Férfi kosár NB I: izgalmas csata Szegeden, nyert a Pécs

K. Zs.K. Zs.
2023.11.23. 19:59
Fotó: NKA Universitas Pécs Facebook
Az első félidőben többnyire a Szeged, a másodikban a vendég Pécs vezetett, és izgalmas hajrát követően utóbbi nyert 97–90-re a férfi kosárlabda NB I 9. fordulójának csütörtök esti nyitányán. A pécsiek az egymást követő második bajnokijukat nyerték meg, a szegediek a másodikat vesztették el.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
9. FORDULÓ, csütörtöki mérkőzés

SZTE-SZEDEÁK–NKA UNIVERSITAS PÉCS 90–97 (31–23, 21–29, 24–25, 14–20)
Szeged, 1500
néző. V: Győrffy P., Minár, Jakab
SZEGED: WOOLRIDGE 28, LOCKE 22, Cohill 4, Bognár 12, Lake 14. Csere: Zsíros 7/3, Mucza 3/3, Mayer. Edző: Nikola Lazics
PÉCS: Kerpel-Frónius G. 2, Luzaic 9/9, Scherer 2, MELEG G. 14/3, DURMO 28/3. Csere: Herger, Lados, NIKOLICS 15/6, MANJGAFIC 22/9, Benke K. 5. Edző: Goran Tadics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–8. 5. p.: 15–10. 8. p.: 22–19. 12. p.: 38–29. 18. p.: 49–48. 22. p.: 54–60. 27. p.: 65–71. 32. p.: 76–80. 37. p.: 85–86
Kipontozódott: Lake (40. p.)
Nikola Lazics:
– Azért vesztettünk, mert sérülések miatt rövid a kispadunk, továbbá a kritikus pillanatokban rossz döntéseket hoztunk. A végig koncentráltan kosárlabdázó, agresszíven védekező Pécs rászolgált a győzelemre.
Goran Tadics: – Színvonalas mérkőzésen első idegenbeli győzelmünket arattuk, amelyet reményeink szerint újabbak követnek. Az első negyedben a Szeged dominált, azt követően viszont a mi akaratunk érvényesült, köszönhetően agresszív védekezésünknek és hatékony támadójátékunknak.