Gajdos Zsolt döntött, nyert a Szeged a gödörben lévő Pécs ellen

2023.04.23. 16:50
A szegediek (kék-feketében) a Pécs ellen léptek pályára, és nyertek (Fotó: Gémes Sándor)
A labdarúgó NB II 33. fordulójában a Szeged-Csanád Grosics Akadémia a Pécsi MFC-t látta vendégül, és az 52. percben szerzett Gajdos Zsolt-góllal 1–0-ra legyőzte.

LABDARÚGÓ NB II
33. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA–PÉCSI MFC 1–0 (0–0)
Szeged, Szent Gellért Fórum, 1645 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Csatári Tibor, Szilágyi Norbert)
SZEGED: Molnár-Farkas – Könczey, Szilágyi Z., Tóth B., Gera N. – Farkas A., Szatmári L. (Szakály D., 74.) – Prosser (Papp Á., 89.), Gajdos (Rácz B., 89.), Géresi (Kundrák, 60.) – Bíró B. Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
PMFC: Helesfay – Terbe (Majoros, 84.), Rácz L., Katona L., Majnovics (Mayer J., 84.) – Krausz, Kesztyűs, Kocsis B. (Kártik, 74.) – Szabó M., Gera Z. (Kövesdi, 74.), Harsányi I. (Tóth-Gábor, a szünetben). Vezetőedző: Weitner Ádám
Gólszerző: Gajdos (52.)
Alekszandar Sztevanovics: – Nagy győzelem volt. Tudtuk, hogy a Pécs erős csapat, főleg a középpályán, maga a meccs is ezt hozta. Az volt a terv, hogy fegyelmezettek leszünk, és kontrákat vezetünk, amit meg is valósítottunk. Ma nagyon jó atmoszféra volt a stadionban, a saját szurkolóinknak is szeretnék gratulálni, és örülünk, hogy mosolygósan mehettek haza. Jó lenne, ha minden hazai meccsen ennyien lennének.
Weitner Ádám: – Ugyanúgy ment le ez a meccs is, mint az előző három: hiába voltunk mezőnyfölényben, és járattuk a labdát, játszottuk a kis passzos játékot, ha az ellenfél talált egy gólt. Ősszel ezeket a meccseket megnyertük, frusztrál is bennünket ez a helyzet, de a munkában hiszünk, és abban, hogy minél hamarabb kijövünk ebből a mély gödörből.

Nem hozott sok kapu előtti helyzetet a mérkőzés első félideje, az első, kaput eltaláló lövésre a 34. percig kellett várni, majd Géresi Krisztián a szünet előtti pillanatokban eltalálta a lécet.

A második félidő első említésre méltó lehetősége a Pécsé volt, viszont válaszként az 52. percben Géresi beadása után Gajdos Zsolt nagyon egyedül maradt a 16-oson belül, és a szegedi támadó ezt kihasználva tíz méterről a kapuba fejelt.

A folytatásban minden erőt mozgósított a Pécs, el is jutott helyzetekig, de amikor kellett, akkor a szegedi kapus, Molnár-Farkas Tamás bravúrral védett.

A Szeged nem érdemtelenül nyerte meg a mérkőzést, míg a Pécsnek folytatódik a rossz sorozata, és immár hét mérkőzés óta képtelen nyerni. 1–0

20. Dorogi FC33691828–50–2227

Három nyeretlen meccs után győzött újra a Szeged (Fotó: Gémes Sándor)

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek.

90. perc: 4 perc a ráadás.

90. perc: Molnár-Farkas mentett nagyot a rövid oldalon egy fejes után.

89. perc: Gajdos helyett Rácz B., Prosser helyett Papp Á. érkezett.

86. perc: Rácz L. kapott sárgát.

84. perc: Majnovics helyett Mayer J., Terbe helyett Majorosérkezett.

79. perc: Kundrák kapott sárgát.

77. perc: Kocsis B. helyett Kártik, Gera Z. helyett Kövesdi érkezett.

74. perc: Szatmári helyére Szakály D.érkezett.

72. perc: Terbe kapott sárgát.

70. perc: Molnár-Farkas hatalmasat védett egy kapu előtti kavarodás után.

69. perc: Tóth B. kapott sárgát.

68. perc: Prosser lőtt ballal, egy védőn felpördült a labda, amely éppen csak fölé hullott.

67. perc: Gera Z. lövése után került Molnár-Farkas kezébe a labda. Válaszul Gajdos lőtt, Helesfay védett.

63. perc: Bíró B. kapott sárgát.

60. perc: Géresi helyére Kundrák érkezett.

58. perc: Pécsi helyzet: jobb oldali beadás után Majnovics lőtt középről egy méterrel mellé.

52. perc: GÓÓÓÓÓL! Géresi bal oldali beadása után Gajdos csúsztatta tíz méterről a labdát a bal alsó sarokba, 1–0

A szegedi Géresi Krisztián adta a gól előtti passzt (Fotó: Gémes Sándor)

47. perc: Szabó M. éles szögből lőtt, Molnár-Farkas öklözte a labdát a röviden.

46. perc: APécsben lement Harsányi I., helyette Tóth-Gábor Kristóférkezett.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45+2. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: 2 perc a ráadás.

45. perc: Géresi tört be a 16-oson belülre, egy körzős csel után lőtt, a labda a bal felső saroknál találta el a kapufát.

44. perc: Katona L. próbálkozott lövéssel, a labda a jobb felső sarok mellett hagyta el a játékteret.

34. perc: Prosser jobbról befelé cselezve lőtt, Helesfay védett.

Prosser Dániel (balról) és Majnovics Martin nagy csatát vívott (Fotó: Gémes Sándor)

27. perc: Harsányi a bal oldali 16-os sarkáról lőtt, a labda a röviden Molnár-Farkas Tamásé lett.

24. perc: Harsányi I. kapott sárgát.

19. perc: Farkas A. kapott sárgát.

13. perc: Könczey jobb oldali erős, középmagas beadásáról lemaradtak középen a támadók.

Szegedi akció a pécsi kapu előtt (Fotó: Gémes Sándor)

12. perc: Jobb oldali szegedi beadás után Bíró Bence próbálta lekészíteni a labdát a 11-es ponton Gajdos Zsoltnak, de pontatlan lett a passz.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Hangpárbajra lehet felkészülni: mind szegedi, mind pécsi oldalon nagyjából 50-50 ultra biztatja a sajátjait.

Gera az egyik, Gera a másik oldalon. A vezetéknevükön kívül még azonos bennük, hogy Sándorfalván születtek, Szegeden futballoztak, futballoznak, de míg a szegedi Gera Norbert védő, addig a pécsi Gera Zalán támadó, ráadásul unokatestvérek.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a három találkozó óta nyeretlen Szeged a hat meccse győzni képtelen Pécs ellen.