Döntetlennel távozott a Szpari Kazincbarcikáról

F. E.F. E.
2023.03.12. 13:50
A Barcika (kék-sárgában) továbbra is jó úton halad a bennmaradás felé (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)
A labdarúgó NB II 27. fordulójában a fordulót megelőzően a 11. helyen álló Kazincbarcika a 16., vagyis osztályozós helyet elfoglaló Nyíregyházát fogadta. A találkozón Lippai góljával a borsodiak szereztek vezetést, de a Nyíregyháza Ramos fejesével egalizált, így 1–1 lett a végeredmény.

LABDARÚGÓ NB II
27. FORDULÓ

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 1–1 (1–0)
Kazincbarcika, Kolorcity Aréna, 550 néző.Vezette: Katona Balázs (ifj. Varga Gábor, Baghy Csaba)
KAZINCBARCIKA:Megyeri I G (Megyeri II G., a szünetben). – Szekszárdi M., Ur, Lippai T., Süttő – Csatári, Heil, Kovács B. (Szabó B., 51.), Székely K. – Pálinkás (Takács T., 85.), Kurdics (Bacsa, 65.). Vezetőedző:Csábi József
NYÍREGYHÁZA:Hrabina – Kiss Á., Farkas B., Gengeliczki, Nagy B. (Major M., 86.) – Sigér Á., Pekár (Szerető, 76.), Kovácsréti (Pataki B., 76.), Gresó – Ramos (Adamcsek, 66.), Novák Cs. Vezetőedző:Visinka Ede
Gólszerző: Lippai T. (21.), ill. Ramos (56.)
Csábi József: – Vezetést szereztünk, de éreztem, hogy akár baj is lehet. És lett... Az egyenlítés után jelentős erőket mozgósítottunk, és sokat tettünk a győzelemért, sajnos, nem jött össze.
Visinka Ede: – A hazaiak három győzelem, mi pedig három vereség után vártuk ezt a találkozót. Fontos volt, hogy ne szenvedjünk vereséget, elégedettek lehetünk az egy ponttal.

A szeles időben megrendezett találkozón az első negyedórában nem forogtak veszélyben a kapuk, komolyabb helyzet egyik csapat előtt sem adódott. A 21. percben Csatárival szemben szabálytalankodtak, szabadrúgáshoz jutott a Barcika. A labda mögé Lippai állt, és magabiztosan lőtte Hrabina kapujába (1–0).

A bekapott gólt követően felélénkült a nyíregyháziak játéka, elsősorban Gresó révén dolgozták ki akcióikat, de egyenlíteniük nem sikerült az első félidőben.

A második játékrész is vendégtámadásokkal kezdődött, az egyenlítő találatra az 56. percig kellett várniuk a nyíregyházi szurkolóknak: egy sarokrúgást követően Ramos fejelte a labdát az üresen maradt barcikai kapuba (1–1).

A a folytatásban a hazaiak mindent megpróbáltak, hogy otthon tarthassák a három pontot: a csereként pályára lépő Szabó Balázs, illetve Süttő Attila előtt is adódtak lehetőségek, de a befejezésekbe rendre hiba csúszott.

A 79. percben Adamcsek a hazai kapuba juttatta ugyan a labdát, de les miatt érvénytelen volt a találat, így egy-egy ponttal gazdagodtak a csapatok. Ezzel sorozatban negyedik mérkőzésén maradt veretlen a Kazincbarcika, míg a Szpari három vereség után szerzett újra pontot.

20. Kozármisleny27571530–50–2022

Sigér Ákosék (fehérben) döntetlennel távoztak Barcikáról (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

90+4. perc: Döntetlennel ért véget a mérkőzés. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc: Székely K. szorul ápolásra, körülbelül 1 perce áll a játék.

90. perc: Három perc a hosszabbítás, ennyi ideje marad a csapatoknak megszerezni a győzelmet érő gólt.

86. perc: A vendégek is cserélnek: Nagy B. helyett Major a folytatásban.

86. perc: Szerető passzát követően Pataki a középen érkező Novákot keresi, de a hazaiak felszabadítanak.

85. perc: Hazai csere: Pálinkás helyére Takács T. érkezik.

83. perc:Székely K. kap sárga lapot.

79. perc: Adamcsek fejeli a hazai kapuba a labdát, de a játékvezető les miatt nem adja meg a találatot.

