Kazincbarcikán szakadt meg az Ajka hosszú veretlenségi sorozata

F. E.F. E.
2023.04.23. 16:50
A fehérben játszó Ajka kilenc mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozatát törte meg a Kazincbarcika (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)
A labdarúgó NB II 33. fordulójában a játéknapon megelőzően a 13. helyen álló Kazincbarcika a dobogós Ajkát fogadta. A hazaiak rengeteg helyzetet dolgoztak ki, melyből egyet tudtak gólra váltani. Pálinkás Gergő találata ezúttal győzelmet ért a borsodiaknak (1–0).

LABDARÚGÓ NB II
33. FORDULÓ

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–FC AJKA 1–0 (1–0)
Kazincbarcika,
Kolorcity Aréna, 450 néző. Vezette: Farkas Tibor (Tóth II Vencel, Ring Kevin)
KAZINCBARCIKA:Megyeri I G. – Szemere B., Szekszárdi M., Heil, Lippai T., Süttő – Csatári, Nagy J. (Kovács B., 65.), Kurdics (Ádám F., 65.) – Bacsa (Székely D., 82.), Pálinkás (Takács T., 90.). Vezetőedző: Csábi József
AJKA:Horváth D. – Görgényi, Tar, Jagodics B., Csemer (Dragóner F., 78.) –Tajthy T. (Gyuris, 48.), Csizmadia Z. (Molnár M., 78.), Berzsenyi (Sejben, 60.), Zsolnai R., Rabatin –Gaál B. (Szarka Á., 60.). Vezetőedző: Jeney Gyula
Gólszerző: Pálinkás (7.)
Csábi József
: – Büszke vagyok a csapatra, mert olyan teljesítménnyel rukkolt ki, amilyenre régóta vártunk. Példaértékű volt a hozzáállás.
Jeney Gyula: – Nehéz ilyen találkozó után bármit is mondani. Sajnos mindent elkövettünk annak érdekében, hogy ne nyerjük meg a mérkőzést. Sok párharcot veszítettünk el, ráadásul még tizenegyest is hibáztunk.

A kék-sárga mezes hazaiak korai góljuknak köszönhetően tartották otthon a három pontot (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

A Kazincbarcika az elmúlt fordulókban, bár jól játszott, pontjainak számát nem tudta gyarapítani, így a kilenc mérkőzés óta veretlen Ajka ellen szerettek volna a borsodiak mindenképpen bizonyítani. Ennek szellemében kezdték a hazaiak a találkozót, amelyen korán, már a hetedik percben vezetést szereztek: szöglet után Pálinkás lőtt az ajkai kapuba.

A gólt követően sem hagyott alább a Barcika lelkesedése, több helyzetet dolgozott ki a jó iramú mérkőzésen, de újabb találatot nem sikerült szereznie Csábi József együttesének.

A második játékrészben a zöld-fehérek játéka felélénkült, többször beszorították a Barcikát a kapujuk elé. A 49. percben Berzsenyi buktatásáért tizenegyeshez jutottak, de Zsolnai lövését Megyeri hárította, így az egyenlítés elmaradt.

A folytatásban mindkét edző cserékkel igyekezett frissíteni csapatán, de nagyobb helyzet már egyik csapat előtt sem adódott. A Kazincbarcika győzelmével szakadt meg az Ajka hosszú ideje tartó veretlensége. 1–0

20. Dorogi FC33691828–50–2227
A jó iramú találkozón egy találat döntött a Kazincbarcika javára (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

90+5. perc: Sejben szabadrúgását Megyeri öklözi ki, ezzel ér véget a mérkőzés. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+4. perc: Csatári is sárgát kap.

90+2. perc:Szemere kap sárga lapot.

90. perc: A rendes játékidő végén öt perc a hosszabbítás.

90. perc: Pálinkás helyére Takács T. érkezik.

87. perc: Pálinkás kap sárga lapos figyelmeztetést.

85. perc: Süttő szabadrúgását követően a labda Ádám F. elé kerül, akinek lövése a kapu mellé megy.

