Férfi kosár NB I: folytatta győzelmi sorozatát a Sopron

2023.12.21. 21:01
A születésnapos Dayon Griffin 15 pontot szerzett a hazai csapatban (Fotó: Sopron KC Facebook)
Sorozatban a harmadik mérkőzését is megnyerte a Sopron a férfi kosárlabda NB I-ben: az SKC szinte végig vezetett, és magabiztosan, 79–57-re verte vendégét, az Oroszlányt a 13. forduló csütörtöki játéknapján.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
13. FORDULÓ, csütörtöki mérkőzés
SOPRON KC–MVM-OSE LIONS 79–57 (23–17, 16–12, 18–18, 22–10)
Sopron, 1800
néző. V: Mészáros B., Nagy V., Söjtöry
SOPRON: NICHOLS 17/12, Meszlényi 3/3, GRIFFIN 15/3, Da Silva 5/3, Molnár M. 4. Csere: ARCHIBALD 14, SIDIBE 12, Sitku M. 6/6, Csendes 3, Schöll. Edző: Gasper Potocnik
OROSZLÁNY: Ruják A., Szabadfi 2, John Jr. 11/6, RIDDLEY 19/3, Polutak 12. Csere: Balsay, Gholston 11/3, Gáspár M. 2, Árva-File. Edző: Simon Petrov
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–4. 7. p.: 11–7. 12. p.: 24–17. 15. p.: 29–25. 19. p.: 37–28. 22. p.: 45–31. 25. p.: 51–41. 28. p.: 57–43. 33. p.: 62–53. 38. p.: 74–55
Kipontozódott: Polutak (37. p.)
Gasper Potocnik:
– Nagy elismerésem mindenkinek a csapatban, főleg a játékosoknak ezért a sikerért. Nagyon jól dolgoztak nemcsak most, hanem egész héten. Napról napra fejlődünk, és ez fontos győzelem volt. Lesz néhány nap szünetünk, aztán jövünk vissza dolgozni, hogy a jövőben is sikeresek lehessünk. Köszönjük a szurkolóknak a támogatást, nagyon sokat segítettek.
Simon Petrov: – Szeretnék köszönetet mondani csodálatos szurkolóinknak, amiért végig kitartottak mellettünk. Megpróbáltuk kihozni magunkból a legtöbbet, elismerésem a srácoknak, mert jól kosárlabdáztak, bár jobban is koncentrálhattunk volna a büntetődobásokra.