nemzetisport.hu 2019.04.11 16:15 Frissítve: 2022.05.02 11:51

DIVÍZIÓ 1/A JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG, 2019

A kazahsztáni divízió 1/A-s jégkorong-világbajnokságon a mieink a bent maradásért küzdöttek – sikerrel. Adatbankban nemcsak a magyar csoport eredményeit, de a többi világbajnokság végeredményeit is megtalálja.

 

2019-ES DIVÍZIÓ 1/A JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG, NUR-SZULTAN
Időpont: április 29–május 5.
Fehéroroszország (kieső), Dél-Korea (kieső), Kazahsztán, MAGYARORSZÁG, Szlovénia, Litvánia (feljutó)
A CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Kazahsztán 5 4
1 16–7 +9 14
2. Fehéroroszország 5 3 1 1 14–12 +2 10
3. Dél-Korea 5 3 2 16–11 +5 9
4. Szlovénia 5 2 3 21–12 +9 6
5. MAGYARORSZÁG 5
1 4
7–18 –11 3
6. Litvánia 5 1 4 7–21 –14 3
MÉRKŐZÉSEK
1. FORDULÓ – április 29.
8.30MAGYARORSZÁG–Dél-Korea1–5
12.00Litvánia–Fehéroroszország3–4
15.30
Szlovénia–Kazahsztán 2–3
2. FORDULÓ – április 30.
12.00
Dél-Korea–Szlovénia 5–3
15.30
Fehéroroszország–MAGYARORSZÁG3–1
Május 1.
12.30
Kazahsztán–Litvánia 3–1
3. FORDULÓ – május 2.
8.30Litvánia–MAGYARORSZÁG 1–4
12.00
Fehéroroszország–Szlovénia 4–1
15.30
Dél-Korea–Kazahsztán 1–4
4. FORDULÓ – május 3.
15.30MAGYARORSZÁG–Szlovénia
0–6
Május 4.
10.00
Dél-Korea–Litvánia 1–2
13.30
Kazahsztán–Fehéroroszország 3–2 – h. u.
5. FORDULÓ – május 5.
8.30
Szlovénia–Litvánia 9–0
12.00Fehéroroszország–Dél-Korea 1–4
15.30Kazahsztán–MAGYARORSZÁG 3–1
FELJUTOTT: Kazahsztán, Fehéroroszország
KIESETT: Litvánia
A MAGYAR VÁLOGATOTT KERETE

KAPUSOK: Bálizs Bence (MAC Újbuda), Vay Ádám (DVTK Jegesmedvék)
HÁTVÉDEK: Macaulay Scott (MAC Újbuda), Pozsgai Tamás (MAC Újbuda), Stipsicz Bence (Fehérvár AV19), Szabó Dániel (Fehérvár AV19), Szirányi Bence (DVTK Jegesmedvék), Varga Arnold (UTE), Wehrs Kevin (Tölzer Löwen – Németország)
CSATÁROK: Bartalis István (Schwenningen – Németország), Benk András (UTE), Bodó Christopher (MAC Újbuda), Erdély Csanád (Fehérvár AV19), Galló Vilmos (Timra – Svédország), Hári János (Fehérvár AV19), Magosi Bálint (DVTK Jegesmedvék), Nagy Gergő (FTC-Telekom), Nagy Krisztián (MAC Újbuda), Sarauer Andrew (Fehérvár AV19), Sofron István (Fehérvár AV19), Terbócs István (MAC Újbuda), Vas János (DVTK Jegesmedvék) 
VÉSZKAPUS: Rajna Miklós (MAC Újbuda)

83. JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG, SZLOVÁKIA
Időpont: május 10–26.
A-CSOPORT (Kassa)
B-CSOPORT (Pozsony)
Kanada
Svédország
Egyesült Államok
Oroszország
FinnországCsehország
NémetországSvájc
Szlovákia (rendező)
Norvégia
DániaLettország
FranciaországAusztria
Nagy Britannia (feljutó)Olaszország (feljutó)
Részletes menetrend

