Nagyszerű mérkőzésen győzött a DVTK – eldőlt a feljutása!

2023.04.23. 16:50
Így ünnepelte a feljutást a diósgyőri csapat (Fotó: Facebook/DVTK)
Az NB II 33. fordulójában az első félidő végén vezetést szerzett a DVTK, ám a szünet után egyenlített a Kozármisleny, amelynek az újabb diósgyőri gólra is volt válasza, azonban a csattanó az utolsó percre maradt, amikor is az éllovas ismét betalált, megnyerve a meccset 3–2-re. A vendégek győzelmükkel kivívták az élvonalbeli tagságot.

LABDARÚGÓ NB II
33. FORDULÓ

HR-RENT KOZÁRMISLENY–DIÓSGYŐRI VTK 2–3 (0–1)
Kozármisleny,900 néző. Vezette: Antal Péter (Vígh-Tarsonyi Gergő, Sinkovicz Dániel)
KOZÁRMISLENY: Somogyi M. – Sági (Beke P., a szünetben), Várkonyi, Füredi, Turi – Horváth D. (Kosznovszky, 64.), Tölgyesi – Vogyicska Balázs (Vas, 80.), Bartha (Nagy E., 64.), Vajda R. – Daru (Gránicz, a szünetben). Vezetőedző: Márton Gábor
DVTK: Danilovics – Csirmaz, Szatmári Cs., Bárdos, Bokros – Cseke (Bertus, 81.), Holdampf, Bényei Á. (Illés B., 75.) – Lőrinczy (Medgyes S., 75.), Obounet (Eppel, 81.), Lukács D.Vezetőedző: Kuznyecov Szergej
Gólszerző: Vogyicska Balázs (52.), Gránicz (76. – 11-esből), ill. Bényei Á. (43.), Cseke (60.), Medgyes S. (90.)
Márton Gábor:
– A diósgyőriek feljutásához gratulálunk, de ezúttal mi játszottunk jobban, sajnos minden hibánkat megbüntette ellenfelünk.
Kuznyecov Szergej:– Csak a mérkőzésre összpontosítottunk, izgalmas, őrült meccs volt. Meghatározó volt a csapategységünk, ismét a végén sikerült megszereznünk a három pontot.

Bizakodva várta a mérkőzést a Kozármisleny, és a mérkőzés folyamán el is tüntette a két csapat tabellán elfoglalt helyezéseinek közötti különbséget. Az első félidőben több ígéretes ellentámadást vezetett a hazai csapat, de egyiket sem tudta gólra váltani, és ahogy lenni szokott, meg is bosszulta magát, amikor egy felpasszolt labda elakadt egy vendégjátékosban, és a kontra végén Bényei Ágoston megszerezte a vezetést a Diósgyőrnek.

A második játékrész elején beszorította a DVTK a Kozármislenyt, de nem tudta növelni az előnyét, sőt Vogyicska Balázs révén egyenlített a hazai alakulat. Megint átvette az irányítást a Kozármisleny, és jött is a diósgyőri gól, Cseke Benjámin révén. Ezután mindent megtett a baranyai együttes az egyenlítés kiharcolásáért, ami meg is született egy büntetőből (Gránicz Patrik értékesítette), de a végén rákapcsolt a DVTK, és megszerezte a győztes gólt Medgyes Sinan jóvoltából. 2–3

A Diósgyőr ezzel a sikerrel kiharcolta a feljutást, amelyhez az is kellett, hogy a harmadik helyezett Ajka vereséget szenvedjen, így a listavezető előnye öt fordulóval a bajnokság vége előtt behozhatatlanná vált a dobogó alsó fokán álló csapattal szemben. 2021 után szerepel majd újra a DVTK az NB I-ben, amely ősztől az 56. idényét kezdheti meg az élvonalban.

20. Dorogi FC33691828–50–2227

Kiharcolta a feljutást a DVTK (Fotó: Facebook/DVTK)

90+3. perc: A játékvezető lefújta a találkozót. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1 perc: Illés lőtt kapu fölé.

3 perc a hosszabbítás!

90. perc: GÓÓÓL!Gyorsan elvégzett bedobás után a jobb szélről érkező beadást senki sem érte el, így a hosszún érkező Medgyes vette le, és éles szögből a kapuba vágta a labdát. 2–3

89. perc: Gránicz passzol vissza alapvonalról, és Kosznovszky lőtt, de blokkolták a védők a próbálkozást.

