Férfi kosárlabda NB I: szoros kezdet után magabiztos kaposvári győzelem

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
2024.01.21. 20:22
Nyert a Kaposvár (Fotó: delfinek.hu, archív)
A Kaposvár magabiztos, 83–68-as győzelmet aratott vasárnap hazai pályán az Atomerőmű ellen a férfi kosárlabda NB I-ben.

A találkozó első felében kiélezett csata zajlott a pályán, a nagyszünetre 42–42-es döntetlennel vonultak az öltözőbe a csapatok. A pihenő után azonban a hazaiak 13 pontos előnyt dolgoztak ki, melyet a hajrában tovább növeltek.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
17. FORDULÓ
KOMETA KAPOSVÁR–ATOMERŐMŰ SE 83–68 (20–19, 22–23, 27–14, 14–12)
Kaposvár, 1100 néző. V: Kapitány, Győrffy, Minár.
KAPOSVÁR: Krnjajszki 5/3, ABELL 21/12, Paár 1, Jackson 5, JEAN-MARIE 16. Csere: Halmai D. 2, Antalics, Puska 2, Szőke 5/3, Bogdán, EADDY 11/3, KOPRIVICA 15. Edző: Dalibor Domjanovics.
PAKS: Kovács Á. 6/3, WHITE 15/3, Géringer 5/3, NICHOLSON 23/6, Wooten 3. Csere: Dorogi, Kékesi 5/3, Sövegjártó, Kucsora 4, Wright 7, Pajor. Edző: Sebastjan Krasovec.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–10. 8. p.: 16–16. 12. p.: 25–19. 17. p.: 34–34. 26. p.: 53–47. 29. p.: 65–54. 35. p.: 75–58. 37. p.: 81–61.
Dalibor Damjanovics: – Nem megfelelően kezdtünk a meccset, a megbeszélteknek az ellenkezőjét csináltuk. Nagyon jó csapat ellen játszottunk, amely az elmúlt hét meccsből hatot megnyert, így nagy önbizalommal játszott. Ez nagy diadal nekünk. Egy kis pihenő után folytatjuk a felkészülést a következő találkozóra.
Sebastjan Krasovec: – Jól kezdtünk, aztán, amikor keményebb védekezést kaptunk, már nem azt játszottuk, amit szerettünk volna. Sok védekezési hibát követtünk el, a Kaposvár pedig agresszívan játszott és büntetőket dobhatott. Teljesen elvesztettük a fókuszt, a második félidőben pedig elfáradtunk. Kifogytam a játékosokból, akiket beállíthattam volna, és így elfogyott az energiánk.