Az utolsó percben lopta el a három pontot az Óvár, újra kikapott a Dorog

2023.03.12. 13:50
A dorogiak (piros-feketében) nem tudtak betalálni, és végül pont nélkül maradtak (Fotó: Sersztnyev Richárd/Dorogi FC)
A labdarúgó NB II 27. fordulójában már-már úgy tűnt, osztozkodik a pontokon a Dorog és a Mosonmagyaróvár, Végh Bence büntetője azonban az utolsó pillanatban eldöntötte a találkozót, így a vendégek 1–0-s győzelmet arattak.

LABDARÚGÓ NB II
27. FORDULÓ

DOROGI FC–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 01 (00)
Dorog
, Buzánszky Jenő Stadion, 350 néző.Vezette: Zimmermann Márió (Nagy Viktor, Szabó Dániel)
DOROG
: Molnár Zs. – Barna G. (Papp Marcell, 77.), Hesz, Preklet, Papp Máté – Lénárth – Magyari Sz. (Paudits, 85.), Kapornai (Király P., 77.), Albert Á., Szedlár (Kárász K., 61.) – Vígh Á. (Szerencsi, 61.).Vezetőedző: Marián Sluka
MOSONMAGYARÓVÁR
: Heinrich – Simita, Debreceni A. (Papp Sz., 34.), Deák I., Horváth K. – Végh B., Vukaszovics – Korbély (Puhtjejev, a szünetben), Gáncs (Jasarevic, a szünetben), Szalka (Sajbán Miklós, 86.) – Nagy Z. (Mayer Á., 59.).Vezetőedző: Király József
Gólszerző: Végh B. (90+4. – 11-esből)
Marián Sluka: – Sajnos a kapu előtti minőség hiányzik, a végén pedig buta tizenegyessel buktuk el a mérkőzést.
Király József: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, de annál értékesebb a győzelem és a három pont megszerzése.

Még szeptemberben találkozott a két csapat Mosonmagyaróváron, ott egy késői gólváltást követően 1–1-es döntetlennel mehettek haza a csapatok. A mai összecsapás már nagyobb téttel bírt, a Dorogkieső helyről várhatta a mérkőzést, míg a Mosonmagyaróvár a veszélyzónától távol, de még mindig nem biztonságban utazhatott Dorogra.

A találkozó egészére elmondható volt a lassú, szabálytalanságokkal tördelt játék. Az első játékrészben több sárga lapot könyvelhettünk el, mint valódi helyzetet, igaz, a vendégek öt perccel a kezdőrúgás után egy leshelyzetből gólt tudtak szerezni. Az első 45 perc alapvetően a vendég-labdajáratásokról, és pár sikertelen dorogi kontráról szólt, az Óvár ideiglenes edzője még a korai cserével sem tudta felfrissíteni a játék képét.

A szünet után hasonlóan feszült jeleneteket láthattak a nézők, először a Mosonmagyaróvár, majd a Dorog is eljutott komolyabb ziccerekig, de a csattanóra egészen a végéig kellett várni. A 94. percben Kárász Krisztián érkezett egy távoli beadásra, 5 méterről érkező fejesét azonban bravúrral védeni tudta a vendéghálóőr, aki azonnal ki is hajította a labdát a csapattársaknak. Még ebből a „labdaszerzésből” Mayer került gólhelyzetbe, amit a fiatal kapus, Molnár Zsombor ki tudott ütni, a csatárhoz azonban visszakerült a labda, Papp Marcell pedig csak szabálytalanul, lökéssel tudta megállítani a támadót. Az utolsó pillanatokban befújt büntető mögé Végh Bence állt oda, aki magabiztosan, nagy erővel értékesítette. Ezután a játékvezető szinte azonnal le is fújta a találkozót, így válaszra már nem volt lehetősége az egyre nehezebb helyzetbe kerülő Dorognak, a találkozót 1–0-ra a Mosonmagyaróvár nyerte.

20. Kozármisleny27571530–50–2022

Próbálkozott a Dorog, de hiába (Fotó: Sersztnyev Richárd/Dorogi FC)

90+5. perc: Amint a tizenegyest értékesítették a vendégek, a játékvezető lefújta a találkozót, melyet így a Mosonmagyaróvár nyert meg. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+4. perc: GÓL! Végh Bence állt a labda mögé a büntetőnél, és magabiztosan a kapu jobb felső sarkába bombázott! 0–1

90+3. perc: BÜNTETŐ AZ UTOLSÓ PERCBEN! Mayer Ádám esett el Papp Máté szabálytalansága után a dorogi büntetőterületen belül, a játékvezető gondolkodás nélkül a tizenegyespontra mutatott!

90. perc: A játékvezető 3 percet hosszabbít.

90. perc: Egy újabb szimulálás, csak a másik oldalon! Paudits kapott sárga lapot műesésért.

86. perc: Változtatnak a vendégek is: Szalka Dominik helyét Sajbán Miklós veszi át.

85. perc: Újabb hazai csere: Magyari Szilárd helyére Paudits Patrik érkezik.

82. perc: Szalka Dominik dobta fel magát a dorogi büntetőterületen belül, a játékvezető azonban felismerte a műesést, és egy sárga lappal díjazta a produkciót

Az utolsó 10 percbe lépve a Dorog a kezdeményezőbb, bár komolyabb helyzetet nekik sem sikerült még kialakítaniuk.

