nemzetisport.hu 2019.04.11 14:07 Frissítve: 2019.06.26 12:35

83. JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG, SZLOVÁKIA

Május 10-én Pozsonyban és Kassán megkezdődnek a 83. jégkorong-világbajnokság küzdelmei. A csoportküzdelmek május 21-én zárulnak, s kiderül, melyik két csapat esik ki a divízió 1/A-ba. A kieséses szakasz végén, május 26-án avatják az idei év világbajnokát. Adatbankunkban minden fontos információt megtalál a szlovákiai tornával kapcsolatban.

 

AZ EGYENES KIESÉSES SZAKASZ
DÖNTŐ (május 26.)
64. mérkőzés Finnország–Kanada (Pozsony)
3–1
A 3. HELYÉRT (május 26.)
63. mérkőzésOroszország–Csehország (Pozsony)
3–2 – h. u.
 ELŐDÖNTŐ (május 25.)
62. mérkőzés Kanada–Csehország (Pozsony)
5–1
61. mérkőzésOroszország–Finnország (Pozsony)
0–1
NEGYEDDÖNTŐ (május 23.)
60. mérkőzés
Finnország–Svédország (Kassa)
5–4 – h. u.
59. mérkőzésOroszország–Egyesült Államok (Pozsony)
4–3
58. mérkőzés Csehország–Németország (Pozsony) 5–1
57. mérkőzés
Kanada–Svájc (Kassa)
3–2 – h. u. 
A VB VÉGEREDMÉNYE
Világbajnok
 Finnország
2.Kanada
3.Oroszország
4.Csehország
5.
Svédország
6.
Németország
7.
Egyesült Államok
8. Svájc
9.
Szlovákia
10.
Lettország
11.Dánia
12.
Norvégia
13.
Nagy Britannia
14.Olaszország
15.
Franciaország*
16.Ausztria*
*: Kiesett a Divízió 1/A-ba
A-CSOPORT (KASSA, STEEL ARENA)
 A CSOPORT RÉSZTVEVŐI AZ IIHF KIEMELÉSI SORRENDJÉBEN
 Kanada (1. kiemelt)
Szlovákia (10.)
Egyesült Államok (4.)
 Dánia (12.)
Finnország (5.)
Franciaország (13.) – kiesett
Németország (8.)Nagy-Britannia (22. – feljutó)
 
1. JÁTÉKNAP – május 10.
Finnország–Kanada3–1
Egyesült Államok–Szlovákia1–4
2. JÁTÉKNAP – május 11.
Dánia–Franciaország5–4 – sz. u.
Németország–Nagy-Britannia3–1
Szlovákia–Finnország2–4
3. JÁTÉKNAP – május 12.
Egyesült Államok–Franciaország7–1
Dánia–Németország2–1
Nagy-Britannia–Kanada0–8
4. JÁTÉKNAP – május 13.
Egyesült Államok–Finnország3–2 – h. u.
Szlovákia–Kanada5–6
5. JÁTÉKNAP – május 14.
Nagy-Britannia–Dánia0–9
Németország–Franciaország4–1
6. JÁTÉKNAP – május 15.
Egyesült Államok–Nagy-Britannia6–3
Németország–Szlovákia3–2
7. JÁTÉKNAP – május 16.
Kanada–Franciaország5–2
Finnország–Dánia3–1
8. JÁTÉKNAP – május 17.
Franciaország–Szlovákia3–6
Finnország–Nagy-Britannia5–0
9. JÁTÉKNAP – május 18.
Dánia–Egyesült Államok1–7
Kanada–Németország8–1
Nagy-Britannia–Szlovákia1–7
10. JÁTÉKNAP – május 19.
Németország–Egyesült Államok1–3
Franciaország–Finnország0–3
11. JÁTÉKNAP – május 20.
Franciaország–Nagy-Britannia3–4 – h. u.
Kanada–Dánia5–0
12. JÁTÉKNAP – május 21.
Finnország–Németország2–4
Szlovákia–Dánia2–1 – szétlövés
Kanada–Egyesült Államok3–0

