcsúti csapat.

50. perc. Kastrati lesántikál, a helyére Csongvai érkezik.

48. perc: Csoboth balról centerezett, Mudrinszki 10 méterre a kaputól rosszul találta el a labdát, így az levágódott Spandlerről.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész.

Az Újpestnek egy nagyobb helyzete volt, a Puskás Akadémiának több apróbb. A hazaiak vannak fölényben, ők állnak közelebb a vezető gólhoz.

45+2. perc: Vége az első félidőnek, nincs gól. Csere egyelőre nincs.

45. perc: Két perc lesz a hosszabbítás.

42. perc: Bartolec beívelését Favorov 11 méterről fejelte rá, Nikolics előrevetődve védett.

40. perc: Egy újabb veszélyes hazai beadás után Stronati akadályozta Nikolics kapust, ezért az újpestiek kaptak szabadrúgást.

37. perc:Zahedi egy csellel becsapta Diabyt, de önző volt, majd a lövését vetődve megfogta Nikolics a bal saroknál.

36. perc: Levi lövését blokkolták szögletre az újpestiek, a beívelést Bartolec megcsúsztatta, Spandler6 méterről fölé fejelte.

33. perc: Nagy Zsolt a tizenhatos vonaláról jobbal (!) lőtt, a léc alá tartó labdát Nikolics kiejtette, majd ütközött Zahedivel, szabadrúgás kifelé.

28. perc: Nagy Zsolt balról visszafejelt labdáját Zahedi az ötösről stukkolta a léc fölé.

24. perc:Corbu húzott befelé a bal oldalon, majd 13 méterről centikkel tekert a bal kapufa mellé. Nikolics vetődött, de nem kellett közbeavatkoznia.

18. perc: Kastratit érzékeny helyen találta el Nagy Zsolt lövése, az újpesti légiós fájdalmas arccal terült el a földön.

16. perc: Batik is besárgult, mert a félvonalnál csúnyán nekirontott Csobothnak.

14. perc: Kastrati kapott sága lapot, mert a tizenhatos előtt felborította a kiugró Nagy Zsoltot.

13. perc: Egy beívelés után Markek úgy ökölzte ki a labdát, hogy ütközött Hall-lal, aki ápolásra szorult, de visszatért.

Csongvai távollétében Pauljevics az Újpest csapatkapitánya.

6. perc: A Spandlerről lepattanó labdát Antonov szúrta rá 14 méterről, de Markek gyors vetődéssel kiütötte a jobb alsó sarok felé tartó labdát.

5. perc: Katona átadásából Jakobi 17 méterről lőtt, néhány méterrel a bal kapufa mellé.

A Puskás Akadémia tiszta feketében, az Újpest tiszta fehérben játszik.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

ELŐZMÉNYEK

Az Újpestben két változás van a Ferencváros elleni kezdő tizenegyhez képest: Csongvait pihentetik és Varga is kimaradt, viszont ott van a pályán Pauljevics és Diaby.

A Puskás Akadémiában először kezdő a télen igazolt Levi, és ott van a csapatban Spandler, valamint a bajnokságban piros lapot kapott Baluta is.

A 2022–2023-as idényben a Pancho Arénában 2–0-s hazai győzelem, Újpesten 3–3-as döntetlen született.

A Magyar Kupában viszont az újpestiek a sikeresebbek: a 2018-as MK-döntőt 2–2 után tizenegyesekkel nyerték meg, két éve a nyolcaddöntőben pedig Felcsúton győztek 2–1-re.

A két csapat 24 bajnoki mérkőzésen találkozott egymással, az örökmérleg 12 Puskás Akadémia győzelem, 6 döntetlen, 6 újpesti siker. A felcsúti Pancho Arénában ötször nyertek a hazaiak, egy iksz és három Újpest-győzelem mellett.

Az est kérdése, hogy melyik csapat csatlakozik nyolcadikként a labdarúgó Mol Magyar Kupa negyeddöntőjének mezőnyéhez. Mivel a Ferencváros és a Fehérvár már kiesett, könnyen lehet, hogy a később kupagyőztest láthatjuk ma este a Pancho Arénában.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az élvonalbeli bajnokságban jelenleg negyedik Puskás Akadémia a tizedik Újpest ellen.