Ellentétes félidők után döntetlen lett a baranyai helyosztó

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2023.03.12. 13:50
Vajda Roland és Havas Attila nem eresztették egymást a meccsen (Fotó: Fábián László/Szentlőrinc SE)
A labdarúgó NB II 27. fordulójában alsóházi helyosztón a 17. helyen álló Szentlőrinc a sereghajtó Kozármislenyt fogadta. A mérkőzésen ugyan a piros-feketék szereztek vezetést, de végül örülhettek, hogy meg tudtak tartani egy pontot. A Kozármisleny így sem lehetett boldog, hiszen az az elvesztett két egység még nagyon érzékenyen érintheti a végelszámolásnál.

LABDARÚGÓ NB II
27. FORDULÓ

SZENTLŐRINC–HR-RENT KOZÁRMISLENY 1–1 (1–0)
Szentlőrinc,
Szentlőrinci Sporttelep, 600 néző. Vezette: Móri Tamás(Bertalan Dávid, Kiss Balázs).
SZENTLŐRINC:
Prokop – Farkas M., Tamás L., Keresztes B., Erdélyi – Papp G., Havas, Kesztyűs M. (Hursán, a szünetben; Radosevics, 49.) – Pintér Á. (László D., 72.), Grumics (Mervó, 60.), Rétyi (Daróczi, 72.).Vezetőedző: Domján Attila
KOZÁRMISLENY: Lékai – Sági, Gajág, Várkonyi, Turi – Nagy E., Kosznovszky – Beke, Vajda R. (Kun, 66.), Bartha L.(Károly B., 66.) – Vogyicska Balázs (Vas B., 17.).Vezetőedző: Márton Gábor
Gólszerző: Pintér Á. (35.), ill. Beke I Péter (79.)
Domján Attila: – A vezető gólunkig elégedett voltam. A szünetben azt mondtam a játékosaimnak, nem kell megijedni attól, hogy vezetünk... Döntetlen lett a vége...
Márton Gábor: – Sajnálom a játékosokat a végeredmény miatt, mert győzelmet érdemelt volna a csapat.

Kellemes, álmos tavaszi délutánon csapott össze egymással a két kiesés ellen küzdő Baranya vármegyei csapat, a Szentlőrinc és a HR-Rent Kozármisleny. A felek ugyan óvatosan tapogatóztak az első percekben, de korántsem teltek ezek unalmasan. Az egyik oldalon Bartha lövése után kellett Prokopnak nagyot védenie, majd a másik oldalon Farkas Marcell beadásánál kellet résen lenniük a vendégeknek. Gól viszont sokáig nem esett, arra egészen a 35. percig, Pintér Ádám félpályás szólójáig kellett várni. A szélső támadó több védőt hagyott maga mögött, mielőtt a bal alsóba lőtt volna. A vendégek azonban nem rogytak össze a góltól, s egy hazai labdavesztés után Beke I Péter már az üres kapura lőhetett volna, ha Havas nem veti bele magát a labda útjába.

A fordulás után teljesen megváltozott a játék képe, a Szentlőrinc feladta a területeket, s őrizte az 1–0-t, miközben egyre közelebb és közelebb jártak a kék-fehérek a gólhoz. Nem is tetszett a hazai szurkolóknak, amit láttak, s ennek hangot is adtak. A Kozármisleny erőfeszítései a 79. percben góllá is értek, ekkor Beke I Péter volt a legszemfülesebb, s egy kapu előtti kavarodás után kiegyenlített.

A bekapott gól után ugyan a hazaiak is támadóbb szellemben kezdtek futballozni, de a Misleny nagyon közel járt ahhoz, hogy a maradék egy pontot is elhappolja előlük. Újabb találat azonban végül nem esett, így maradt a döntetlen. 1–1

20. Kozármisleny27571530–50–2022

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek!

90+3. perc: Egy szögletet követően négyszer is próbálkozhattak Kun Bertalanék, de minden próbálkozás elakadt egy hazai lábban.

90+1. perc: Kosznovszky lőtt távolról, de Prokop hárítani tudott.

90. perc: 4 perc lesz a hosszabbítás, nyom a Kozármisleny.

79. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL! Egyenlít a Kozármisleny! Beke I Péter ki tudott lépni a védők közül egy kapu előtti kavarodás után, majd a tehetetlen Prokop mellett nyolc méterről a bal alsóba lőtt.1–1

73. perc: Közel járt az egyenlítéshez a Kozármisleny, de Beke lövése nem volt elég pontos.

72. perc: Kettős csere a hazaiaknál. Rétyi helyére Daróczi, Pintér Ádáméra László Dávid érkezett.

Tamás László mellett nem sok hely maradt a támadók számára (Fotó: Fábián László/Szentlőrinc SE)

69. perc: Szép támadás végén lőtt Károly, de Prokop leért a jobb alsóhoz.

66. perc: Kettős csere volt a vendégeknél. Bartha és Vajda mentek le, Károly Bálint és Kun érkeztek.

60. perc: Grumicsot Mervó váltja a hazaiaknál.

59. perc:Gajág akasztotta Havast, sárga a jutalma.

Egyelőre a Szentlőrinc örülhet (Fotó: Fábián László/Szentlőrinc SE)

51. perc: Havas méterekre a kaputól lépett bele egy beadásba, Lékai ugyan védett, de a játékvezető is lest jelzett.

49. perc: Hursánt már másodszorra ápolják ebben a percben. Le is kell cserélni, Radosevics érkezik a pályára.

Kesztyűs Máténak egy félidőig tartott a rangadó (Fotó: Fábián László/Szentlőrinc SE)

46. perc: Kesztyűs Máté helyett Hursán érkezett a szünetben a Szentlőrincbe.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

45. perc: Vége az első félidőnek!

37. perc: A Szentlőrinc vesztett labdát a tizenhatosnál, s a vendégek már a kapust is átjátszották, Beke I Péter lövésébe azonban még Havas bele tudott lépni.

Pintér Ádám szólója rengeteget érhet (Fotó: Fábián László/Szentlőrinc SE)

35. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Szentlőrinc! Pintér Ádám indult el a felező környékéről a jobb szélen, majd befelé tört a védők között, és a tizenhatos vonaláról ballal a bal alsóba lőtt.1–0

31. perc: Veszélyes támadást vezetett a jobb oldalon a Szentlőrinc, Keresztes Bence érkezett középen, de fejese mellé pattogott pedig a nézőtér már gólt kiáltott.

27. perc: Havas érkezett veszélyesen egy szabadrúgásra, de épp annyira tudták a vendég védők zavarni, hogy ne tudjon kapura fejelni.

19. perc: Grumics lépett ki a védők közül a tizenhatos jobb oldalánál, 15 méterről lőtt a kapu közepe felé, Lékai szögletre ütötte a labdát.

18. perc: A Kozármisleny többször is próbálkozhatott a hazai tizenhatoson belülről, de mindig volt egy önfeláldozó védő, aki a labda útjába vetette magát.

Grumicsék minden helyzetet igyekeztek gólra váltani (Fotó: Fábián László/Szentlőrinc SE)

17. perc: Kényszerű csere a Kozármislenynél, Vogyicska sérülése miatt Vas Bence állt be.

11. perc: Újabb veszélyes Farkas Marcell beadás, de Gajág szögletre tisztázott.

9. perc: Meg is van az első sárga, Kesztyűs Máté csúszott rá csúnyán Turira.

7. perc: Farkas Marcell beadásáról csak centikkel maradt le Grumics.

5. perc: Bartha cselezett a tizenhatos bal sarkánál, a jobb lábára tette a labdát, majd célba vette a hosszú felsőt. Prokop óriásit nyújtózva védett.

1. perc:Kezdődik a mérkőzés! A labdát a kék-fehérben szereplő Kozármisleny indította útjára. A Szentlőrinc hagyományos piros-fekete szerelésében játszik.

Felkészültek a csapatok a kezdésre (Fotó: Fábián László/Szentlőrinc SE)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a Baranya vármegyei alsóházi helyosztón a négy forduló óta nyeretlen Szentlőrinc az előző hét bajnokiján győzni képtelen, a legutóbbi három meccsét elvesztő Kozármisleny ellen.