DIVÍZIÓ 1/B VILÁGBAJNOKSÁG, TALLINN, ÉSZTORSZÁG
Időpont: április 28–május 4.
Lengyelország (kieső), Japán, Észtország, Ukrajna, Románia, Hollandia (feljutó)
A végeredmény: 1. Románia 13 pont (18–9), 2. Lengyelország (27–13), Japán 6 (16–17), 4. Észtország 6 (15–16), 5. Ukrajna 4 (17–20), Hollandia 3 (7–25)
FELJUTOTT: Románia
KIESETT: Hollandia
DIVÍZIÓ 2/A VILÁGBAJNOKSÁG, BELGRÁD, SZERBIA
Időpont: április 9–15.
Horvátország (kieső), Ausztrália, Szerbia, Kína, Belgium, Spanyolország (feljutó)
A végeredmény: 1. Szerbia 11 pont (20–14), 2. Horvátország 11 (19–9), 3. Ausztrália 10 (14–10),
3. Spanyolország 8 (14–16), 5. Kína 3 (14–21), 6. Belgium 0 11–22
FELJUTOTT: Szerbia
KIESETT: Belgium
DIVÍZIÓ 2/B VILÁGBAJNOKSÁG, GRANADA, MEXIKÓ
Időpont: április 21–27.
Izland (kieső), Új-Zéland, Izrael, Észak-Korea, Mexikó, Grúzia (feljutó)
A végeredmény: 1. Izrael 14 pont (32–16), 2. Izland 9 pont (26–15), Új-Zéland 9 pont (26–18), 4. Grúzia 6 pont (18–27), 5. Mexikó 4 (17–25), 6. Észak-Korea 3 (19–37)
FELJUTOTT: Izrael
KIESETT: Észak-Korea
DIVÍZIÓ 3 VILÁGBAJNOKSÁG, SZÓFIA, BULGÁRIA
Időpont: április 22–28.
Luxemburg (kieső), Bulgária, Törökország, Tajvan, Dél-Afrika, Türkmenisztán
A végeredmény: 1. Bulgária 15 pont (39–7), 2.Törökország 9 pont (21–17),
3. Türkmenisztán 7 pont (21–21), 4. Luxemburg 6 pont (15–20), 5.Tajvan 5 pont (23–35),
6. Dél-Afrika 3 pont (18–37)
FELJUTOTT: Bulgária
KIESETT: Dél-Afrika
DIVÍZIÓ 3 VILÁGBAJNOKSÁGRA SELEJTEZŐ TORNA, ABU-DZABI, ARAB EMÍRSÉGEK
Időpont: március 31–április 6.
Hongkong (kieső), Bosznia-Hercegovina, Egyesült Arab Emírségek, Kuvait, Thaiföld (újonc), Kirgizisztán (újonc)
A végeredmény: 1. Egyesült Arab Emírségek 12 pont (46–14), 2. Hongkong 12 (31–18), 3. Thaiföld 8 (26–19), 4. Bosznia-Hercegovina 7 (5–36), 5. Kuvait 3 (9–43), 6. Kirgizisztán 3 (7–24)
FELJUTOTT: Egyesült Arab Emírségek (2020-ban a divízió 3-ban szerepel)
DÖNTŐ TÉNYEZŐK AZONOS PONTSZÁM ESETÉN*
1. pontszám
2. egymás ellen szerzett pontok száma
3. egymás elleni mérkőzések gólkülönbsége
4. egymás elleni mérkőzéseken szerzett több gól
5. az összevetésben szereplő csapatokon kívüli legjobb helyezést elérő csapat elleni eredmény
6. az összevetésben szereplő csapatokon kívüli második legjobb helyezést elérő csapat elleni eredmény
7. a világbajnokság előtti kiemelés
*: minden divízióban
2022.06.05 10:03:59

Jégkorong DÉNES SZILÁRD, KOHÁN GERGELY

„Imádok hokizni, de már a saját hosszú távú és a családom érdekeit is szem előtt kell tartanom.”

2022.05.29 18:05:34

Jégkorong H. Á.

A harmadik harmad vége előtt Kanada 48 másodperc alatt egyenlített, a ráadásban Sakari Manninen döntött.

2022.05.25 23:37:45

Jégkorong BOBORY BALÁZS

NS-VÉLEMÉNY. Hazánk együttesei közül még egy sem indult ebben a sorozatban.

2022.05.15 23:01:09

Jégkorong CSINTA SAMU

ALAPVONAL. Érthető módon, hiszen olyan jelenség verte ki a biztosítékot Romániában a korábbiaknál jóval nagyobb durranással, amellyel évtizedek óta együtt él a többségi nemzet törpekisebbségbe szoruló jégkorongos társadalma. Mondhatni pragmatikusnak tetsző belenyugvással, tekintve, hogy a székelyföldi hoki nélkül gyakorlatilag nem létezne e sportág a keleti szomszédban.