Férfi kosár NB I: tovább száguld a Falco, otthon nyert az Alba Fehérvár is

KORMANIK ZSOLTKORMANIK ZSOLT
2024.02.10. 20:10
James Dickey 21 pontot szerzett a fehérvári csapatban (Fotó: Szabó Miklós)
Immár 16 forduló óta van nyerésben a Falco a férfi kosárlabda NB I-ben: a címvédő szombathelyiek simán, 92–66-ra verték meg vendégüket, a Sopront a szombati játéknapon. Az Alba Fehérvár hazai pályán 101–90-re győzött a Pécs ellen, amivel megerősítette pozícióját a tabella második helyén, és hazai győzelemmel tudta le a 20. fordulót a Szolnok, a Körmend, valamint a ZTE is.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
20. FORDULÓ, szombati mérkőzések
FALCO–VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–SOPRON KC 92–66 (22–17, 24–7, 26–15, 20–27)
Szombathely, 2920 néző. V: Cziffra, Győrfy, Földesi
FALCO: Pot 2, TANOH DEZ 8, Jordano 9/9, TIBY 15/6, Keller Á. 9/3. Csere: PERL 22, Pongó Marcell 8, Barac 8, Krivacsevics 7, Verasztó 1, Hansen, Kovács B. 3/3. Edző: Milos Konakov
SOPRON: Mathis 13/6, Da Silva 7, Scholl 2, Nichols 13/3, Griffin 7/3. Csere: Fazekas, Csendes 12/6, Molnár M. 8, Sitku M. 4, Meszlényi, Flasár. Edző: Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–2. 5. p.: 10–6. 13. p.: 26–17. 16. p.: 31–19. 18. p.: 41–21. 23. p.: 54–26. 27. p.: 62–32. 29. p.: 70–38. 35. p.: 85–54
Milos Konakov: – Harmincöt percen keresztül nagyszerűen játszottunk, folyamatosan nőtt az előnyünk. Az elején volt egy kis problémánk, nem kontrolláltuk a lepattanókat, sok második esélyt kaptak így a soproniak. Ezt aztán kijavítottuk, és ezután már jól játszottunk. Szeretném megköszönni a szurkolóknak a születésnapi köszöntést, ez nagyon sokat jelentett nekem.
Gasper Potocnik: – A Falco jobb csapat, megérdemelten nyert. Jól kezdtük a mérkőzést, de az első negyed végén megtört a támadásunk ritmusa, több könnyű dobást kihagytunk, idegesek lettünk, kapkodni kezdtünk. Ezután sok labdát eladtunk, sok hibát követtünk el, ebből tanulnunk kell. S abból is, hogy az olyan agresszív védekezésre, mint a Falcóé, kitaláljunk valamit.
Tudósított: PUM ANDRÁS

ARCONIC-ALBA FEHÉRVÁR–NKA UNIVERSITAS PÉCS 101–90 (21–26, 32–24, 29–20, 19–20)
Székesfehérvár, 900 néző. V: Benczur, Farkas G., Balog
ALBA: CHAMBERS 20/16, Kass 9/9, BARNETT 12/12, PHILMORE 10/6, DICKEY 21/3. Csere: VOJVODA 20/9, Balogh M. 3/3, Takács Milán 6/6, Takács Martin. Edző: Alejandro Zubillaga
PÉCS : Nikolics 11/6, Lados 10/6, Scherer 10/6, DURMO 20/3, MANJGAFIC 18/15. Csere: WALKER 18/6, Herger, Kerpel-Fronius G. 1, Benke K. 2. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–9. 5. p.: 13–12. 8. p: 17–18. 12. p: 27–31. 15. p.: 35–42. 18. p.: 45–47. 22. p.: 55–53. 25. p.: 73–57. 28. p.: 78–63. 32. p.: 83–72. 35. p: 89–76. 38. p.: 94–83
Kipontozódott: Lados (40. p.)
Alejandro Zubillaga: – Az első negyedben nagyon sok hárompontost kaptunk, és sok tiszta dobást engedélyeztünk ellenfelünknek. Tisztában voltunk azzal, hogy nagyon nehéz mérkőzés vár ránk, de sikerült a második negyedtől kezdve feljavulni védekezésben és támadásban. A harmadik negyedben pedig már abszolút koncentráltunk, 28 gólpassza volt a csapatnak, illetve megfelelő számban szereztük a támadó- és a védőlepattanókat, ráadásul húsz hárompontost dobtunk.
Csirke Ferenc: – A harmadik negyed elején fölénk kerekedett az Alba, és percek alatt átrohant rajtunk. Volt azonban tartásunk, visszajöttünk a meccsbe. Nem hiszem, hogy sok mérkőzés volt és lesz a bajnokságban, amelyen húsz hárompontost dob egy csapat, és ez nem mindig védekezési hibából adódott. Szereztünk kilencven pontot, és mégsem volt esélyünk, ez különleges mérkőzés volt az Albától.
Tudósított: KÁLDOR ANDRÁS

