nemzetisport.hu 2023.09.05 14:13 Frissítve: 2023.12.03 20:06

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, 2023–2024

A férfi kosárlabda NB I 2023–2024-es idényének programja, eredményei.




AZ ÁLLÁS 
  1. Szombathely 11 10 1 1026–842 0.955  21
  2. Fehérvár 11 10 1 1006–897 0.955  21
  3. Körmend1064830–7580.800 16
  4. Szeged 10 6 4 910–899 0.800  16
  5. Zalaegerszeg1064859–8590.800 16
  6. Szolnok 10 6 4 787–801 0.800  16
  7. Pécs 10 5 5 841–846 0.750  15
  8. Debrecen 10 5 5 715–724 0.750  15
  9. Oroszlány 10 4 6 831–812 0.700  14
10. Kaposvár 10 4 6 791–858 0.700  14
11. Sopron 10 3 7 755–853 0.650  13
12. Paks 10 2 8 746–808 0.600  12
13. Honvéd 10 2 8 759–826 0.600  12
14. Kecskemét 10 2 8 813–886 0.600  12


ALAPSZAKASZ: a 26 fordulós bajnokságban a csapatok körmérkőzéses rendszerben játszanak, pályaválasztói joggal, oda-visszavágó alapon. Az első nyolc helyezett bejut az 1–8. helyért zajló, egyenes kieséses playoffba, a 9–14. helyezettek a bennmaradásért játszanak a körmérkőzéses playoutban.

ALAPSZAKASZ
1. FORDULÓ
2023. szeptember 29., péntek

Szolnoki Olajbányász–Atomerőmű SE 73–67
DEAC–MVM-OSE Lions 59–80
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Sopron KC 83–80
Egis Körmend–Kometa Kaposvári KK 80–71
2023. szeptember 30., szombat
Falco KC Szombathely–
NKA Universitas Pécs 112–82
Arconic-Alba Fehérvár–Budapesti Honvéd 72–62
2023. október 3., kedd
ZTE KK–SZTE-Szedeák 93–97 – h. u.

2. FORDULÓ
2023. október 6., péntek

Kometa Kaposvári KK–NKA Universitas Pécs 94–80
DEAC–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét  79–71
2023. október 7., szombat
SZTE-Szedeák–Arconic-Alba Fehérvár 98–102
MVM-OSE Lions–ZTE KK 114–79
Sopron KC–Szolnoki Olajbányász 73–80
Budapesti Honvéd–Falco KC Szombathely 72–81
2023. október 8., vasárnap
Atomerőmű SE–Egis Körmend 62–80

3. FORDULÓ
2023. október 12., csütörtök

Szolnoki Olajbányász–DEAC 73–66
2023. október 13., péntek
NKA Universitas Pécs–Atomerőmű SE 82–80
2023. október 14., szombat
Falco KC Szombathely–Kometa Kaposvári KK 103–66
Budapesti Honvéd–SZTE-Szedeák 92–87
Arconic-Alba Fehérvár–MVM-OSE Lions 90–80
Egis Körmend–Sopron KC 93–54
2023. október 17., kedd
ZTE KK–
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 94–80

4. FORDULÓ
2023. október 21., szombat

SZTE-Szedeák–Falco KC Szombathely 80–79
Atomerőmű SE–Kometa Kaposvári KK 73–82
MVM-OSE Lions–Budapesti Honvéd 89–83
Sopron KC–NKA Universitas Pécs 78–75
DEAC–Egis Körmend 75–70
ZTE KK–Szolnoki Olajbányász 115–83
2023. október 22., vasárnap
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Arconic-Alba Fehérvár 99–104

5. FORDULÓ
2023. október 27., péntek

SZTE-Szedeák–MVM-OSE Lions 89–75
Kometa Kaposvári KK–Sopron KC 86–88
Budapesti Honvéd–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 79–67
Egis Körmend–ZTE KK 84–85
2023. október 28., szombat
NKA Universitas Pécs
–DEAC 75–64
Arconic-Alba Fehérvár–Szolnoki Olajbányász 93–73
Falco KC Szombathely–Atomerőmű SE 88–69

