Férfi kosár NB I: hosszabbításban győzte le a Kaposvárt a Sopron

2023.10.27. 21:11
A Sopron nyerte a kiélezett kaposvári találkozót (Fotó: Facebook/Sopron KC)
A Sopron hihetetlenül szoros mérkőzésen hosszabbítás után, 88–86-ra legyőzte a Kaposvárt, míg a ZTE szintén kiélezett meccsen verte 85–84-re a Körmendet idegenben a férfi kosárlabda NB I 5. fordulójában. Könnyedén nyert a Honvéd és a Szedeák is, előbbi 79–67-re múlta felül a Kecskemétet, utóbbi pedig 89–75-ös győzelmet aratott az Oroszlány ellen.

Remek hangulatban kezdődött a Körmend–ZTE örökrangadó, a szurkolók már a csapatok bemutatása alatt összemérték a hangerejüket. A hazai tábor örömére – a sérülés miatt több mérkőzésen is hiányzó – Ferencz Csaba és Malik Morgan is kifutott társaival a pályára. A vendégek játékoskeretéből is csak Szalai Domonkos hiányzott.

Nagy elánnal kezdték a felek a mérkőzést, a hazaiak távoli dobásokkal kísérleteztek, eredményesen: előbb Arion Cook, majd Malik Morgan is betalált, utóbbi kétszer is. A vendégek a palánk alatti megoldásokat erőltették, ami nem volt rossz döntés, hiszen elsősorban Tóth Ádám, de Danilo Osztojics semlegesítése is gondot okozott a piros-feketéknek. Nagy küzdelem folyt a pályán, mindkét együttes játékába sok hiba csúszott: eladott labdák, pontatlan dobások akadtak szép számmal. Felváltva vezettek a csapatok, az edzők széles rotációval kísérleteztek. A zalaiak nyugodtak meg előbb, és az egyre lendületesebben és pontosabban irányító Tony Hicks vezérletével és találataival átvették a vezetést, s előnnyel vonulhattak pihenőre a kék-fehérek.

A második játékrész elején szigorított a védekezésén a Körmend, ennek következtében a negyed derekára 10 pontos előnyt harcolt ki (24. perc: 56–46). A vendégek azonban rendezték soraikat, s négy perc elteltével ismét átvették a vezetést (28. perc: 58–59). Izgalmasan alakult a végjáték, az egerszegiek higgadtak maradtak és a döntő szituációban Németh Ákos és Danilo Osztojics sem hibázott. Rangadóhoz illő egylabdás mérkőzésen a jobban koncentráló, és jól lepattanózó zalai együttes örülhetett a győzelemnek.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
Kometa Kaposvári KK–Sopron KC 86–88
(14–19, 24–18, 22–19, 17–21, 9–11) – hosszabbítás után
Kaposvár, 1200 néző. V: Goda, Ádám, Györfy
KAPOSVÁR:
Derek Jackson 8, PAÁR 14/6, ABELL 32/12, Koprivica 6, Ronald Jackson 14/6. Csere: Krnjajszki 6, Halmai 4/3, Puska, Bogdán, Fazekas 2, Antalics. Edző: Váradi Kornél
SOPRON: NICHOLS 33/9, GRIFFIN 19/15, Meszlényi 2, Banyard 1, DA SILVA 17. Csere: Sitku, Archibald 7, Fazekas, Csendes, Molnár M. 9. Edző: Bors Miklós
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–5. 6. p.: 11–14. 13. p.: 20–26. 16. p.: 27–30. 18. p.: 37–33. 23. p.: 46–41. 26. p.: 52–50. 32. p.: 68–56. 36. p.: 70–65. 39. p.: 77–72. 42. p.: 81–83. 44. p.: 86–85
Váradi Kornél: – Amíg követtük a felépített taktikát, megnyert találkozó volt. Ez természetesen nem von le semmit a Sopron érdeméből, hiszen keményen harcolt, de jobban okolhatjuk magunkat. A végjátékban a Sopron volt higgadtabb. Tizenhét eladott labda nem jellemző ránk, ez is nagyban befolyásolta a meccset.
Bors Miklós: – Ami az elmúlt mérkőzéseken hiányzott, vagyis a kitartás, a hit, a csapatmunka, az most abszolút megvolt. Nem az jellemzett minket, hogy lógatjuk a fejünket, és várjuk, majd csak történik valami. Fel tudtunk állni csapatként, és hosszabbításban meg tudtuk nyerni a találkozót a nagyon jó Kaposvár ellen.

