Nyolcmeccses nyeretlenségi sorozatát szakította meg a Békéscsaba

2023.04.23. 16:50
Ahogy a társak, úgy Kitl Miklós (lilában) is sokat tett azért, hogy a Békéscsaba legyőzze a Győrt (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)
Az NB II 33. fordulójában a végig jobban játszó Békéscsaba teljesen megérdemelten 2–0-ra legyőzte az ETO FC Győrt, és ezzel nyolc mérkőzés óta tartó nyeretlenségi szériája szakadt meg. A lila-fehéreknek életben maradtak a bennmaradási reményei.

LABDARÚGÓ NB II
33. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–ETO FC GYŐR 2–0 (1–0)
Békéscsaba, 1040
néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Punyi Gyula, Nagy Viktor)
BÉKÉSCSABA: Krnács – Puskás G., Albert L., Bora, Mikló – Hamed (Zvara, 83.), Kitl M., Futó, Fazekas L. – Czékus (Farkas B., 90+1.), Lukács R. (Kóródi, 89.).Megbízott vezetőedző: Pásztor József
ETO: Ruisz – Deákovits, Fodor F., Keresztes K., Csontos – Tuboly – Borsos F. (Priskin, 58.), Vitális (Vingler, 58.), Kiss Bence (Kiss M., 58.), Lacza (Szendrei, a szünetben) – Huszár M. (Óvári, 68.). Vezetőedző: Antonio Munoz
Gólszerző: Fazekas L.(19.), Fodor F. (69. – öngól)
Pásztor József: – Féltem ettől a mérkőzéstől, mert a Győr számára nem volt tétje, mi pedig óriási teherrel játszottunk, hiszen nyolc mérkőzés óta nem nyertünk. Ilyenkor nem úgy működnek a lábak, a fejek. Ma mindenki a maximumot nyújtotta, csúszott-mászott. Azokból a helyzetekből jól jöttünk ki, melyeket korábban gyakoroltunk. Szerencsénk is volt, de az öngólt szép támadás előzte meg. Jókor jött ez a győzelem, de a neheze még most következik.
Antonio Munoz: – Nem voltunk elég agresszívak a pontrúgásoknál, pedig tudtuk, hogy erre nagyon oda kell figyelni. Az első gólt ilyen helyzet után kaptuk, amit a második félidőben egy szerencsétlen találat követett. A hátralévő mérkőzések sem lesznek könnyebbek. Hogy pontokat szerezzünk, ahhoz tökéletesíteni kell a játékunkat.

Az első pillanattól fogva a Békéscsaba lépett fel támadólag, futószalagon vezette a támadásokat, és a játékrész derekán Czékus Ádám szöglete után a jó helyen álló Fazekas Lóránt fejjel meg is szerezte a vezetést. A gól után is a hazaiak irányítottak, és – főleg Futó Zsombor hatalmas bedobásai után – rendre veszélyhelyzet alakult ki a kisalföldi kapu előtt. A vendégek kapusa, Ruisz Barnabás sem mindig állt a helyzet magaslatán, gyakran bizonytalankodott. A gól után nem sokkal kettőre növelhette volna előnyét a kieső helyen tanyázó Békéscsaba, ám Lukács kapura lövés helyett passzolni akart, de így odalett a helyzet. A félidő hajrájában egyre többször merészkedtek előre a győriek, és már helyzetekig is eljutottak, a szünetig azonban érintetlen maradt Krnács Richárd hálója.

A második félidőben szinte azonnal gólt szerezhetett volna a Győr, de Huszár kihagyta a ziccerét. Hiába cserélt egyszerre három poszton Antonio Munoz, semmivel sem lett veszélyesebb a csapata, sőt, a szinte mindenhol felbukkanó Czékus Ádám révén a lilák előtt adódtak újabb gólszerzési lehetőségek. Semmit sem von le a csabaiak érdeméből, hogy végül öngóllal növelték az előnyüket. A gól után sem lankadtak a végig jól játszó házigazdák, több helyzetet is kidolgoztak. Újabb gól azonban már nem született, a Békéscsaba teljesen megérdemelten győzte le az ETO-t, és ezzel nyolc mérkőzés óta tartó nyeretlenségi szériája szakadt meg, így életben maradtak a bennmaradási reményei.2–0

Pásztor József beugrása után a második mérkőzését megnyerte a kiesőzónából menekülni igyekvő Előre, amely február 19-e után győzött ismét bajnoki mérkőzésen.

20. Dorogi FC33691828–50–2227

Keveset mutatott a zöld mezes ETO (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)

90+2. perc: Véget ért a találkozó. Február után nyert ismét bajnoki mérkőzést a Békéscsaba. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: Újabb hazai csere: Czékus helyén Farkas Botond a pályán.

90. perc: Két percet hosszabbít a játékvezető.