6. FORDULÓ
2023. november 3., péntek

MVM-OSE Lions–Falco KC Szombathely 81–91
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–SZTE-Szedeák 95–98
ZTE KK–NKA Universitas Pécs 80–78
2023. november 4., szombat
Sopron KC
–Atomerőmű SE 89–85
DEAC–Kometa Kaposvári KK 77–61
Szolnoki Olajbányász–Budapesti Honvéd 91–65
Arconic-Alba Fehérvár–Egis Körmend 92–67

7. FORDULÓ
2023. november 9., csütörtök

SZTE-Szedeák–Szolnoki Olajbányász 93–86
2023. november 11., szombat
Sopron KC–Falco KC Szombathely 74–89
MVM-OSE Lions–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 72–78
Atomerőmű SE–DEAC 61–70
Kometa Kaposvári KK–ZTE KK 89–78
Budapesti Honvéd–Egis Körmend 87–96
NKA Universitas Pécs–Arconic-Alba Fehérvár 80–86

8. FORDULÓ
2023. november 17., péntek

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Falco KC Szombathely 96–103
Szolnoki Olajbányász–MVM-OSE Lions 76–70
2023. november 18., szombat
DEAC
–Sopron KC 86–73
ZTE KK–Atomerőmű SE 86–92
Egis Körmend–SZTE-Szedeák 90–73
Arconic-Alba Fehérvár–Kometa Kaposvári KK 105–77
NKA Universitas Pécs–Budapesti Honvéd 91–79

9. FORDULÓ
2023. november 23., csütörtök

SZTE-Szedeák–NKA Universitas Pécs 90–97
2023. november 24., péntek
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Szolnoki Olajbányász 74–83
2023. november 25., szombat
Falco KC Szombathely
–DEAC 87–68
Sopron KC–ZTE KK 71–76
MVM-OSE Lions–Egis Körmend 87–76
Atomerőmű SE–Arconic-Alba Fehérvár 80–87
Kometa Kaposvári KK–Budapesti Honvéd 75–69

10. FORDULÓ
2023. november 30., csütörtök
Budapesti Honvéd–Atomerőmű SE 71–77
2023. december 2., szombat

ZTE KK–DEAC 73–71
Egis Körmend–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 94–70
Arconic-Alba Fehérvár–Sopron KC 100–73
NKA Universitas Pécs–MVM-OSE Lions 91–83
Kometa Kaposvári KK–SZTE-Szedeák 90–105
2023. december 2., szombat
Szolnoki Olajbányász–Falco KC Szombathely 69–85

11. FORDULÓ
2023. december 8., péntek

Szolnoki Olajbányász–Egis Körmend
DEAC–Arconic-Alba Fehérvár
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–NKA Universitas Pécs
Sopron KC–Budapesti Honvéd
2023. december 9., szombat
MVM-OSE Lions–Kometa Kaposvári KK
Atomerőmű SE–SZTE-Szedeák
2023. december 10., vasárnap
Falco KC Szombathely–ZTE KK

12. FORDULÓ
2023. december 14., csütörtök

SZTE-Szedeák–Sopron KC
2023. december 16., szombat
Egis Körmend–Falco KC Szombathely
Arconic-Alba Fehérvár–ZTE KK
NKA Universitas Pécs–Szolnoki Olajbányász
Budapesti Honvéd–DEAC
Kometa Kaposvári KK–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét
Atomerőmű SE–MVM-OSE Lions

13. FORDULÓ
2023. november 29., szerda

Falco KC Szombathely–Arconic-Alba Fehérvár 108–75
2023. december 20., szerda
Egis Körmend–NKA Universitas Pécs
ZTE KK–Budapesti Honvéd
Szolnoki Olajbányász–Kometa Kaposvári KK
DEAC–SZTE-Szedeák
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Atomerőmű SE
2023. december 21., csütörtök
Sopron KC–MVM-OSE Lions