AZ A-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
  MGyHGy HV V LG–KG+/–P
1. Kanada76
136–11+2518
2. Finnország 7 5
1 1
22–11
+11 16
3. Németország75218–18015
4. Egyesült Államok7412
27–15+1214
5. Szlovákia 7 31
328–19+9 11
6. Dánia7111
418–23–56
7. Nagy-Britannia 7 1 6 9–41–32 2
8. Franciaország 7
2
5
14–34–20 2
B-CSOPORT (POZSONY, ONDREJ NEPELA ARENA)
A CSOPORT RÉSZTVEVŐI AZ IIHF KIEMELÉSI SORRENDJÉBEN
Svédország (2. kiemelt)
Norvégia (9.)
Oroszország (3.)
Lettország (11.)
Csehország (6.)
Ausztria (17.) – kiesett
Svájc (7.)Olaszország (19. – feljutó)
 
1. JÁTÉKNAP – május 10.
Oroszország–Norvégia5–2
Csehország–Svédország5–2
2. JÁTÉKNAP – május 11.
Svájc–Olaszország9–0
Lettország–Ausztria5–2
Norvégia–Csehország2–7
3. JÁTÉKNAP – május 12.
Oroszország–Ausztria5–2
Olaszország–Svédország0–8
Lettország–Svájc1–3
4. JÁTÉKNAP – május 13.
Oroszország–Csehország3–0
Norvégia–Svédország1–9
5. JÁTÉKNAP – május 14.
Olaszország–Lettország0–3
Svájc–Ausztria4–0
6. JÁTÉKNAP – május 15.
Svájc–Norvégia4–1
Oroszország–Olaszország10–0
7. JÁTÉKNAP – május 16.
Svédország–Ausztria9–1
Csehország–Lettország6–3
8. JÁTÉKNAP – május 17.
Ausztria–Norvégia3–5
Csehország–Olaszország8–0
9. JÁTÉKNAP – május 18.
Lettország–Oroszország1–3
Olaszország–Norvégia1–7
Svédország–Svájc4–3
10. JÁTÉKNAP – május 19.
Ausztria–Csehország0–8
Svájc–Oroszország0–3
11. JÁTÉKNAP – május 20.
Svédország–Lettország5–4
Ausztria–Olaszország3–4 – szétlövés
12. JÁTÉKNAP – május 21.
Csehország–Svájc5–4
Norvégia–Lettország4–1
Svédország–Oroszország4–7

A B-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
  MGyHGy HVV LG–KG+/–P
1. Oroszország7736–7+2921
2. Csehország76139–14+2518
3. Svédország 7 5 2 41–21+20 15
4. Svájc74327–14+1312
5. Lettország 7
3
5
21–20 +12 9
6. Norvégia 7
2 5 19–33–14 6
7. Olaszország
7
1

6
5–48–44
2
8. Ausztria7

1
6
9–40
–30 1

Pontegyenlőség esetén a csoportkör végén az egymás ellen szerzett pontok, majd gólkülönbség, az egymás elleni mérkőzéseken szerzett gólok, az összevetésben szereplő csapatokon kívüli legjobb helyezést elérő csapat elleni eredmény, az összevetésben szereplő csapatokon kívüli második legjobb helyezést elérő csapat elleni eredmény, végül a torna előtti kiemelés rangsorol.

2020.09.10 14:56:48

Jégkorong H. Á.

A magyar bázisú nemzetközi jégkorong-bajnokság alapszakaszának menetrendje, eredményei.

2020.07.29 22:09:38

Jégkorong SZŰCS ANDRÁS

NS-VÉLEMÉNY. A jobbtól nem szégyen tanulni elv a magyar hokiban valós.

2020.07.24 22:06:55

Jégkorong KOHÁN GERGELY

NS-VÉLEMÉNY. Történelmi fordulópont, amikor az utolsó kétkedő hangok is végérvényesen elhallgatnak.

2020.07.16 20:28:16

Jégkorong SZŰCS ANDRÁS

NS-VÉLEMÉNY. A reményeink szerint elődöntőt is érhetnek a hazai klasszisok.

2020.05.26 20:04:33

Jégkorong SZŰCS ANDRÁS

ALAPVONAL. Aztán hogy Szuper Levente csak a berkekben keringtetett dolgozata vagy Such György csak a szűk rétegnek tartogatott elképzelése és kivált fellépése-e a meggyőzőbb, azt ma délután tudjuk meg.