Kétgólos hátrányból támadt fel a Budafok

2023.03.12. 13:50
Adorján Krisztián (fehérben) és Czékus Ádám küzdelme (Fotók: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)
Czékus Ádám duplájával két góllal vezetett az első félidő után a Békéscsaba, és nagyon közel állt ahhoz, hogy megszakítsa negatív sorozatát a Budafok ellen. Mátyus János együttese azonban a meglehetősen feszült hangulatú mérkőzésen behozta a hátrányát és így döntetlennel térhetett haza a labdarúgó NB II 27. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB II
27. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–BUDAFOKI MTE 2–2 (2–0)
Békéscsaba, 670
néző. Vezette: Nagy Róbert (Punyi Gyula, Márkus Péter)
BÉKÉSCSABA: Póser – Puskás G., Albert I., Szabó Cs. (Bora, 14.), Mikló – Hamed (Váradi, 75.), Zvara, Futó (Farkas M., 58.), Fazekas L. – Lukács R. (Máris, 58.), Czékus (Marik S., 75.)Vezetőedző: Brlázs Gábor
BUDAFOK: Gundel-Takács – Fótyik, Jagodics M., Nándori (Horváth O., 58.) –Kalmár O., Adorján, Németh M. (Kovács D., a szünetben), Soltész I., Margitics (Györgyi, 58.) – Sós (Bakti, a szünetben), Beke II P. (Csonka, 81.).Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző:
Czékus (26., 35.), ill. Soltész I. (68.), Beke II Péter (79.)
Kiállítva:
Jagodics M. (80.)
Brlázs Gábor:
– Kettő nullás vezetés után meg kell nyerni egy ilyen mérkőzést, amit le is zárhattunk volna, mert több óriási ziccerünk is volt. Kényszerű cserék miatt sajnos meg kellett bontani a csapatot és akik most beszálltak, nem nyújtottak megfelelő teljesítményt és ez két pontunkba került.
Mátyus János: – Tudtuk, hogy a hazaiaknak ez egy élet-halál mérkőzés és megérdemelten szereztek kétgólos előnyt. A szünetben próbáltunk a játékosok fejében rendet tenni, két cserét is végrehajtottunk és a szünet után felül is kerekedtünk a Békéscsabán. Nagyon boldogok vagyunk az egy ponttal, bár ha nincs a kiállítás, lehet, még három is lett volna. Lelkesek voltunk, küzdöttünk és taktikailag is fegyelmezetten játszottunk. A lelkesedésünk sajnos néha átcsapott kakaskodásba, de ez talán még belefér.

A budafokiak léptek fel támadólag, és ha Póser Dániel nem védi bravúrral Jagodics Márk fejesét, az 5. percben már vezethettek is volna. Negyedóra elteltével enyhült a nyomás a csabai kapu előtt, a lila-fehéreknek egy-egy gyors kontrára is futotta, s az egyik végén a villámgyors Czékus Ádám bevette Gundel-Takács Bence kapuját. Kilenc perccel később megduplázta előnyét a Békéscsaba, de Czékus második góljához a budafoki kapus kapitális bakija is kellett.

Nagy akarattal lépett pályára a vendégcsapat a második félidőben, több helyzetet is kidolgozott, de csak bő húsz perc elteltével tudta megszerezni a szépítő találatot. Lendületbe jött a Budafok és a remek formában lévő Beke II Péter góljával sikerült kiegyenlítenie. Ekkor sajnálhatták igazán a csabaiak, hogy néhány perccel korábban Lukács Raymond a kapu torkában fölé rúgta a labdát...

A hajrában mindkét gárda nagy erőket mozgósított a győzelem érdekében, ám maradt a döntetlen, egy meglehetősen paprikás hangulatú mérkőzésen. 2–2

20. Kozármisleny27571530–50–2022

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: Három perc a hosszabbítás!

86. perc: Váradit buktatta Györgyi, villant a sárga.

82. perc: Farkas Márk sárgult be, mert elsodorta Györgyit.

81. perc: Beke II helyén Csonka András játszik a vendégeknél.

80. perc: Jagodics akaszkodott össze Miklóval, az előbbi visszarúgott, a játékvezető pedig kiállította a budafoki játékost.

Puskás Gábor (lilában) próbálja megszerezni a labdát (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)

79. perc: EGYENLÍTETT A BUDAFOK! Ide-oda pattogott a labda a csabai 16-oson belül, végül Kovács Dávid játszott Beke II elé, aki ballal gyönyörűen tekerte be a labdát a bal alsó sarokba, 2–2.

75. perc: Kettős csere a hazai oldalon: Czékus helyén Marik Soma, Hamed helyén Váradi Ádám játszik.

