Emberhátrányban is legyőzte a Pécset az ETO

SZUCS ZSOLTSZUCS ZSOLT
2023.03.12. 14:50
Meglepetésre hazai pályán maradtak pont nélkül a piros mezes pécsiek (Fotó: Kurdi József/PMFC)
A labdarúgó NB II 27. fordulójában a dobogós PMFC a 8. helyezett ETO-val mérte össze erejét. A küzdelemre és a tempóra ezúttal nem lehetett panaszuk a szurkolóknak, az eredményre a hazaiaknak annál inkább. A meccs háromnegyedében emberelőnyben játszó piros-feketék nem tudták gólra váltani az utolsó húsz perc fölényét, 1–0-s vereségükkel így hazai pályán továbbra is győzelem nélkül állnak 2023-ban.

LABDARÚGÓ NB II
27. FORDULÓ

PÉCSI MFC–ETO FC GYŐR 0–1 (0–1)
Pécs, Újmecsekalja, 1300 néző. Vezette: Derdák Marcell (Huszár Balázs, Király Zsolt)
PMFC:
Helesfay – Svedjuk (Major, a szünetben), Rácz (Szabó M., 63.), Pejovics, Katona L. (Majnovics, a szünetben) – Kesztyűs, Krausz – Gera Z. (Orbán, 89.), Kocsis B., Kártik (Harsányi, a szünetben) – Tóth-Gábor. Vezetőedző: Weitner Ádám
ETO FC Győr: Kovácsik – Kovács K., Fodor F. , Keresztes K., Csontos – Kiss M. (Papp M., 79.), Kiss Bence (Óvári, 79.) – Szendrei Á. (Kiss Balázs, 66., Vitális, Babati (Szujó A., 21.) – Borsos F. (Morínigo, 66.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
Gólszerző
: Szendrei Á. (20.)
Kiállítva:
Keresztes K. (14.)
Weitner Ádám: – A félidőben próbáltam változtatni, sőt, a végén mindenkit pályára küldtem, akiben éreztem a gólt. Nagyobb hit kellett volna a kapu előtt.
Tímár Krisztián: – A kiállítás és egy sérülés miatt is változtatni kellett a csapaton. Óriásit küzdöttünk, stabilak voltunk hátul, és több fontos mentést is bemutattak a védőink és a kapusunk. A végén már célfutballt játszottunk.

Mindkét együttes extra motivációval lendült a mérkőzésbe: a PMFC végre szerette volna megszerezni első idei hazai győzelmét, az ETO pedig nyilvánvalóan nagyon szeretne már följebb lépni a tabella nyolcadik helyéről. Ennek megfelelően a kellő iramot már az első percekben sem hiányolhattuk. Más kérdés, hogy a kapuk a nagy akarásban sem forogtak túlzott veszélyben, ha igen, akkor is inkább a hazai helyzetek adtak okot néha kisebb aggodalomra a vendégvédőknek.

Ehhez képest mégis a közben már emberhátrányba is kerülő győriek szerezték meg a vezetést egy szép akcióból. A PMFC nem roppant ugyan meg a találattól, de a félidő hátra lévő részében azt sem mondhattuk volna, hogy mindent egy lapra föltéve hajt az egyenlítésért.

A szünet után hármas cserével is próbálta újrarendezni a sorokat Weitner Ádám, ám hiába alakult mindkét oldalon az előzőnél sokkal izgalmasabban a folytatás, a kaput egyik gárdának sem sikerült bevennie. Pedig az utolsó 20 percben a PMFC valóban még eggyel magasabb fokozatba kapcsolt, sőt, igazi gólhelyzetek sorát alakította ki. Mindhiába. Az eredmény már nem változott, az ETO így valóban tett egy lépést előre, a piros-feketék pedig tovább várhatnak az idei első hazai győzelmük megszerzésére.

20. Kozármisleny27571530–50–2022

90+4 perc:Véget ért a találkozó, a vendég ETO 1–0-s győzelmet aratott.

90+2 perc: Majnovics sem tudott egyenlíteni, pedig nagyobb helyzetbe keresve sem kerülhetett volna: a pécsi akció végén húsz méterről, óriási erővel lőtt kapura, ám kicsit magasan, így a labda ezúttal is a léc fölött zúgott ki a pályáról.

90. perc: Négy perc hosszabbítást mutatott a tartalék játékvezető.

89. perc: Ismét a Weitner Ádám cserélt, ezúttal Gera Zalán helyett Orbán érkezett a pályára.

85. perc: Ezúttal Szabó Máté szúrt kapura 15 méterről, kissé jobbról, és az erővel nem is volt gond, csak az iránnyal, a labda ugyanis a középen álló Kovácsik ölében landolt.

79. perc: Kettős csere a Győrnél: Kiss Máté helyett Papp Milán, Kiss Bence helyett pedig Óvári lépett pályára.

77. perc: Hatalmas lendületben a piros-feketék: Kocsis beadásából Krausz óriási közeli vetődéses fejese csusszant el a keresztléc fölött.

75. perc: Szabó Máté kétszer egymás után is egyenlíthetett volna: előbb hat méterről gurított a már földön fekvő Kovácsik mellett kapura, ám Szujó résen volt, és két méterrel a gólvonal elől kirúgta a labdát. Egy pillanat múlva ismét Szabó elé került a labda, ő azonban ajtó-ablak helyzetben elügyetlenkedte a lövést, így odalett mindkét nagy pécsi helyzet.