EGIS KÖRMEND–BUDAPESTI HONVÉD SE 87–76 (26–18, 18–17, 27–19, 16–22)
Körmend, 1950 néző. V: Goda, Makrai, Fodor
KÖRMEND: BASIC 16/15, TAKÁCS K. 17/6, Morgan 20/9, Djogo 9/3, TOLBERT 10. Csere: Doktor 1, Kiss M. 3/3, Durázi 6, Ferencz 5/3, Herczeg. Edző: Kocsis Tamás
HONVÉD: Simon, BROWN 30/3, Hajdu 8/6, Wesson 10/3, Filipovic 2. Csere: Djokovics 12/9, HENRY 11/3, Reizinger, Bazsó, Peringer, Kopácsi 3/3, Major. Edző: Zlatko Jovanovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–4. 7. p.: 24–12. 13. p.: 34–20. 18. p.: 42–31. 24. p.: 57–44. 27. p.: 66–49. 35. p.: 77–68. 38. p.: 81–71
Kipontozódott: Takács K. (38. p.)
Kocsis Tamás: – Voltak hullámvölgyek a játékunkban, de végig vezettünk, a győzelmünk nem forgott veszélyben. Remélem, hogy új centerünk, aki most még nem játszott, gyorsan beilleszkedik a csapatba, és végre megoldódnak a szerkezeti problémáink. Örülök annak, hogy fiatal játékosunk, Takács Kristóf mérkőzések óta kiemelkedően teljesít, nagyon hasznos tagja a csapatunknak.
Zlatko Jovanovics: – Tíz éve játékosként voltam itt Körmenden, most edzőként ugyanazt a fergeteges hangulatot tapasztaltam. Nagyon küzdelmes találkozót játszottunk, 19 eladott labdára kényszerítettük az ellenfelet, de nem tudtunk élni a lehetőséggel. Fontos mérkőzések várnak ránk a közeljövőben, bízom abban, hogy győzelmeknek tudunk majd örülni.
Tudósított: VILICS TAMÁS

ZALAKERÁMIA ZTE KK–KOMÉTA KAPOSVÁRI KK 88–78 (23–27, 18–17, 23–13, 24–21)
Zalaegerszeg, 1270 néző. V: Kapitány, Minár, Major Á.
ZTE: HICKS 24/6, Szalay 2, PAIGE 18/6, TÓTH Á. 23, Osztojics 9. Csere: Keller I. 4, Csuti, Németh Á. 3, Mishula 5/3. Edző: Matthias Zollner
KAPOSVÁR: Krnjajszki, ABELL 17/6, Szőke 7/6, JACKSON 16/3, Jean-Marie 7. Csere: Halmai 5/3, EADDY 22/12, Bogdán 2, Koprivica 2, Puska. Edző: Dalibor Damjanovics
Kipontozódott: Tóth Á. (39. p.)
Matthias Zollner: – Az első negyedben védekezési problémáink voltak, egyébként fizikailag nem vagyunk a legjobb állapotban. Sajnos az nem elég, hogy ráteszem a kezem a játékosok vállára, és ezzel előbbre lépünk, nagyon sok munkára van szükségünk. Örülök a győzelemnek s mostantól készülünk a Paks ellen.
Dalibor Damjanovics: – Megérdemelten nyert a ZTE. Tudtuk, hogy nagyon nehéz mérkőzés vár ránk, de meglehetősen hullámzó volt a teljesítményünk, noha megpróbáltunk minél kevesebb eladott labdával játszani. Nem sikerült. A harmadik negyedben jócskán volt gondunk, itt el is dőlt a mérkőzés. Azt viszont bizonyította a csapatunk, hogy a küzdeni tudással nincs gond. Sok munka vár még ránk.
Tudósított: BÓBICS LÁSZLÓ

NHSZ-SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ–SZTE-SZEDEÁK 94–90 (30–22, 10–21, 27–24, 27–23)
Szolnok, 1300 néző. V: Mészáros B., Söjtöry, Szilágyi B.
SZOLNOK: Pongó Máté 3/3, Eads 13/3, LUKÁCS N. 10/6, D. THOMAS 17/6, Wiggins 13. Csere: SZ. JOVANOVICS 14, A. DURHAM 17/9, Pallai 4, Révész Á. 3, Rudner. Edző: Szarvas Gábor
SZEGED: WOOLRIDGE 23, Cohill, LOCKE 18/3, BOGNÁR 21/3, Lake 11/3. Csere: Zsíros 6/6, Bailey 7/3, Balogh Sz., Mucza 4, Mayer. Edző: Nikola Lazics
Kipontozódott: Locke (33. p.)
Szarvas Gábor: – Kőkemény, hatalmas csata folyt a pályán. Csúsztunk, másztunk, megdolgoztunk a győzelemért, amely nagyon ránk fért.
Nikola Lazics: – Egy ilyen összecsapás után nehéz mit mondani, egylabdás meccset veszítettünk el. Mindent megtettünk a találkozón, de nem volt szerencsénk. Többet nem is szeretnék mondani.
Tudósított: VARGA CSABA