14. FORDULÓ
2023. december 29., péntek

NKA Universitas Pécs–Falco KC Szombathely
2023. december 30., szombat
Budapesti Honvéd–Arconic-Alba Fehérvár
Kometa Kaposvári KK–Egis Körmend
SZTE-Szedeák–ZTE KK
Atomerőmű SE–Szolnoki Olajbányász
MVM-OSE Lions–DEAC
Sopron KC–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét

15. FORDULÓ
2024. január 5., péntek

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–DEAC
2024. január 6., szombat
Falco KC Szombathely–Budapesti Honvéd
NKA Universitas Pécs–Kometa Kaposvári KK
Arconic-Alba Fehérvár–SZTE-Szedeák
Egis Körmend–Atomerőmű SE
ZTE KK–MVM-OSE Lions
Szolnoki Olajbányász–Sopron KC

16. FORDULÓ
2024. január 12., péntek

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–ZTE KK
2024. január 13., szombat
Kometa Kaposvári KK–Falco KC Szombathely
SZTE-Szedeák–Budapesti Honvéd
Atomerőmű SE–NKA Universitas Pécs
MVM-OSE Lions–Arconic-Alba Fehérvár
Sopron KC–Egis Körmend
DEAC–Szolnoki Olajbányász

17. FORDULÓ
2024. január 20., szombat

Falco KC Szombathely–SZTE-Szedeák
Kometa Kaposvári KK–Atomerőmű SE
Budapesti Honvéd–MVM-OSE Lions
NKA Universitas Pécs–Sopron KC
Arconic-Alba Fehérvár–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét
Egis Körmend–DEAC
2024. január 21., vasárnap
Szolnoki Olajbányász–ZTE KK

18. FORDULÓ
2024. január 27., szombat

Atomerőmű SE–Falco KC Szombathely
MVM-OSE Lions–SZTE-Szedeák
Sopron KC–Kometa Kaposvári KK
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Budapesti Honvéd
DEAC–NKA Universitas Pécs
Szolnoki Olajbányász–Arconic-Alba Fehérvár
ZTE KK–Egis Körmend

19. FORDULÓ
2024. február 3., szombat

Falco KC Szombathely–MVM-OSE Lions
Atomerőmű SE–Sopron KC
SZTE-Szedeák–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét
Kometa Kaposvári KK–DEAC
Budapesti Honvéd–Szolnoki Olajbányász
NKA Universitas Pécs–ZTE KK
Egis Körmend–Arconic-Alba Fehérvár

20. FORDULÓ
2024. február 9., péntek

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–MVM-OSE Lions
2024. február 10., szombat
Falco KC Szombathely–Sopron KC
DEAC–Atomerőmű SE
Szolnoki Olajbányász–SZTE-Szedeák
ZTE KK–Kometa Kaposvári KK
Egis Körmend–Budapesti Honvéd
Arconic-Alba Fehérvár–NKA Universitas Pécs

21. FORDULÓ
2024. február 14., szerda

Falco KC Szombathely–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét
Sopron KC–DEAC
MVM-OSE Lions–Szolnoki Olajbányász
Atomerőmű SE–ZTE KK
SZTE-Szedeák–Egis Körmend
Kometa Kaposvári KK–Arconic-Alba Fehérvár
Budapesti Honvéd–NKA Universitas Pécs

22. FORDULÓ
2024. február 29., csütörtök

Budapesti Honvéd–Kometa Kaposvári KK
2024. március 2., szombat
DEAC–Falco KC Szombathely
Szolnoki Olajbányász–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét
ZTE KK–Sopron KC
Egis Körmend–MVM-OSE Lions
Arconic-Alba Fehérvár–Atomerőmű SE
NKA Universitas Pécs–SZTE-Szedeák