70. perc:Kiss Máté veszélyeztetett: 20 méteres, léc alá tartó bombája nyomán Helesfay tolta szögletre a labdát.

66. perc: Ezúttal kettős csere a vendégeknél: Borsos helyett Morínigoérkezett, Szendreit pedig Kiss Balázs váltotta.

63. perc: Ismét cserélt a PMFC: Rácz helyett Szabó Máté érkezett a pályára.

62. perc: A vendégek hálóőre, Kovácsik kapott sárga lapot.

55. perc: Majnovics emelét baról a kapu elé, Tóth-Gábor egyből kapura fejelt, Kovácsiknak az eddigi legnagyobb tornamozdulatra volt szüksége ahhoz, hogy a léc fölé tolja a labdát.

49. perc: Kiss Bence nagy lövéssel próbálkozott, ám a 16-osról, középről meglőtt labdája kevéssel a kapufa mellett hagyta el a játékteret.

46. perc: Katona L. helyett Majnovics, Svedjuk helyett Major, Kártik helyett pedig Harsányi folytatta a játékot.

46. perc: Hármas cserével kezdte meg a második játékrészt a PMFC.

45+2 perc: Az utolsó percek meddő pécsi mezőnyfölényének véget vetve Derdák játékvezető két perc hosszabbítás után lefújta az első félidőt.

39. perc: Cserélt a Győr, pontosabban, mezt cserélt az egyik játékosa: az eddig 9-es számmal játszó Borsos az előző ütközésnél szerzett orrsérülésével összevérezte a mezét, így most egy 40-es számú cseremezben tért vissza a pályára.

37. perc:Pejovicsnak mutatta föl a játékvezető a sárga lapot.

31. perc: Most a fehérek ijesztgettek: a bal oldali szögletből középre ívelt labdát Fodor lőtte laposan kapura, ám az kipattant a védőkről.

26. perc: Ezúttal Krausz bombázott hatalmasat–a keresztléc fölé, a bal szélről beívelt labdával, kapásból, középről.

21. perc: Cserélt az ETO: Babati helyére Szujó érkezett a pályára.

20. perc: GÓÓÓL! Bár eddig a PMFC állt közelebb a gólszerzéshez, mégis a vendégek szerezték meg a vezetést. A jobb szélen kiugró Vitális indította a 16-oson belül, középen érkező Szendrei Ákost, aki pár lépés után, 7 méterről, a kimozduló kapus mellett a háló jobb oldalába bombázott. 0–1!

18. perc: Nem ok nélkül harsant fel egy emberként a lelátó: Tóth-Gábor futott föl az alapvonalig az ötös sarkánál, és gurított középre, ám a jól érkező labda éppen elcsúszott a berobbanó Gera lába előtt, így odalett a kínálkozó helyzet.

14. perc: Keresztes szerelte szabálytalanul, egy könyökléssel is megtaszítva Gera Zalánt a félpályánál, az oda érkező játékvezető azonnal a piros lapot húzta elő a zsebéből

10. perc: A meccs első szögletét jobbról ívelte középre az ETO, Borsos az ötös sarkánál csúsztatott fejjel a jobb alsó sarok felé, Kesztyűs a kapufa mellett állva tett nagy szívességet Helesfaynak, amikor lekezelte, majd kivágta a mezőnybe a labdát. Ám erre Fodor csapott le, és szúrta rá tíz méterről, már középről, ám ezúttal Helesfay védett.

Melegítenek a házigazda piros-feketék (Fotó: Kurdi József/PMFC)
5. perc: Az első percek nem hoztak különösebb izgalmat vagy helyzetet, ám a közönség így is régen hallott hangerejű biztatással fogadta csapatát: a B-közép kórusának intenzív rigmusait a teljes lelátó harsányan visszhangozta a verőfényes napsütésben.

1. perc: A szokásos köszöntések és csapatfotók után Derdák játékvezető útjára indította a találkozót: a házigazdák ezúttal is hagyományos piros-feketében, az ETO pedig tetőtől talpig fehérben lépett pályára. A két hálóőr egyaránt sárga – hajszállal talán eltérő árnyalatú, mondjuk úgy, citrom- és kanárisárga – mezt, nadrágot és sportszárat visel. A labda útra indulását egy ünnepélyes köszöntés előzte meg: a pécsiek kapusa, Helesfay Donát 100. alkalommal lép pályára bajnoki meccsen piros-fekete színekben. Érdekesség, hogy a csapat portása ezzel lepipálta Dibusz Dénest is, aki korábban 99-szer őrizte a pécsi kaput.

Weitner Ádám pécsi mester, illetve a hazai szurkolók örömmel könyvelhették el, hogy a PMFC korábbi maródijai egytől egyig felépültek, így ismét a csapat rendelkezésére állnak. Akad viszont egy friss hiányzó: Szeles Tamás a héten edzésen szenvedett sérülést, így a középpályás lesz a pécsiek egyetlen olyan játékosa, aki most nem lehet ott a pályán.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a harmadik helyét szépen őrző Pécs az idegenben hat meccse veretlen ETO ellen.