77. perc: Kettős csere a hazaiaknál: KapornaitKirály váltja, míg Barna helyére Papp Marcell érkezik.

76. perc: Deák Istvánnak mutatott fel a játékvezető sárga lapot, a vendégvédő szabálytalanul nyert fejpárbajt, a könyöke használatával.

Papp Szilárdék (balra) jól védekeztek Dorogon (Fotó: Sersztnyev Richárd/Dorogi FC)

72. perc: Mayer Ádám szánta el magát lövésre a dorogi tizenhatoson belül, éles szögből leadott lövése azonban a jobb kapufa mellett suhant el.

67. perc: A csereként beállt Jasarevickerült szemtől szembe a hazai kapussal, Hesz Olivér azonban időben közbe tudott avatkozni egy remek szereléssel, így még csak lövés sem lett az ordító ziccerből.

61. perc: Marián Sluka is változtat, rögtön kétszer: Szedlár és Vígh helyett Kárász és Szerencsi a pályán.

59. perc: Újabb vendégcsere: Nagy Zoárd hagyta el a pályát, helyét Mayer Ádám veszi át.

57. perc: Kapornai és a vendégkapus, Heinrich ugrott fel a labdáért, melyet az előbbi nyert meg. A labda a kapu felé pattogott, Papp Szilárd azonban időben fel tudott szabadítani.

Az első játékrészhez hasonlóan kiélezett, feszült küzdelem zajlik a pályán.

46. perc: Kettőt is változtatott a szünetben az Óvár: Korbély és Gáncs már nem jött ki a második félidőre, helyükrePuhtjejevés Jasarevicérkezett.

46. perc: A térfélcserét követően Vígh Ádám indította útjára a labdát, ezzel elkezdve a második játékrészt.

Nem született gól az első félidőben (Fotó: Sersztnyev Richárd/Dorogi FC)

45+1. perc: A játékvezető lefújta az első félidőt, egy eseményektől mentes játékrész után vonulhatnak az öltözőbe a csapatok.

45. perc: A negyedik játékvezető 1 perces hosszabbítást mutatott fel.

34. perc: Korai csere a vendégeknél: DebreceniAndrás helyét Papp Szilárd veszi át.

33. perc: Kapornai Ákos állt a veszélyes helyről járó dorogi szabadrúgás mögé, 20 méterről ellőtt labdája azonban a sorfalat találta telibe.

31. perc: Végh Bence kapott sárgát, az óvári nyújtott lábbal csúszott Lénárthra.

Támadásban a Dorog (Fotó: Sersztnyev Richárd/Dorogi FC)

22. perc: Preklet Csaba kapta a meccs első sárga lapját, Gáncs lábára csúszott rá veszélyesen.

20. perc:Magyari Szilárd érkezett egy lapos beadásra, 7 méterről ellőtt gyors kísérlete azonban a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret.

A vendégek birtokolják többet a labdát, szabályos keretek között azonban eddig nem tudtak komolyabb helyzetet kialakítani a dorogi kapu előtt.

5. perc: Egy veszélyesen érkező szabadrúgásba Végh Bence tette bele a fejét. A labda a kapuban kötött ki, azonban a partjelző lest látott. Nem sokáig tartott tehát az óvári öröm, marad a 0–0.

2. perc:Nagy Zoárd törhetett kapura, a partjelző azonban egyből beintette a lest.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Mosonmagyaróvár végezhette el a kezdőrúgást.

Nemsokára kezdődik a mérkőzés, a Dorog piros-feketében, a vendég Óvár tiszta fehérben lép majd pályára.

A győzelemre hajtanak a dorogiak (Fotó: Sersztnyev Richárd/Dorogi FC)

ELŐZMÉNYEK

A két együttes korábbi, még szeptemberben lejátszott mérkőzésén egészen a 84. percig várhattak a nézők a gólra. Boros Gábor találata után már a zsebében érezhette a három pontot az akkor hazai, ma vendég Mosonmagyaróvár, Paudits Patrik azonban az utolsó pillanatokban betalált, így a Dorog pontot tudott szerezni mai ellenfele otthonából.

A vendégeknek is jól jönne a három pont (Fotó: Sersztnyev Richárd/Dorogi FC)

Azóta sokat változott a mezőny, a Dorog az utolsó előtti helyről várhatja a találkozót, míg a vendégek 8 ponttal és négy helyezéssel előrébb tartózkodnak a tabellán. A közelmúlt rossz formája miatt a napokban menesztett Horváth Csaba helyét egyelőre a csapat szakmai igazgatója, Király József vette át, a végleges utódról később dönt majd a klub. A dorogi csapatnál is más dirigál az őszi meccshez képest, októbertől már Marián Sluka irányítja a csapatot. A hazaiak ebben a naptári évben csak két csapattól szenvedtek vereséget, bár úgy tűnik, csak a fővárosi csapatok ellen nem megy: az MTK és a Budafok múlta felül a mai pályaválasztót.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy egymással az alsóházban az előző két fordulóban egyaránt egy pontot gyűjtő Dorog és a Mosonmagyaróvár.