23. FORDULÓ
2024. március 8., péntek

Falco KC Szombathely–Szolnoki Olajbányász
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Egis Körmend
2024. március 9., szombat
DEAC–ZTE KK
MVM-OSE Lions–NKA Universitas Pécs
Atomerőmű SE–Budapesti Honvéd
SZTE-Szedeák–Kometa Kaposvári KK
2024. március 10., vasárnap
Sopron KC–Arconic-Alba Fehérvár

24. FORDULÓ
2024. március 16., szombat

ZTE KK–Falco KC Szombathely
Egis Körmend–Szolnoki Olajbányász
Arconic-Alba Fehérvár–DEAC
NKA Universitas Pécs–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét
Budapesti Honvéd–Sopron KC
Kometa Kaposvári KK–MVM-OSE Lions
SZTE-Szedeák–Atomerőmű SE

25. FORDULÓ
2024. március 23., szombat

Falco KC Szombathely–Egis Körmend
ZTE KK–Arconic-Alba Fehérvár
Szolnoki Olajbányász–NKA Universitas Pécs
DEAC–Budapesti Honvéd
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Kometa Kaposvári KK
MVM-OSE Lions–Atomerőmű SE
2024. március 24., vasárnap
Sopron KC–SZTE-Szedeák

26. FORDULÓ
2024. március 30., szombat

Arconic-Alba Fehérvár–Falco KC Szombathely
NKA Universitas Pécs–Egis Körmend
Budapesti Honvéd–ZTE KK
Kometa Kaposvári KK–Szolnoki Olajbányász
SZTE-Szedeák–DEAC
Atomerőmű SE–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét
MVM-OSE Lions–Sopron KC

PLAYOFF: az alapszakasz első nyolc helyezettje indul harcba a bajnoki címért. Az első forduló (negyeddöntő) párosítása: 1–8, 2–7, 3–6, 4–5. A negyeddöntő, az elődöntő, a bronzcsata és a döntő az egyik fél harmadik győzelméig tart, a negyeddöntő veszteseinek helyosztója, valamint az 5. és a 7. helyért rendezendő párharc két győzelemig. A párharcok során az első, a harmadik és az ötödik mérkőzésen a pályaválasztói jog azt a csapatot illette meg, amelyik az alapszakaszban jobb helyezést ért el.

PLAYOUT: az alapszakasz 9–14. helyezettje játszik körmérkőzést a bennmaradásért, pályaválasztói joggal, oda-visszavágó alapon. Az alapszakaszból bónuszpontokat visznek a csapatok: a 9. helyezett 6 pontot, a 10. helyezett 5 pontot, a 11. helyezett 4 pontot, a 12. helyezett 3 pontot, a 13. helyezett 2 pontot, a 14. helyezett 1 pontot. (Amennyiben a playout után a csapatok között holtverseny alakul ki, akkor annak számításakor csak a playoutban elért eredményeket veszik figyelembe.) A playout utolsó helyezettje kiesik az élvonalból.

2023.11.23 13:53:02

Kosárlabda nemzetisport.hu

1987-ben a Bajai SK elhódította a Magyar Népköztársasági Kupát.

2023.11.03 21:14:59

Kosárlabda nemzetisport.hu

ALAPVONAL. A gondolat nyilván ott motoszkál mindenkiben: egy pályafutás alatt talán ez lesz az egyetlen lehetőség eljutni az olimpiára. Ráadásul a szereplés jogát februárban hazai pályán, Sopronban lehet megszerezni, ahová a szurkolók bizonyosan azért mennek, hogy szemtanúi legyenek a sporttörténelmi sikernek.

2023.10.06 00:34:37

Kosárlabda nemzetisport.hu

NS-VÉLEMÉNY. Nem féltem a magyar válogatottat.

2023.09.23 10:36:29

Kosárlabda nemzetisport.hu

A testvérpár mind a négy válogatott kosarasa klubot váltott nyáron, s van vb-győztes „ügyfelük” is.