Nyert a Szeged a Soroksár ellen: Temesvári fejelte a győztes gólt

2023.03.12. 14:50
A labdarúgó NB II 27. fordulójában a Szeged-Csanád Grosics Akadémia a Soroksárt fogadta. A mérkőzés egyetlen gólját Temesvári Attila fejelte, ezzel a hazaiak 1–0-ra nyertek, és három nyeretlen meccs után tudtak megint győzni.
Tóth Bence (jobbról) és a Szeged győzelemnek örülhetett, Ternován és a Soroksár kikapott (Fotó: Gémes Sándor)

LABDARÚGÓ NB II
27. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GA–SOROKSÁR SC 1–0 (0–0)
Szeged,
Szent Gellért Fórum, 750néző. Vezette: Berényi Tamás (Rózsa Dávid, Tőkés Róbert)
Szeged-Csanád GA: Takács J. – Kővári, Temesvári, Szilágyi, Tóth B. (Könczey, 64.) – Farkas A. – Papp Á., Szakály D. (Povázsai, 90+1.), Szatmári L. (Kundrák, 64.), Géresi (Bíró B., 64.) – Prosser (Busa B., 82.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
SOROKSÁR: Kovács M. – Nagy O., Ikonomou, Valencsik, Vincze Á. – Ternován (Króner, 88.), Németh E. (Sipos Z., 83.), Varga S. (Köböl, 80.), Hajdú R. (Szabó V., 80.) – Halmai, Erdélyi (Hegyi, 80.).Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Temesvári (75.)
Alekszandar Sztevanovics:
– Több mérkőzés óta ugyanaz a probléma: kialakítjuk a helyzeteket, de azokat ki is hagyjuk. Nyomás alatt természetes, hogy vannak hibák, de fontos meccset nyertünk meg. Hosszú idő után végre fegyelmezettek voltunk mind támadásban, mind védekezésben.
Lipcsei Péter:
– Nem volt annyira veszélyes a Szeged, amennyire vártam. Tudtam, hogy egy magas védőkkel felálló, játszó csapattal találkozunk, amelynek a beíveléseire figyelni kell. Az első félidőben átadta a területet a hazai alakulat, nem igazán akart kezdeményezni, ezzel egy kicsit meglepett, de mivel nyert, így nem lehet azt mondani, hogy rosszul tette a dolgát. Ezzel az egy pontrúgással ma jobb volt a Szeged.

Az első lövésre egészen a 15. percig kellett várni, ekkor Prosser Dániel 22 méteres szabadrúgása után másfél méterrel szállt fölé a labda. A két kapusnak az első félórában csak lábbal kellett játékba avatkoznia.

A 34. percben érkezett a meccs első szép megmozdulása, amikor Géresi Krisztián a kapunak háttal állva 10 méterről ollózott, Kovács Marcel oldalra tolta a labdát.

Két veszélyes jobb oldali akcióval kezdte a második félidőt a fővárosi csapat, a labda mindkét esetben éppen csak elment keresztbe a szegedi kapu előtt. Mégis majdnem a Szeged jutott vezetéshez az 54. percben, amikor Papp Áron jobb oldali, lecsúszott beadása után a labda a kapuba tartott, ám a vendég kapus a felső lécre tolta azt.

A meccs ezen szakaszában nagy nyomás alatt volt a vendégek kapuja. A 75. percben Temesvári Attila érkezett a kapu elé, majd Prosser jobb oldali szöglete után a hálóba fejelt, 1–0.

20. Kozármisleny27571530–50–2022

90+4. perc: vége a mérkőzésnek.

90+3. perc: Ikonomou kapott sárgát.

90+1. perc: Szakály D. helyére Povázsai jött.

90. perc: 4 perc a ráadás.

88. perc: Ternován helyére Króner érkezett.

83. perc: Németh E. helyett Sipos Z. érkezett.

82. perc: Prosser helyett Busa B. érkezett.

81. perc: Farkas A. kapott sárgát.

80. perc: Varga S. helyett Köböl, Hajdú helyett Szabó V., Erdélyi helyett Hegyi érkezett.

75. perc: GÓÓÓÓL! Prosser jobb oldali szöglete után Temesvári érkezett a kapu elé, és 10 méterről a kapuba fejelt, 1–0.

72. perc: Kundrák egy szöglet után az ötösről nem tudott gólt lőni a védők gyűrűjében.

70. perc: Bíró B. érkezett egy jobb oldali beadásra, pörgetése egy védőről pattant szögletre.

69. perc: Varga S. kapott sárgát.

67. perc: Papp Á. lőtt az ötös sarkáról, a rövid felsőt tévesztette el.

64. perc: Kundrák, Könczey és Bíró B. érkezik Szatmári L., Tóth B. és Géresi helyére.

60. perc: megint Prosser került helyzetbe, de a 11-es pontról leadott lövése mellément.

Prosser Dániel (jobbról) Valencsik Dávid mellett sokszor veszélyeztette a soroksári kaput (Fotó: Gémes Sándor)

57. perc: Prosser lőtt balról a 16-oson belülről, a lapos labda Kovács M. kezében kötött ki.

56. perc: Hajdú R. lövése alig ment el a bal kapufa mellett.

55. perc: Temesvári kapott sárgát szabálytalanságért.

54. perc: Papp Á. iramodott meg a jobb oldalon, beadása lecsúszott, a kapuba tartott,Kovács M. a felső lécre tolta.

46. perc: elkezdődött a második félidő.

45. perc: vége az első félidőnek.

44. perc: Tóth B. ballal lőtt, a labda a bal kapufa mellett pár méterrel távozott a pályáról.

41. perc: Papp Á. jobbról tört be a 16-oson belülre, majd lőtt, a rövid sarkot jócskán eltévesztette.

39. perc: Prosser éles szögből lőtt, Kovács M. vetődve védett.

34. perc: Géresi háttal a kapunak 10 méterről ollózott,Kovács M. oldalra tolta a labdát.

A szegedi Géresi Krisztián (kék-feketében) szépen alakította ki a helyzetet, amelynél melléollózta a labdát (Fotó: Gémes Sándor)

30. perc: mezőnyben történnek az események, a kapusoknak még nem volt dolguk.

15. perc: Prosser 22 méteres szabadrúgása után szállt másfél méterrel fölé a labda.

13. perc: Tóth B. kapott sárgát buktatásért.

3. perc: Géresi kapott sárgát műesésért.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés.

A szegedi keretben nem szerepel Haruna Jammeh, aki az egyik edzésen összefejelt a társával, a szakmai stáb pedig biztonsági okokból pihenteti, illetve Gajdos Zsolt eltiltás miatt maradt ki.

A Soroksárban három meghatározó játékos hiányzik: Lovrencsics Balázs, Hudák Martin és Vass Ádám. Így Lipcsei Péter kezdőjében négy 20 éves labdarúgó kap lehetőséget a szegedi meccsen.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a három meccse nyeretlen szegedi csapat az öt találkozó óta veretlen Soroksár ellen, amely az előző öt idegenbeli összecsapásán egyaránt döntetlent játszott.