Soltész Dominik duplája döntött Gyirmóton

2023.03.12. 13:50
Soltész Dominik hét percen belül szerzett két gólja döntötte el a mérkőzést (Fotó: Fehér Ádám)
A labdarúgó NB II 27. fordulójában gyors szélsőinek köszönhetően hamar kétgólos előnybe került a Gyirmót, ám a Csákvár Körmendi Kevin bombagóljával visszajött a meccsbe. A második félidőben is hullámzó volt a játék, mindkét oldalon akadtak helyzetek, ám újabb gól már nem született.

LABDARÚGÓ NB II
27. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR–AQVITAL FC CSÁKVÁR 2–1 (2–1)
Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion, 519 néző. Vezette: Gaál Ákos (Kulman Tamás, Ország Péter)
GYIRMÓT: Hársfalvi– Major M., Polgár K., Hajdú Á., Nahirnij–Kovács M., Kovács D. (Hudák D., 86.) –Soltész D. (Kicsun, 52.), Madarász (Nagy P., 71.), Medgyes Z. (Berki I., 86.) –Pethő B. (Simon A., 71.) Vezetőedző: Csertői Aurél
CSÁKVÁR: Auerbach (Zelizi, 37.) – Dulló (Alaxai, 70.), Vaskó, Karacs, Baranyai (Fejős, 18.) – Gazdag V. (Kocsis D., 70.), Magyar Zs., Körmendi– Tamás N., Hornyák (Janyickij, 70.), Baracskai. Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző: Soltész D. (17., 23.), ill. Körmendi (28.)
Csertői Aurél:– Szereztünk két gólt, de sok helyzetünk kimaradt. Ellenfelünk változtatására jól reagált csapatom, bár a vége izgalmas volt, sikerült megőriznünk az előnyünket.
Tóth Balázs:– Az őszi mérkőzéshez kísértetiesen hasonlító találkozót játszottunk. Bár kettő nulla után gyorsan szépítettünk, ám sajnos az egyenlítő gólt nem sikerült megszereznünk.

A jó formában lévő Gyirmót a tavasszal még nyeretlen Csákvárt fogadta. Bátran kezdtek a vendégek, az első helyzet Gazdag Vajk révén előttük is adódott, majd Vaskó Tamás egy érvénytelen gólt is szerzett az első tíz percben. Negyedóra után viszont első lehetőségét azonnal gólra váltotta a hazai gárda, majd néhány perccel később Auerbach Martin hathatós közreműködésével Soltész Dominik megduplázta csapata és önmaga góljai számát. Nem volt szerencséje a vendégeknek, hiszen Tóth Balázs vezetőedzőnek bő félórán belül kétszer is kényszerű cserét kellett végrehajtania. A kétgólos hátrány sem roppantotta azonban össze a Csákvárt, Körmendi Kevin bombagóljával a szünetig visszajöttek a meccsbe a vendégek.

A második félidőben is hullámzó volt a játék, mindkét oldalon több komoly gólszerzési lehetőség adódott, ám újabb találat már nem született. Ez pedig azt jelenti, hogy a hazai együttes továbbra is harcban áll a dobogóért.

20. Kozármisleny27571530–50–2022

90+3. perc: Vége a találkozónak, 2–1-re nyert a Gyirmót. Köszönjük a figyelmüket!

Három perc a hosszabbítás.

87. perc: Vaskó lövését védte Hársfalvi.

86. perc: Kettős gyirmóti csere: Medgyes helyére Berki, Kovács Dominik helyére Hudák érkezett.

82. perc: Bal oldali csákvári szöglet után a kicsúsztatott labdát Kocsis Dominik azonnal visszalőtte, pechére éppen saját társat talált el...

Váltott a Csákvár, a középső védő Vaskó Tamás ment fel centerbe, bízva a fejjátékában.

75. perc: Vaskó kapott sárga lapot.

72. perc: Simon András azonnal sárga lapot is kapott a felezővonalnál elkövetett szabálytalanságért.

71. perc: Kettőt cserél a Gyirmót is: Madarász–Nagy P., Pethő–Simon A.

70. perc: Hármas csákvári csere: Dulló–Alaxai, Gazdag–Kocsis D., Hornyák–Janyickij.

68. perc:Tamás Nándor lábában volt az egyenlítő találat, ám Hársfalvi bravúrral védett.

62. perc: Tamás jobb oldali beadását a középen érkező Hornyák elől Hajdú és Polgár együttes erővel kotorta szögletre.

Munkában Hársfalvi András, a Gyirmót kapusa (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót)

55. perc:
Gazdag lövése adott feladatot Hársfalvinak, de a hazaiak hálóőre leért a labdára.

53. perc: Visszahúzásért Magyar kapott sárga lapot.

52. perc: A kétgólos Soltész D. helyére Kicsun érkezett.

51. perc: Magyar jobb oldali szögletét Hornyák a léc fölé csúsztatta.

47. perc: Nahirnij cselezett befelé a bal szélről, majd a tizenhatos sarkáról a léc fölé lőtt.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

45+5. perc: Vége az első félidőnek.

45+4. perc: Jobb oldali csákvári szögletre rosszul mozdult ki Hársfalvi, de szerencséjére a bal kapufa mellett csorgott el Vaskó fejese.

45+3. perc: Tamás volt nagyon harcos a jobb oldalon, az alapvonalról visszalőtt labdáját Fejős 8 méterről rátűzte, Hársfalvi bravúrral szögletre mentett a rövid felső sarok elől.

45+2. perc: Soltész D. jobb oldali beadását Madarász középről a léc fölé belsőzte.

Öt perc a hosszabbítás.

39. perc: Kovács Dominik sárga lapot kapott, mert túl hamar végezte el a szabadrúgást.

Közel négyperces szünet után folytatódik a játék.

37. perc: Újabb kényszerű csere a vendégeknél, a megsérült Auerbach helyére Zelizi Patrik érkezik.

31. perc: Auerbach szorul ápolására, de úgy tűnik, tudja folytatni a játékot. Vagy mégsem ... ?

28.perc: GÓL!!! Körmendi Kevén a jobbösszekötő helyéről tolt befelé egyet a labdán, majd 23 méterről, ballal bődületesen nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba, 2–1.

23. perc: GÓL!!!Soltész Dominik a saját térfeléről indulva roboghatott a csákvári kapu felé Kovács Dominik indításával, 16 méterről, ballal rálőtte, a labda pedig Auerbach keze és lába között becsorgott a gólvonalon túlra, 2–0.

18. perc: Baranyai helyére Fejős érkezett.

A hazaiak gyors szélsőivel nem boldogultak a csákvári védők

17. perc: GÓL!!!! Baranyai sérülése miatt tíz emberrel a Csákvár, s ezt ki is használta a hazai gárda. Medgyes becsapta Dullót a bal oldalon, az alapvonalról pontosan lőtte középre a labdát, érkezett Soltész Dominik, és három lépésről a kapu közepébe lőtt, 1–0.

14. perc: Kovács Dominik bal oldali szabadrúgását kifejelték a vendég védők.

8. perc: Gól? ... nem, a játékvezető les miatt érvénytelenítette a Vaskó találatát.

7. perc: Gazdag Vajk előtt adódott az első lehetőség, lövését azonban Hársfalvi bravúrral szögletre hárította.

1.perc:Elkezdődött a mérkőzés. A hazaiak tiszta sárgában, a vendégek fehérben léptek pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a sorozatban elért három győzelem után legutóbb Diósgyőrben rangadót vesztő Gyirmót a nyolc forduló óta nyeretlen Csákvár ellen.