A cserék hozták meg az ajkai győzelmet a Haladás ellen

PUM ANDRÁSPUM ANDRÁS
2023.03.12. 14:50
Fordítani tudott Szarka Ákos (fehérben) és az Ajka a Haladás ellen (Fotó: Tóth Flóra/FC Ajka)
A labdarúgó NB II 27. fordulójában az Ajka hátrányból felállva, a 92. percben szerzett góllal 2–1-re megverte a vendég Szombathelyi Haladást.

LABDARÚGÓ NB II
27. FORDULÓ

FC AJKA–SZOMBATHELYI HALADÁS 2
1 (0–1)
Ajka,
Városi Sportcentrum, 700 néző.Vezette: Bana Gergely (Máyer Gábor, Ring Kevin)
AJKA: Horváth D.– Szűcs K., Görgényi, Kenderes, Csemer– Csizmadia Z., Vogyicska Bálint (Rabatin, 59.),Sejben (Berzsenyi, 86.), Doncsecz (Gyuris, 59.),Gaál B. (Zsolnai, 59.)– Szarka Á. (Dragóner F., 77.) Vezetőedző: Jeney Gyula
HALADÁS: Verpecz– Nyíri, Devecseri, Németh Mi., Doktorics– Csilus, Zvekanov (Tóth M., 71.), Rácz B. (Mohos, 87.), Horváth R. (Simut, 71.) – Csernik (Borvető, 71.), Molnár R. Vezetőedző: Michal Hipp
Gólszerző:Gyuris (59.), Dragóner (90+2.), ill. Molnár R. (20.)
Jeney Gyula: – Olyan érzésem volt, mintha kupameccsen ülnék a kispadon: az utolsó pillanatban valahogy be kellett rúgni a győztes gólt. Nagyszerű győzelmet aratott a csapat!.
Michal Hipp: – Rossz érzés egy meccset az utolsó percekben elveszíten. Próbáltunk változtatni, lendületet adni a játékunknak, de a cseréink nem jelentettek igazi frissítést.

A Szombathelyi Haladásban a súlyosan sérülést szenvedett Bosnjak Predrag és Derekas Zoltán mellett a meccs előtti utolsó, szombat délelőtti edzésen Csató Martin is megsérült, így a belső védő sem állt Michal Hipp rendelkezésére. Az ajkaiak kezdték lendületesebben a mérkőzést, jó néhányszor a szombathelyi védelem mögé kerültek. Jobbról-balról érkeztek a beadások a vendégkapu elé, a vasiak csak rövid időre tudták megtartani a labdát. A szombathelyiek viszont nem pocsékolták el a helyzeteiket: első kapura lövésükből Molnár Rajmund révén megszerezték a vezetést. A gólt követően sem változott a játék képe: az Ajka támadott, a Haladás szervezetten védekezett. A hazaiak eljutottak a Hali tizenhatosáig, de a beadások, lapos passzok pontatlanok voltak. A szombathelyiek sem sokat mutattak támadásban, viszont náluk volt az előny.

Szünet után is a hazaiak kezdtek aktívabban, irányították a játékot, és hamarosan kiegyenlítettek Gyuris Aurél góljával. Igaz, ehhez a vasi védelem hibája is kellett. Az ajkaiak támadásban maradtak, mentek előre a győztes gólért. A szombathelyiek is próbálkoztak, de nem tudtak helyzetbe kerülni. Az utolsó percekben szinte teljesen beszorította ellenfelét az Ajka, és a 92. percben a volt Haladás-támadó, Dragóner Filip megszerezte a győztes gólt. Az Ajka többet tett a győzelemért ellenfelénél, így összességében megérdemelten nyert. 2–1

20. Kozármisleny27571530–50–2022

Nagy volt az öröm a hazai gól után (Fotó: Tóth Flóra/FC Ajka)

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek, köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét!

90+3. perc:Tar kapott sárga lapot.

90+2. perc: GÓÓÓL! Görgényi távoli lövése a védőkről éppen Dragóner elé pattant, a volt Haladás-csatár hat méterről a jobb sarokba bombázott. A gólszerző aztán örömében levette mezét, ezért sárga lapot kapott. 2–1

90+1. perc:Dragóner 13 méterről, balról lőtt, Verpecz a kapu fölé tolta a lövést.

