Hoki-vb: a szlovénok kiütötték a litvánokat – benn maradtunk

SZŰCS ANDRÁS, TUMBÁSZ HÉDI (Nur-Szultan)SZŰCS ANDRÁS, TUMBÁSZ HÉDI (Nur-Szultan)
2019.05.05. 10:45
A szlovénok kilencszer ünnepelhettek gólt a litvánok ellen (Fotó: Tumbász Hédi)
Szerencsére már a saját Kazahsztán elleni mérkőzésünk előtt biztossá vált, hogy nem esünk ki a harmadosztályba, miután Szlovénia 9–0-ra nyert Litvánia ellen, azaz a baltiak mennek vissza a divízió 1/B-be.

Legalább az utolsó nap jól kezdődött: a záró forduló korai mérkőzésén Szlovénia 9–0-ra győzött Litvánia ellen, azaz bennmaradtunk a divízió 1/A-ban, minden továbbitól függetlenül.

Reggel még úgy állt a helyzet, hogy Szlovénia, Litvánia és Magyarország is kieshet, de mivel előbbi kettő egymással nyitotta a játéknapot, letisztult a kép, és szerencsére nem úgy, hogy nekünk a zárómeccsen a házigazda, de legalább már tegnap feljutott Kazahsztán ellen muszáj legyen pontot-pontokat szereznünk a bennmaradáshoz.

Ehelyett ugyanis Szlovénia feltörölte a jeget Litvániával, amely így postafordultával megy vissza a harmadosztályba, a mieink pedig ma este a kiesés rémétől megszabadulva játszhatnak – önbecsülésből, dacból, büszkeségből, talán valamelyest felszabadultabban.

Tényszerűleg az történt a Szlovénia–Litvánia meccsen, hogy délnyugati szomszédaink nem akarták a véletlenre, a mi későbbi mérkőzésünkre bízni a saját bentmaradásukat, úgyhogy a kétszeres Stanley-kupa-győztes csapatkapitányuk-világsztárjuk, a végül 3 ponttal záró és káprázatos szólógóllal is jelentkező Anze Kopitar vezetésével negyedóra alatt eldöntötték a meccset. Az első találatot Robert Sabolic szerezte 3:54-nél, a másodikat az ellenünk 2+1-gyel záró Jan Drozg 16:16-nál, úgyhogy valójában az első szünetre megvoltunk: megnyugodhattunk mi magunk is...

„Félidőig” azért lőtt még kettőt Szlovénia, a második szünetig összesen hatot, és még itt sem állt meg (Drozg bevégezte a mesterhármasát, például), úgyhogy hálát adhattunk az események alakulásának, és megköszönhettük a kis segítséget a szomszédainknak.

...mert immár bizonyos, hogy nem esünk ki, jövőre is a divízió 1/A-ban versenyzünk.

KÉSŐBB
Dél-Korea–Fehéroroszország 4–1 (0–1, 1–0, 3–0)
Gólok: Sin Szang Hun (4), ill. Demkov
KAZAHSZTÁN–MAGYARORSZÁG 3–1
(0–0, 1–0, 2–1)

Gólok. 23:50: Mihajlisz (Klesenko, Kudrjavcev, 1–0). 41:52: Nekrjacs (Rimarjev, Zsajlauov – emberelőny, 2–0). 45:51: Sofron (Szirányi B., 2–1). 57:15: Rimarjev (ee., 3–1)