74. perc: Máris kapott ragyogó indítást, már éppen lőtt volna, amikor a kapujából kifutó Gundel-Takács elrúgta előle a labdát.

Zvara Levente nem tudott lendíteni a békéscsabai együttesen (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)

68. perc: GÓÓÓL! SZÉPÍTETT A BUDAFOK! Horváth Olivér bal oldali beadása után Soltész István az ötös jobb sarkáról a kapu közepébe fejelt, 2–1.

60. perc: Kovács Dávid és Bora is sárga lapot kapott lökdösődés miatt.

58. perc: Csere mindkét oldalon: a budafokiaknál Margitcsot Györgyi Arthur, Nándorit Horváth Olivér, a csabaiaknál Lukácsot Máris Dominik, Futót Farkas Márkváltotta.

54. perc: Lukács lőtt fölé közelről, óriási helyzet volt!

52. perc: Kisebb csete-paté alakult ki a budafoki térfélen, csak nehezen tudták szétválasztani a játékosokat, végül Jagodicsnak mutatta fel a sárga lapot a játékvezető, aki Hameddel csapott össze.

51. perc: Czékust rúgta fel Soltész, ezért járt a sárga.

50. perc: Czékus vezethette egy az egyben kapura a labdát, ám a vendégek kapusa nagy bravúrral mentett.

49. perc: Adorján fejelhetett a túloldalon, de nem tudott túljárni Póser eszén.

48. perc: Fazekas veszélyeztetett fejjel 8 méterről, de Gundel-Takács a helyén volt.

Hamed Yasin (lilában) a csabaiak egyik motorja volt (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

46. perc: Kettős cserét hajtott végre Mátyus János a vendégeknél, Sóst, Bakti Balázs, Németh Máriót Kovács Dávid váltotta.

Czékus Ádám mindent megtett a győzelemért, itt éppen Fótyik Dominikot próbálja becsapni (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)

45+2. perc: Véget ért az első félidő.

45. perc: Két percet hosszabbít Nagy Róbert játékvezető.

43. perc: Hamed iramodott meg középen a félpályától, a 16-os vonaláról lőtt, a labda azonban centikkel elsuhant a léc fölött.

37. perc: Beke II Péter szánta el magát lövésre a 16-os bal sarkáról, veszélyes labdájába Bora tette bele a fejét.

Fótyik Dominik csatázik Yasin Hameddel (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)

35. perc: GÓÓÓL! KETTŐVEL VEZET A BÉKÉSCSABA! Ismét Czékus a főszereplő, aki becsapta Kalmárt, beverekedte magát a büntetőterületen belülre és lapos lövése után már úgy tűnt, a budafoki kapus megszerzi a labdát, ám az kicsúszott a kezei közül és az üres kapu közepébe gurult, 2–0.

Itt még minden szép és jó volt a csabaiaknál (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)

26. perc: GÓÓÓL! VEZET A BÉKÉSCSABA! Hamed beadása után Czékus közelről jobbal a kapu közepébe lőtt, 1–0.

21. perc: Czékus került lövőhelyzetbe a 16-oson belül, de Gundel-Takácsé lett a labda.

Czékus Ádám, a hazaiak legjobbja (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)

14. perc: Szabó Csabát le kell cserélni, a helyére Bora György áll be.

12. perc: Czékus iramodott meg középen és a felfutó Hamedhez passzolt, aki egy csel után jobbal lőtt, ám Gundel-Takács nagyot védett.

8. perc: Szabó Csaba ütötte el Sóst, a csabai játékos megsérült, hosszan ápolják.

5. perc: Németh Márió jobb oldaiszöglete után Jagodics fejelt közelről, Póser óriásit védett.

3. perc: Soltész István passzolt Bekéhez, aki beadott, de Póser jó ütemben kifutva megkaparintotta Sós elől elől a labdát.

670 a hivatalos nézőszám

1. perc: Megkezdődött a mérkőzés. A fehér-pirosban játszó vendégek indították útjára a labdát. A hazai csapat a szokásos lila-fehér csíkos szerelésben lépett pályára.

Bizakodó békéscsabai tekintetek a mérkőzés előtt (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a már három forduló óta veretlen Békéscsaba az előző két bajnokiját megnyerő, Magyar Kupa-elődöntős Budafok ellen.

A békéscsabaiaknak nem túl kedvező a budafokiak elleni mérlege, 9-szer kikaptak és egy döntetlen mellett 5-ször nyertek csak. A lilák utoljára 2018. szeptember 30-án örülhettek sikernek, akkor Viczián Ádám és Szatmári István találatával 2–0-ra győztek Békéscsabán. Az őszi találkozón 1–0-ra nyertek a vendégek.