90+1. perc:Berzsenyi jobb oldali lövését Verpecz védte, a kipattanót Dragóner nem találta el.

Három perc a hosszabbítás.

87. perc: Hali-csere, Rácz helyett az első NB II.-es meccsén pályára lépő, éppen ajkai nevelésű Mohos Barnabás állt be.

86. perc: Ajkai csere, Sejben le, Berzsenyi be.

Szűcs Kristófék (29) megnyomták a második félidőt (Fotó: Tóth Flóra/FC Ajka)

85. perc: Csemer bal oldali szabadrúgását Rabatin lőtte kapura, Verpecz bravúrral tolta szögletre a labdát.

84. perc:Simut jobb oldali beadása ígéretesnek tűnt, de Kenderes tisztázott.

80. perc: Tóth Máté kapott sárga lapot, Csilus reklamált, ő is kapott egyet.

76. perc: Ajkai csere, Szarka le, Dragóner be.

74. perc:Sejben kapott sárga lapot.

71. perc: Hármas Hali-csere. Zvekanov helyett Tóth Máté, Horváth Rajmund helyett Simut, Csernik helyett Borvető ált be.

65. perc:KAPUFA!Szarka nagy helyzetben, hat méterről a felső kapufára fejelt!

Hazai öröm (Fotó: Tóth Flóra/FC Ajka)

59. perc: GÓÓÓL! Csemer bal oldali beadása elszállt a szombathelyi védők mellett, között, a hosszún érkező Gyuris pedig első labdaérintéséből hat méterről a bal sarokba lőtt. Nagy szombathelyi védelmi hiba volt. 1–1

58. perc: Hármat is cserélt az Ajka. Vogyicska helyett Rabatin, Gaál helyett Zsolnai, Doncsecz helyett Gyuris állt be.

53. perc: Zvekanov kapta a meccs első sárga lapját.

53. perc: Sejben 22 méteres lapos lövését védte elvetődve Verpecz.

Egy darabig jól zárt a vendégvédelem (Fotó: Tóth Flóra/FC Ajka)

A második félidő elejét alaposan megnyomta az Ajka, ám egyelőre eredmény nélkül.

48. perc: Csilus indította Horváth Rajmundot a jobb oldalon, a csatár kilépett, majd hosszas labdavezetés után 15 méterről a bal felső sarok mellé bombázott.

46. perc: Megkezdődött a második félidő: egyik csapat sem cserélt.

Csilus Tamásék (30) vezettek a szünetben (Fotó: Tóth Flóra/FC Ajka)

45. perc: Vége az első félidőnek. Az Ajka jóval többet támad ellenfelénél, de a Haladás szervezetten védekezik, és olykor veszélyesen kontrázik.

45. perc: Szűcs jobb oldali beadását a kapujából kifutó Verpecz mellett Szarka hét méterről a jobb sarok mellé fejelte.

A gól nem zavarta meg különösebben a hazaiakat, továbbra is az ajkaiak irányítják a játékot, de a szombathelyiek most már stabilabban védekeznek.

Gaál Bálint akcióban (Fotó: Tóth Flóra/FC Ajka)

20. perc: GÓÓÓL! Doktorics szerzett labdát a bal szélen, Molnárhoz passzolt, a csatár eltolta védője mellett, majd 18 méterről a jobb sarokba bombázott! 0–1

19. perc: Gaál jobb oldali beadását Devecseri az utolsó pillanatban rúgta ki Szarka elől.

Tíz perc telt el a mérkőzésből, az ajkaiak futballoznak veszélyesebben, többször is a vendégvédelem mögé kerültek.

4. perc: Doncsecz elé került a labda, a korábbi szombathelyi támadó fordulásból, nyolc méterről Verpecz kezébe lőtt.

1. perc: A tiszta zöldben játszó Haladás kezdte a mérkőzést.

A Haladásban a súlyosan megsérült Derekas Zoltán és Bosnjak Predrag mellett Csató Martin is hiányzik. A védő az utolsó, szombat délelőtti edzésen sérült meg.

Ajkán szépen süt a nap, kellemes az idő, jó a pálya – minden adott egy jó meccshez.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az elmúlt tíz fordulóban csak a DVTK-tól vereséget szenvedő Ajka a legutóbb három meccs után újra győzelmet arató Haladás ellen.