89. perc: Lukács helyén Kóródi Nándor folytatja a csabaiaknál.

88. perc: Priskin tartotta fel Kitlt, ezért kijárt a sárga kártya.

85. perc: Futó kapott sárga lapot, mert buktatta Keresztest.

Vitális Milán (zöldben) ezúttal csak szabálytalanul tudta megállítani a csabaiak támadóját (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)

83. perc: Váltottak a csabaiak: Hamed jött le és Zvara Levente ment föl.

81. perc: Óvári koccantotta össze a félpályánál kitörő Mikló bokáját, amiért járt a sárga.

76. perc: Óvári bal oldali beadását követően Csontos fejelt, a labda kevéssel kerülte el a csabai kaput.

75. perc: Czékus futott el a bal oldalon, jó ütemben passzolt Mikló elé, aki már csak a kapussal állt szemben, aki azonban belelépett a labdába.

69. perc: Huszár helyett Óvári Zsolt Levente a pályán a győrieknél.

69. perc: GÓÓÓL, NÖVELTE ELŐNYÉT A BÉKÉSCSABA! Hamed tálalt a jobb oldalon felfutó Puskás elé, akinek lövésszerű beadásába rosszul ért bele a visszafutó Fodor, lábáról pedig a jobb alsó sarokba került a labda, 2–0.

61. perc: Czékus lódult meg a saját térfeléről és már a 16-oson belül járt, amikor 15 méterről lőtt, de védett a győri kapus.

58. perc: Hármas csere a vendégeknél Borsost Priskin Tamás, Vitálist Vingler László, Kiss Bencét Kiss Máté váltotta.

A békéscsabai Czékus Ádám (labdával) legtöbbször győztesen jött ki a párharcokból (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)

50. perc: Hamed próbálkozott 25 méterről, erős lökete centikkel zúgott el a felső léc fölött.

47. perc: Szendrei kapott jó labdát, elrobogott a jobb oldalon, majd Huszárhoz passzolt, aki tiszta helyzetben 14 méterről fölé lőtt.

46. perc: A szünetben cseréltek a vendégek Laczát Szendrei Ákos váltotta.

46. perc: Útjára indult a labda a második félidőben.

Ruisz Barnabásnak (balra) is akadtak hibái (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)

45. perc: Kovács játékvezető lefújta az első játékrészt.

43. perc: Vitális cselezte be magát a büntetőterületen belülre, éles szögből lőtt, a labda elsuhant a kapu előtt.

39. perc:Tuboly kapott sárgát Mikló felvágásért, majd Lukács is hasonlóképpen járt mert elgázolta Deákovitsot.

32. perc: Újabb bal oldali Futó-bedobás, a védők fején tovább szállt a labda, éppen Hamed elé, aki 2 lépésről nagy helyzetben kapu fölé fejelt.

31. perc: Futó nagy bedobása után a kapus kiöklözte a labdát, éppen Mikló elé, aki 30 méterről kapu fölé bombázott.

28. perc: Albert ugratta ki Czékust, aki néhány méteres vágta után Lukácshoz passzolt, ő a 16-oson belül háttal visszajátszott a labdát, de nem volt érkező társ.

Czékus Ádám (jobbra) a Békéscsaba egyik legjobbja volt (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)

22. perc: Deákovits sárgult be, a játékvezető szövegért mutatta fel neki a színes lapot.

19. perc: GÓÓÓL! VEZET A BÉKÉSCSABA! Czékus ezúttal balról végzett el sarokrúgást, a labda a jobb kapufánál helyezkedő Fazekast találta tisztán, aki egy lépésről a kapu közepébe fejelt, 1–0.

16. perc: Czékus újabb szöglete után a győri kapus előbb megszerezte, majd kiejtette a kezéből a labdát, végül védője segítségével újra az övé lett.

7. perc: Futó óriási bedobása után az előrehúzódó Albert csúsztatott nem sokkal fölé.

5. perc: Bora kapott sárgát buktatásért.

A békéscsabai Kitl Miklós mindent megtett a győzelemért (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)

3. perc: Czékus jobb oldali szöglete után veszélyesen tekert a kapu felé, ám Ruisz kapus megfogta a labdát.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A Békéscsaba lila-fehér csíkos, a Győr tiszta zöld felszerelésben a pályán. A találkozót a hazaiak kezdték.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a kieső helyen álló, nyolc meccse nyeretlen Békéscsaba az ETO-val szemben.A két csapat az első osztályban is sokszor találkozott egymással, ott a lila-fehérek 15-ször nyertek és 16 döntetlen mellett 21-szer kikaptak. A másodosztályban 5 békéscsabai győzelem mellett mindössze három ETO-siker, valamint két döntetlen az egyenleg. A legutóbbi két alkalommal a győriek szerezték meg a három pontokat, azelőtt viszont kétszer a Csaba nyert.