Férfi kosár NB I: a hosszabbításban parádézva győzött a Honvéd a Kaposvár ellen

CSELŐTEI MÁRKCSELŐTEI MÁRK
2024.02.29. 20:57
A hosszabbításban nyerte meg a meccset a Honvéd (Fotó: Facebook/Budapesti Honvéd Kosárlabda Szakosztály)
A Budapest Honvéd hosszabbításban 100–91-re legyőzte a Kaposvárt a férfi kosárlabda NB I csütörtöki játéknapján.

Az első negyedet még 4 ponttal a Kaposvár nyerte meg, amely a meccs elején pazar támadójátékkal rukkolt elő, de a szünetre már a Honvéd vonulhatott előnnyel, ráadásul 6 pontossal. A harmadik játékrész kifejezetten kiélezett játékot hozott (egy egységgel húzták be a kispestiek), így úgy tűnt, a döntés a záró negyedre marad.

Nos, abban a Honvéd kezdett sokkal meggyőzőbben, de a hajrára szépen visszazárkózott a Kaposvár, amely a vezetést is átvette, majd az utolsó másodpercekben kialakult a rendes játékidő 85–85-ös döntetlenje – jöhetett a hosszabbítás. A ráadásban aztán sokkal jobbak voltak a hazaiak, akik 100–91-re behúzták a meccset.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
BUDAPESTI HONVÉD SE–KOMETA KAPOSVÁRI KK 100–91 (22–26, 27–17, 20–19, 16–23, 15–6) – hosszabbítás után
Ludovika Aréna, 900 néző. V: Benczur, Mészáros B., Jankovics
HONVÉD: I. BROWN 30, Simon K. 2, Reizinger 3/3, HENRY 16, PERINGER 8. Csere: FILIPOVICS 13, Kopácsi 3/3, Wesson 12/9, Djokovics 13/3, Bazsó. Edző: Zlatko Jovanovic
KAPOSVÁR: KRNJAJSZKI 7/3, Abell 25/12, SZŐKE B. 13/9, Jackson 1, Jean-Marie 10. Csere: FILIPOVITY 18/9, Koprivica 10, Halmai D. 5, Puska 2. Edző: Dalibor Damjanovic
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–9. 7. p.: 12–20. 12. p.: 27–26. 15. p.: 35–31. 18. p.: 43–37. 24. p.: 57–52. 27. p.: 60–61. 32. p.: 74–62. 35. p.: 80–71. 39. p.: 82–79. Kipontozódott: Szőke (37. p.), Koprivica (37. p.), I. Brown (39. p.), Simon K. (40. p.). Kiállítva: Dalibor Damjanovic (30. p.) – két saját jogú technikai hiba után
Zlatko Jovanovic: – Voltak problémáink, sérülések nehezítették a felkészülést, de ahogy a srácok küzdöttek, ahogy folyamatosan kisegítették egymást a nehéz helyzetekben, az fantasztikus volt. Nagyon büszke vagyok mindenkire! Sok időnk nincs az ünneplésre, folytatódik az idény, minden meccs olyan fontos, mintha már a rájátszásban lennénk.
Dalibor Damjanovic: – A végén a kezünkben volt a győzelem. Igen, a szabály szerint ilyen esetben jár a technikai, de ezt most mégis igazságtalannak érzem, mert a játékosban ilyenkor dolgoznak az érzelmek. Éppen ezért nem is hibáztathatjuk a történtekért Remyt. A Honvédnak az egyenlítés akkora pluszt adott a hosszabbításra, hogy végül be is húzta a győzelmet.