Férfi kosár NB I: az Atomerőmű a harmadik meccsét is megnyerte az alsóházban

K. Zs.K. Zs.
2024.04.20. 20:20
Elijah Clarance 28 pontot szerzett a paksi csapatban (Fotó: Atomerőmű SE Facebook)
Az Atomerőmű 97–90-re győzött az Oroszlány vendégeként a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján, azaz továbbra is százszázalékos az alsóházi rájátszásban. A Kaposvár és a Szeged hazai győzelemmel zárta a szombatot.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ALSÓHÁZI RÁJÁTSZÁS, 3. FORDULÓ
KOMETA KAPOSVÁRI KK–EGIS KÖRMEND 96–86 (30–18, 28–25, 22–26, 16–17)
Kaposvár, 800 néző. V: Benczur, Szilágyi, Jankovics
KAPOSVÁR: Halmai 8/6, EADDY 21/15, Jackson 10/3, FILIPOVITY 18/12, Koprivica 10. Csere: Krnjajszki 4, Paár 4/3, JEAN-MARIE 21/3, Szőke B. Edző: Dalibor Damjanovic
KÖRMEND: Basic 3/3, MORGAN 24/9, Takács K. 4, TOLBERT 24, Konate. Csere: Kiss M. 2, Doktor, Ferencz 8/3, DJOGO 21. Edző: Kocsis Tamás
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–4. 8. p.: 21–16. 10. p.: 30–18. 12. p.: 38–22. 15. p.: 41–32. 20. p.: 58–43. 25. p.: 66–55. 28. p.: 74–66. 30. p.: 80–69. 33. p.: 80–76. 36. p.: 86–79
Dalibor Damjanovic: – Mindig gondjaink vannak a harmadik negyedben, így volt ez az előző két meccsen is. Ezúttal úgy kezdtük a második félidőt, hogy üresen hagytuk a Körmend legjobb dobóit és faultos kosarat is kaptunk. Sajnos ebben a periódusban nem koncentráltunk kellően. Viszont nagyon örülök, mert csaknem két hónapot vártunk erre a győzelemre. Nagy szükségünk volt rá, remélem, ezzel visszatérünk a jó útra.
Kocsis Tamás: – Az első félidő katasztrofális volt, főleg a védekezésünkkel akadt probléma. Kettő a kettőben bármit próbáltunk, semmi sem működött. A második félidőben változtattunk, és ez működni is látszott, hiszen szépen jöttünk vissza a mérkőzésbe. Amikor viszont lehetőségünk lett volna fordítani, akkor tiszta hármast hagytunk ki. Megcsináltuk a helyzetet, de nem ment be. Összességében úgy gondolom, a Kaposvár megérdemelten nyert.

MVM-OSE LIONS–ATOMERŐMŰ SE 90–97 (26–32, 18–23, 23–14, 23–28)
Oroszlány, 975 néző. V: Nagy V., Fodor A., Sörlei
OROSZLÁNY: RIDDLEY 22, Balsay 6, GHOLSTON 18, Stevenson 6, POLUTAK 16. Csere: KH. THOMAS 18, Ruják A. 4, Werner, Illés. Edző: Váradi Kornél
ATOMERŐMŰ: IHRING 16/6, CLARANCE 28/9, GÉRINGER 12/12, NICHOLSON 16/3, Wooten 10. Csere: Knowles 6, Eilingsfeld 4, Sövegjártó, Kucsora 5/3, Dorogi. Edző: Sebastjan Krasovec
Az eredmény alakulása. 3. perc: 12–6. 5. p.: 14–18. 10. p.: 24–32. 12. p.: 30–32. 16. p.: 37–48. 20. p.: 44–55. 26. p.: 59–55. 27. p.: 63–56. 29. p.: 65–69. 32. p.: 69–73. 35. p.: 79–83. 39. p.: 90–87
Kipontozódott: Wooten (36. p.), Polutak (40. p.)
Váradi Kornél: – Az első félidei produkciónk minősíthetetlen volt, egy félidőnyi előnyt adtunk a Paksnak. Ezután elkezdtünk küzdeni és tizenöt percen keresztül hajlandóak voltunk kosárlabdázni. A mérkőzés végén megint egyénileg akartunk jobbak lenni az ellenfelünknél, pedig amikor csapatként játszottunk, vissza tudtunk jönni. Ez az az út, amelyen sikeresek voltunk, és erre az útra kell nagyon gyorsan visszatalálnunk. A szurkolóinktól elnézést kérek azért, hogy hazai pályán ilyen vereséget szenvedtünk. Fel kell ébrednünk!
Sebastjan Krasovec: – Amilyen gyorsan csak lehet, szeretnénk biztosítani a bennmaradásunkat. Remek első félidőt játszottunk, kiválóan dobtuk a hárompontosokat is, elsősorban Géringer Gergő. A harmadik negyedben kicsit ellustultunk, visszaengedtük az OSE-t, de a végére újra összeálltunk és sikerült szoros, de fontos győzelmet aratnunk.

8. FORDULÓ
SZTE-SZEDEÁK–DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT 105–98 (24–22, 28–19, 32–29, 21–28)
Szeged, 1000 néző. V: Frányó, Pozsonyi, Nepp
SZEGED: WOOLRIDGE 20, Balogh Sz., LOCKE 44/21, Bognár 8, Lake 12. Csere: Cohill 3/3, Zsíros 3/3, Mayer 4, MUCZA 11/3, Laluska. Edző: Simándi Árpád
KECSKEMÉT: Sinik 8/3, Wittmann 7/3, Ivkovics M. 9/3, LUKOVICS 22/6, KARAHODZSICS 14. Csere: Dramicsanin 4, Tóth B., BOGUES 29/3, Kucsera 5/3. Edző: Ivkovics Sztojan
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–6. 5. p.: 5–14. 8. p.: 13–20. 12. p.: 28–24. 18. p.: 43–38. 23. p.: 58–48. 25. p.: 68–53. 28. p.: 75–62. 32. p.: 84–74. 37. p.: 102–87
Simándi Árpád: – Gyenge kezdés után összeállt a védekezésünk, fordítottunk és a második negyedtől kontrolláltuk a mérkőzést. Dolgozunk tovább, készülünk a szerdai Oroszlány elleni hazai mérkőzésre.
Ivkovics Sztojan: – A 2023–2024-es idényben erőn felül teljesítő Szeged a játék valamennyi elemében felülmúlta csapatomat, megérdemelten nyert.