MK: túljutott a Nyíregyházán a Vasas, és ott van a legjobb 16 között

B. D. K.B. D. K.
2022.10.18. 15:20
Zimonyi góljával szerzett vezetést a Vasas (Fotó: Kovács Péter)
A Mol Magyar Kupa 4. fordulójában, a legjobb 16-ba kerülésért vívott meg egymással az NB II-ben szereplő Nyíregyháza és az NB I-es Vasas Sényőn, s 2–1-es győzelmével az angyalföldi csapat jutott tovább.

A 28. percben Deutsch Bence szabálytalansága után tizenegyest kapott a vendég Vasas. A labda mögé Radó András állt, viszont nem találta el a kaput, a bal alsó sarok mellé lőtt.

A szünetre azonban így is előnnyel vonulhatott az angyalföldi együttes. A 42. percben Vida Máté lövésébe Zimonyi Dávid sarokkal beleért, a labda pedig kikötött a hálóban (0–1).

„Az új stadionban a Nyíregyházának csak az NB I lehet a célja” – Kósa Árpád ügyvezető igazgatóval beszélgettünk a szünetben

A 60. percben egyenlített a Nyíregyháza, Gresó Mátyás kísérlete 17 méterről akadt be (1–1).

A 81. percben aztán ismét vezetést szerzett a Vasas, Otigba Kenneth volt eredményes (1–2).

A hazaiaknak az újbóli egyenlítés már nem jött össze, így nyert a Vasas, és bejutott a legjobb 16 közé.