83. perc: A frissen beállt Székely D. iramodik meg szélen, majd Csatárihoz passzol, aki szögletet harcol ki. A sarokrúgást követően nem alakul ki helyzet a vendég kapu előtt.

82. perc: A Kazincbarcika is változtat: Bacsa helyett Székely Dávid a folytatásban.

78. perc: Ismét kettőt változtat Jeney Gyula: Csizmadia helyett érkezik Molnár M., valamint Csemert Dragóner váltja.

75. perc: Süttő ezúttal kapura tekeri a barcikai szabadrúgást. Horváth magabiztosan húzza le a labdát.

72. perc: Csemer rántja vissza Szemerét. A megítélt szabadrúgást követően Heil fejel kapu fölé.

65. perc: Kurdics kap sárga lapot, miután túl lassan hagyja el a játákteret.

65. perc: Változtat a Kazincbarcika is: Kurdics helyett érkezik Ádám F., valamint Nagy J.-t Kovács B. váltja.

63. perc: Csemer kap sárga lapot.

62. perc:Tarnak mutatja fel a játékvezető a sárga lapot.

60. perc: Kettős csere a vendégeknél: Gaál B. és Berzsenyi helyett Szarka Á. és Sejben érkeznek.

57. perc: Gyuris lő szélről kapura, Megyeri hárít.

54. perc: Kurdics lövését védi Horváth.

50. perc: A labda mögé Zsolnai áll, lövését azonban Megyeri védi.

49. perc: Büntetőhöz jut az Ajka, miután Berzsenyit buktatják a tizenhatoson belül!

48. perc: A vendégek vezetőedzője változtat csapata összeállításán: Tajthy helyére érkezik Gyuris.

46. perc: Kezdetét veszi a második félidő.

Egygólos mérkőzésen nyert a Barcika (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

45+1. perc: Nagy János szabadrúgásával ér véget az első félidő, melyet Horváth tol a kapu fölé.

45. perc: Az első félidő végén egy perc a hosszabbítás.

45. perc: Az Ajkának nagy egyenlítési lehetősége adódik: vendég szabadrúgást követően először a kapufát találják el a vendégek, majd az ismétlés a kapu fölé száll.

42. perc: Csatári passzát követően Kurdics lő kapura, az ajkai kapus, Horváth D. azonban még odaér a labdára és szögletre ment.

40. perc:Berzsenyi és Süttő összeszólalkozását követően a játékvezető mindkét játékosnak felmutatja a sárga lapot.

38. perc: Süttő szögletét követően Kurdics lövése elszáll az ajkai kapu előtt.

36. perc: Zsolnai erőtlen próbálkozását könnyedén védi Megyeri.

Kurdics (kék-sárgában) többször került helyzetbe, de Horváth rendre hárított (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

33. perc: Kurdics futja le védőjét és játssza magát tisztára. A lövését Horváth védi, ahogy az ismétlést is. Harmadszor Bacsa próbálkozik, de azt is védi a vendégek kapusa.

19. perc: Csemer végez el vendég szabadrúgást. A labda jól kanyarodik középre, Gaál B. fejese centikkel a felső léc fölött száll el.

Pálinkás (kék-sárgában) ezúttal szöglet után volt eredményes (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

7. perc:Nagy J. kis szögletét követően Kurdics passzol vissza Süttőnek, aki a középen érkező Pálinkást választja. A támadó ezúttal magabiztosan lő a kapu közepébe. KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–FC AJKA 1–0

6. perc: Kurdics ezúttal Pálinkást ugratja ki. A hazai támadó kicsit kisodródott helyzetből lő, a vendégek hálóőre szögletre ment.

5. perc: Kurdics ad remek labdát a középen üresen érkező Szekszárdinak, az ígéretes helyzet azonban kimarad.

1. perc: Kezdetét veszi a találkozó, melyen a kék-sárgában játszó hazaiak indítják útjára a labdát. A vendég Ajka tiszta fehérben lép pályára.

A fehér mezes Ajka nem tudta feltörni a barcikai védelmet (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a három találkozó óta nyeretlen Kazincbarcika a remekül szereplő, kilenc meccse veretlen Ajka ellen.