Megszerezte első tavaszi, hazai győzelmét a Tiszakécske

2023.03.12. 14:51
Tavasszal először nyert otthon a fehér mezes Tiszakécske (Archív fotó: Unger Tamás/Vas Népe)
A labdarúgó NB II 27. fordulójában a Tiszakécske 1–0-ra megverte a Siófokot hazai pályán. Ezzel megvan a Tisza-parti csapat első tavaszi hazai bajnoki győzelme, és előrelépett a 11. helyre a tabellán.

LABDARÚGÓ NB II
27. FORDULÓ

TISZAKÉCSKEI LC–BFC SIÓFOK 1–0 (0–0)
Tiszakécske, Városi Sportcentrum, 250 néző.Vezette: Farkas Tibor (Szilágyi Norbert, Sinkovicz Dániel)
TISZAKÉCSKE: Antal B.– Balázs B., Csáki, Kiprich, Vajda B. – Erdei C., Szekér (Farkas N., a szünetben), Kiss N. (Oláh M., 72.), Biben (Vachtler, a szünetben) – Vólent (Pongrácz, 58.), Zamostny (Horváth Z., 72.). Vezetőedző: Klausz László
SIÓFOK: Hutvágner– Polényi, Horváth M., Debreceni Á., Varga B.– Varjas Z., Szakály A. (Girsik, 82.) – Major G. (Hegedűs M., 72.), Nyitrai (Volter, 55.), Kerezsi (Horváth P., 55.), Farkas B. Szakmai igazgató: Dragan Vukmir
Gólszerző: Vólent (48.)
Klausz László:– Két vereség után nagyon örülök a győzelemnek. Felemás volt a két félidő annak ellenére, hogy egyértelműen arra törekedtünk, hogy gólt szerezzünk. A második félidőben annyi kialakított helyzetünk nem volt, de működött az, amit kértem a játékosoktól. A cserékkel stabilizálni szerettem volna a csapatot, de az ellenkezőjét értem el, mert a széleket le tudtuk zárni ugyan, de magunkra húztuk az ellenfelünket.
Dragan Vukmir: – Nagyon nehéz meccs volt. A mai mérkőzésen úgy érzem, hogy nem érdemeltünk vereséget. Az első félidőben több olyan helyzetünk volt, amiket gólra kellett volna váltani, a másodikban már kevesebb lehetőségünk adódott. Szerintem egálmeccs volt.

Egyenlő erők csatáját hozta az első félidő első fele, majd a mezőnyfölény folyamatosan átkerült a Tiszakécskéhez. Vólent Roland kifejezetten jól játszott a hazaiaknál, s nemcsak a gólja miatt írható ez le, hanem agilitása és küzdőszelleme miatt is. Hozzá hasonlóan több jó teljesítmény volt, ami hozzájárult a hazai csapat sikeréhez, pl. Kiprich, Csáki, Erdei és Antal. Siófoki részről Polényi és Varga B. emelkedett ki.

A második félidőben fokozta a nyomást a hazai csapat. Ennek köszönhetően a 48. percben megszerezte a vezetést a TLC:Balázs B. jobb oldali beadása után Vólent érkezett a hosszún az ötösre, és fejelte át Hutvágner felett a labdát. 1–0

A vezetés tudatában stabilizálta a védekezését a Kécske, ami nagyon jól működött a mai napon. Az ellenfélnek már nem volt komolyabb lehetősége a gólszerzéshez a második félidő végén.

A Tiszakécske ezzel megszerezte első tavaszi, hazai győzelmét, még a Siófok első idegenbeli vereségét szenvedte el tavasszal. Az eredménynek köszönhetően a Kécske megelőzte a Siófokot.

Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

Megvan a Tiszakécskei első hazai győzelme a tavaszi szezonban.

90+4. perc: Véget ért a mérkőzés!

90. perc: 4 perc hosszabbítás lesz.

87. perc: Oláh M. beadása után Horváth Z. húzta kapura. Labdája középre ment, így Hutvágner védett.

82. perc: Szakály A. helyett Girsik a pályán.

72. perc: Cserék mindkét oldalon: Siófoki részről Major helyett Hegedűs M. a pályán, még kécskei oldalon Zamostny helyett Horváth P. és Kiss N. helyett Oláh M.

66. perc: Vachtler kapott sárga lapot.

58. perc: Kécskei csere: Vólent helyett Pongrácz a pályán.

58. perc:Varga B. kapott sárga lapot.

55. perc: Kerezsi helyett Horváth P. a pályán, Nyitrai helyett pedig Volter siófoki részről.

48. perc: GÓÓL!!! Vólent fejesével megszerzi a vezetést a Tiszakécske. Balázs B. jobb oldali beadása után Vólent érkezett a hosszún az ötösre és fejelte át Hutvágner felett a labdát. 1–0

46. perc:Elkezdődött a második félidő.

46. perc: Kettős csere: A szünetben cserél Klausz László: Biben és Szekér jött le, Farkas N. és Vachtler érkezett.

45. perc: Véget ért az első félidő.

37. perc: Vólent és Debreceni kapott sárga lapot.

24. perc: Vólent Roland kapott labdát az ötösön. Kapura fordult, de célt tévesztett.

22. perc: Egyenlő erők harca folyik a pályán.

15. perc: Polényi beadása után Varjas fejelt óriási helyzetben fél méterrel a kécskei kapu fölé.

8. perc:Kiss Norbert lövése után Hutvágner könnyedén hárított. A kécskei középpályás 17 méterről lőtt laposan a kapu bal oldalára.

A tegnapi szélvihar után kellemes futballidőben kezdődött el a bajnoki Tiszakécskén. Minden adott egy jó mérkőzéshez!

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

Érkeznek a pályára a csapatok. A hazaiak fehér mezben, még a vendég siófokiak kék mezben futottak ki.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a hazai pályán november óta nyeretlen Tiszakécske az elmúlt három meccsén öt pontot gyűjtő Soroksár ellen.