SZTE-Szedeák–MVM-OSE Lions 89–75 (23–16, 24–19, 24–19, 18–21)
Szeged, 1200 néző. V: Cziffra, Mészáros B., Minár
SZEGED:
WOOLRIDGE 23, LOCKE 25/9, Balogh Sz. 7, Bognár 9, Lake 10. Csere: ZSÍROS 15/15, Cohill, Mucza, Mayer. Edző: Nikola Lazics
OROSZLÁNY: Ruják, Szabadfi 9/3, Gholston 17/9, K. Thomas 2, Polutak 8. Csere: Hollis-Jefferson 7, RIDDLEY 19/3, Illés 5/3, Gáspár 8. Edző: Simon Petrov
Az eredmény alakulása. 4. perc: 11–2. 8. p.: 19–11. 12. p.: 29–23. 17. p.: 39–27. 23. p.: 55–40. 28. p.: 66–44. 32. p.: 73–57. 37. p.: 89–71. Kipontozódott: Lake (33. p.)
Nikola Lazics: – Végig fegyelmezetten kosárlabdáztunk, a védekezésünk kemény volt, támadásban pedig rendre jó döntéseket hoztunk. Újabb győzelmünk bizonyítja, hogy jó úton járunk, a sok munkának van értelme.
Simon Petrov: – A nagy energiával játszó Szeged a kosárlabda valamennyi elemében felülmúlt bennünket. Olyan hibákat követtünk el, amilyeneket nem lenne szabad. Ilyen nagy különbséggel is megérdemelt a hazai csapat győzelme.

Budapesti Honvéd Sportegyesület–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 79–67(18–18, 21–10, 16–16, 24–23)
Ludovika Aréna, 550 néző. V: Benczur, Fodor A., Nyilas
HONVÉD:
I. BROWN 24/6, Djokovics 7/6, Hajdu P., BAZSÓ 4, Peringer 8. Csere: Filipovics 9/3, Henry 9/3, Kopács 6/6, REIZINGER 12/6. Edző: Zlatko Jovanovics
KECSKEMÉT: Sinik 6/3, Bogues 10, Ivkovics 2, Kucsera 8/6, Karahodzsics 10. Csere: Dramicsanin 4, WITTMANN 9/9, LAWRENCE 18, Tóth Barna, Körmendi. Edző: Forray Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–7. 8. p.: 11–13. 13. p.: 21–23. 17. p.: 33–28. 24. p.: 45–35. 28. p.: 48–41. 32. p.: 59–49. 36. p.: 69–55. 39. p.: 76–64
Zlatko Jovanovics: – Ki kell emelni, hogy egyetlen negyedet sem veszítettünk el. A védekezésünk volt a kulcs, amihez elsősorban fiatal akadémistáink adták az energiát. Név szerint nem akarok kiemelni senkit, de nagyrészt nekik köszönhetjük, hogy így játszottunk.
Forray Gábor: – A Honvéd sok energiával, jól játszott, amit magunkról sajnos nem tudok elmondani. Mérhetetlenül csalódott vagyok... Sajnálom a szurkolókat, akik szép számmal elkísértek minket, nem ezt érdemelték. Most az a feladatunk, hogy ismét azt az arcát mutassa a csapat, ami jellemző ránk.

Egis Körmend–Zalakerámia ZTE KK 84–85 (18–19, 21–25, 23–19, 22–22)
Körmend, 2000 néző. V: Kapitány, Tőzsér, Frányó
KÖRMEND:
COOK 24/9, Takács 4, MORGAN 19/12, Djogo 11/3, Tolbert 10. Csere: Carter 6, Ferencz, Kiss M. 3/3, Durázi 4, Doktor 3. Edző: Kocsis Tamás
ZALAEGERSZEG: HICKS 21/3, Németh Á. 2, Csátaljay 3, TÓTH Á. 20, OSZTOJICS 10. Csere: Green 2, Misula 7/3, Lekunast 13/6, Csuti, Keller 7/3. Edző: Lubomir Ruzicka
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–5. 7. p.: 16–7. 12. p.: 20–21. 15. p.: 26–27. 18. p.: 39–36. 23. p.: 51–46. 27. p.: 58–61. 33. p.: 66–69. 37. p.: 76–74. Kipontozódott: Green (31. p.)
Kocsis Tamás: – Az első percektől fogva nagy küzdelem folyt a pályán. Mi hullámzó teljesítményt nyújtottunk, védekezésben sorozatosan hibákat követtünk el, és nagyon sok büntetőt hagytunk ki, ami hazai pályán elfogadhatatlan. A végjátékban nem koncentráltunk eléggé, a döntő pillanatokban rossz megoldásokat választottunk.
Lubomir Ruzicka: – Gratulálok a magyar kosárlabdázásnak, kiváló hangulatú találkozót sikerült megnyernünk, aminek nagyon örülök. Nem dobtunk ma jól, de a lepattanócsatát megnyertük, s ennek nagy volt a jelentősége. A végjátékban Németh Ákos kiváló teljesítményt nyújtott, és a szerencsével sem álltunk hadilábon.

1. Fehérvár 4 4 368–339 1.000 8
2. Szombathely 4 3 1 375–310 0.875 7
3. Szolnok 4 3 1 309–321 0.875 7
4. Körmend 5 3 2 407–349 0.800 8
5. Oroszlány 5 3 2 438–400 0.800 8
6. Szeged 5 3 2 451–441 0.800 8
7. Zalaegerszeg 5 3 2 466–458 0.800 8