78. perc:Bacsa fejesét többen is a gólvonalon túl vélik látni, azonban nem volt gól.

76. perc: Kettős csere a Nyíregyházánál: Pekár és Kovácsréti hagyják el a pályát, helyükön Szerető és Pataki folytatják.

75. perc: Szabó B.-t szereli szabálytalanul Pekár. A megítélt szabadrúgást Süttő végzi el, lövése a kapu mellé megy.

68. perc: Székely K. iramodik meg szélen és Szabó B.-hez passzol, akinek lövését Gengeliczki fejeli ki.

66. perc. Cserél a Nyíregyháza is: Ramost váltja Adamcsek.

65. perc: Újabb hazai csere: Kurdics helyére Bacsa érkezik.

64. perc: Székely K. passzol Szabó B.-hez, akinek lövése túljut a vendégek kapusán, de még a gólvonal elől mentenek. A labda azonban nem jut messzire, Süttő lövése centikkel megy a kapu felé.

62. perc:Kurdics szabálytalankodik Kovácsrétivel szemben, melyért sárga lapot mutat fel neki a játékvezető.

60. perc: Pálinkás labdaszerzését követően Szabó B.-hez passzol, akinek lövése elakad a vendégvédők lábában.

Gengeliczkiék (fehérben) továbbra is veszélyben (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

56. perc: Pekár három sarokrúgás végez el egymás után. Az utolsó szögletét követően Megyeri II rossz ütemben érkezik ki a kapuból, mely így üresen marad, Ramos fejesével egyenlít a Nyíregyháza. KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 1–1

51. perc: Cserél a Kazincbarcika: Kovács B.-t Szabó B. váltja.

47. perc:Ramos esik el a tizenhatoson belül, büntetőt reklamálnak a vendégek, a játékvezető sípja azonban néma marad.

46. perc: Elkezdődik a második félidő.

A szünetben változtatott a Kazincbarcika kapusposzton, Megyeri I. ugyanis megsérült, így helyette Megyeri II a második játékrészben.

A Barcika örülhetett az első gólnak (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

45+2. perc: Vendégszögletet követően véget ért az első félidő.

45. perc: Az első félidő végén kettő perc a hosszabbítás.

43. perc: Gresó ismét Nagy B.-t választja, aki a középen helyezkedő Novákot keresi, de a barcikai védők szögletre mentenek. A sarokrúgásból nem alakul a hazai kapu előtt veszélyes helyzet.

42. perc: Gengeliczki kap sárga lapot, miután Kurdicsot állította meg szabálytalanul.

39. perc: Gresó passzát követően Nagy B. próbálkozik kapura lövéssel, de Ur fejjel tisztáz. A sarokrúgást követően ismét a hazaiak csapatkapitánya fejeli ki a labdát.

33. perc: Székely K. adja be a labdát, melyet Hrabina öklöz ki.

31. perc: Pekár lő távolról, de elkerüli a lövés Megyeri kapuját.

Lippai szabadrúgásból lőtt góljával szerzett vezetést a Barcika (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

21. perc: A megítélt szabadrúgásból szerzi meg a vezetést a Kazincbarcika, Lippai T. magabiztosan lövi ki a bal alsó sarkot. KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 1–0

19. perc: Csatárit állítja meg Sigér Ákos szabálytalanul a tizenhatos vonalában, melyért sárga lapot kap.

18. perc: Ramos cselezi tisztára magát a hazai tizenhatoson belül, majd visszapasszol Gresóhoz. A lövést blokkolják a barcikai védők.

8. perc:Székely K. lő körülbelül 16 méterről kapura, de Gengeliczki remekül blokkol.

6. perc: Kovácsréti ugratná ki Ramost, de kicsit hosszú labdát ad, melyet így a hazai kapus, Megyeri könnyedén megszerez.

4. perc: Csatárival szemben szabálytalankodnak a tizenhatos sarkában, hazai szabadrúgás következik. A labda jól kanyarodik középre, de a vendég védők kifejelik azt.

1. perc: A mai találkozón a vendég Nyíregyháza tiszta fehérben, a Kazincbarcika kék-sárgában lép pályára. A labdát a vendégek indítják útjára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző három fordulóban hibátlan Kazincbarcika az ezalatt pontot sem szerző, öt forduló óta nyeretlen Nyíregyháza ellen.