87. perc: Medgyes cselezte tisztára magát, és Somogyival állt szemben, de az utolsó pillanatban egy becsúszó védő szerelt.

85. perc: Bertus szabadrúgása után Eppel fejesét hárította Somogyi.

81. perc: Folytatódnak a cserék, ezúttal kettős vendégcsere, Obounet és Cseke ment le, érkezett Bertus és Eppel.

80. perc: Vogyicska helyére érkezett Vas.

76. perc: GÓÓÓL! Gránicz higgadtan lőtt a jobb alsó sarokba, Danilovics balra vetődött. 2–2

75. perc: Kettős vendégcsere a büntető előtt. Lőrinczy és Bényei ment le, érkezett Medgyes és Illés.

74. perc: Vogyicska buktatásáért Szatmári kapott sárga lapot.

74. perc: TIZENEGYES! Vogyicska buktatásáért hazai büntető következik.

71. perc: Szatmári fejelt haza egy labdát Vogyicska elől.

67. perc: Beke távoli lövését fogta Danilovics.

64. perc: Ismét kettős hazai csere, ezúttal Bartha és Horváth hagyta el a játékteret, és érkezett Nagy E. és Kosznovszky.

63. perc: Gyors hazai támadás ment végig a jobb szélen, a beadás után Vajda vette le a labdát a hosszún, egy csel után lőtt, de ebbe belelépett egy vendégvédő.

60. perc: GÓÓÓL! Bényei kapott labdát a bal szélen, és passzolt középre az érkező Cseke elé, aki kilőtte a bal alsó sarkot. 1–2

58. perc: Vajda szélről kapu elé lőtt labdáját rúgta ki mezőnybe Szatmári.

56. perc: Gránicz lőtt szabadrúgásból kapu mellé.

55. perc: Másik oldalon Cseke kapott sárga lapot.

54. perc: Beke kapott sárga lapot.

52. perc: GÓÓÓL! Turi adta be a labdát a jobb szélről, és bent érkezett jó ütemben Vogyicska, akia kapuba lőtt. 1–1

51. perc: Ezúttal jobb szélről érkezettCseke, de hatalmas helyzetben nem találta el jól a labdát.

49. perc: Egy szélről érkező beadást szedett össze Somogyi a hosszún veszélyesen érkező Lukács elől.

46. perc: Kettőt cseréltek a szünetben a hazaiak, Daru és Sági ment le, és érkezett Beke és Gránicz.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

43. perc: GÓÓÓL! Horváth passza akadt el egy vendégjátékosban a félpályánál, a kontra végén Bényei 15 méterről lőtt a kapu bal oldalába, Somogyi nem tudott hárítani. 0–1

41. perc: Vogyicska szöglete után Daru fejelt, lepattant a földre, majd a kapu fölé a labda.

31. perc: Egy szép hazai támadás végén Turi cselezett a bal szélről befelé, és lőtt, Danilovicsismét nagyot mentett, és kiütötte a bal alsó sarokba tartó labdát.

30. perc: Horváth lőtt távolról kapu mellé.

26. perc: Bartha passzolt a felfutó Ságinak,aki levitte a labdát az alapvonalig, onnan adta vissza Barthának, de a lövésbe ismét egy védő lépett bele.

23. perc: Ismét egy gyors kozármislenyi kontra, Vogyicska vitte el a szélen a labdát, bent ketten is várták, de a passzt blokkolta a visszafutó védő.

22. perc: Egy kényszerítőzés után ugratták ki Obounetet, aki kapásból kapu fölé és mellé lőtt.

9. perc: Gyors hazai kontra végén Danilovicsnak kellett ismét védenie, Vajda lövését hárította, a kipattanót ismét kapura lőtte Vajda, ezt az érkező védő blokkolta.

7. perc: Bal oldali hazai támadás végén Turi adta be a labdát, Vogyicska érkezett és lőtt kapásból,Danilovicsa jobb alsó sarokból tornázta ki a labdát.

4. perc: Lőrinczy ívelt egy jobb oldali szabadrúgást a kapu elé, Szatmári érkezett, és perdített kapu fölé.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző négy meccsén 10 pontot szerző Kozármisleny a listavezető DVTK ellen.