Medgyes Zoltán fejes góljával nyert a Gyirmót a Tiszakécske ellen

2023.04.23. 16:50
A labdarúgó NB II 33. fordulójában a 4. helyen álló Gyirmót a 12. helyezett Tiszakécskével mérte össze erejét. Gól nélküli első félidő után látványos fejes gól döntötte el a három pont sorsát, a hazaiak 1–0-ra nyertek.

Három nyeretlen mérkőzés után Medgyes Zoltánék hazai pályán a Tiszakécske ellen győzelmet arattak (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC Győr)

LABDARÚGÓ NB II
33. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR–TISZAKÉCSKEI LC1–0 (0–0)
Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion,512néző. Vezette: Sipos Tamás (Szécsényi István, Ország Péter)
GYIRMÓTRusák–Szegi, Polgár, Hajdú Á. (Hudák D., 80.), Helembai – Kovács M. – Medgyes Z. (Kicsun, 90+2.), Madarász, Nagy P., Soltész D. (Erdei M., 84.) – Pethő B. (Simon A., 84.).Vezetőedző: Csertői Aurél
TISZAKÉCSKE: Halasi – Balázs B., Csáki, Kiprich, Farkas A. (Vólent, 72.), Vajda B. – Kiss N., Erdei C., Biben (Pongrácz, 41.) – Winkler (Major Sz., 52.; Agwata, 72.), Zamostny (Horváth Z., a szünetben). Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Medgyes Z. (63.)
Csertői Aurél:
– Megszokhattuk, hogy a vendégcsapat megerősített védelemmel játszik ellenünk, a Tiszakécske még ezen is túltett a taktikájával. Türelmesen kellett játszanunk, rászolgáltunk a három pontra.
Klausz László:– Nem tudtuk védekezésből támadásba azt produkálni, amit a Pécs és a Kazincbarcika ellen, így sajnos a védelmi kihagyás miatt nem sikerült pontot szereznünk, ami egyébként meglepetés lett volna.

Győzelmével tartja negyedik helyét a Gyirmót (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC Győr)

Az ETO elleni 4–0 óta a Gyirmót nem tudott mérkőzést nyerni, a Tiszakécske ugyanakkor a két legutóbbi meccsén győzött. A hazaiak már a mérkőzés elejétől többet birtokolták a labdát, és támadóbban is léptek fel. Medgyes Zoltán közelről, Pethő Bence távolról próbálkozott lövéssel, Halasi Péter kapus állta a sarat. A Tiszakécske jobbára csak a kontrákban bízhatott, de a gyirmóti védelem ilyenkor a helyén volt.

A második félidőben már nemcsak a hazaiak jutottak el helyzetig, bizony Rusák Edvárdnak is akadt dolga – Kiss N. lövése után bravúrt kellett bemutatnia a Gyirmót kapusának. A 63. percben aztán egy jobbról érkező beívelés után megszerezte a vezetést Csertői Aurél csapata: Medgyes Zoltán előrevetődve szerzett látványos fejes gólt. Madarász Márk lövése után centik hiányoztak csak az újabb gólhoz, míg a túloldalon is akadt helyzet, de az eredmény már nem változott. A Gyirmót megérdemelten tartotta otthon a három pontot. 1–0

20. Dorogi FC33691828–50–2227

Medgyes Zoltán volt a mérkőzés hőse (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC Győr)

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc: Medgyes Zoltán helyére Kicsun áll be.

90+1. perc: Madarász lövése a tizenhatoson belül a bevetődő Balázs Benjámin kezét éri. A játékvezető nem ítél büntetőt.

90+1. perc: Négy perc a ráadás.

90. perc: Horváth Z. csúsztatja a labdát kapu felé, Rusák kiöklözi, és közben ütközik Agwatával is. Némi ápolás után mindketten tudják folytatni.

88. perc: Nagy helyzetben Pongrácz fejelhet, ám nem találja el a kaput.

84. perc: Kettős gyirmóti csere: Simon András Pethő Bence helyére érkezik, Soltészt pedig Erdei Milán váltja.

80. perc: Hajdú nem tudja folytatni. Hudák Dávid áll be a helyére.

77. perc: Horváth Z. kap sárga lapot, miután Hajdú Ádámmal szemben szabálytalankodott.

74. perc: Madarász megpattanó lövése centikkel kerüli el a kaput.

72. perc: Kettős csere a vendégeknél: a csereként beállt Major helyére Austin Agwata érkezik, Farkas Andrást pedig Vólent Roland váltja.

A gól (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC Győr)

63. perc: GÓÓÓL! Szegi jobbról íveli a labdát a kapu előterébe, ami Pethő feje fölött elszáll, de a mögötte érkező Medgyes Zoltánnak épp jól jön: a gyirmóti játékos hét méterről előrevetődve fejel a kapu bal oldalába. 1–0

A gyirmóti csapat számára a vezetést Medgyes Zoltán szerezte meg egy fejes góllal (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC Győr)

60. perc: Baloldali tiszakécskei szöglet után az ide-oda pattogó labdát végül Kiss N. lövi kapura. Egy gyirmóti védőn talán meg is pattan a labda, de Rusák a bal alsó elől szögletre tudja ütni.

59. perc: Pongrácz beadását kifejelik a hazai védők.

58. perc: Pethő cselezi be magát balról a tizenhatoson belülre, a lövése egy védőről pattan szögletre.

Izgalmas jelenet a tiszakécskei kapu előtt (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC Győr)

53. perc: Szegi iramodik meg egy jó indítás után a jobb szélen, közelről, éles szögből lő, ám Halasi lábbal védeni tud.

52. perc: Winkler megsérül, helyére Major Szabolcs áll be.

50. perc: Pethő lövése a bal felső sarok fölött hagyja el a játékteret.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

46. perc: A szünetben cseréltek a vendégek: Zamostny helyére Horváth Zoltán érkezett.

Soltész Dominik sárga mezben, vele szemben Kiss Norbert és Vajda Botond (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC Győr)

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: Soltész szögletét Pethő fejeli az oldalhálóba.

43. perc: Nagy Patrik indítja Medgyest, aki 10 méterről laposan lő – Halasi védi ezt is.

41. perc: Cserélnek a vendégek: Pongrácz Viktor váltja Biben Barnabást.

32. perc: Halasi bravúrral tolja kapu fölé a labdát Pethő 28 méteres lövését követően. Befért volna a léc alá.

28. perc: Nagy Patrik baloldali szabadrúgása után hat méterről Szegi fejeli a labdát kapu mellé.

Pethő Bence vezeti a labdát a tiszakécskei védőkre (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC Győr)

19. perc: Pethő íveli balról középre a labdát a tisztán érkező Nagy Patrik elé, aki nagy helyzetben sután találja el a labdát, így azt Halasi kaparinthatja meg.

Medgyes Zoltán (balra) az első percekben többször is próbára tette a vendégek kapusát (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC Győr)

15. perc: Medgyes kap jó labdát a bal oldalon Soltésztól, erős lövését Halasi védi. Lehet, hogy nem is kézzel, inkább fejjel, mert utáni ápolni kell a vendégek kapusát.

9. perc: Medgyes Z. lövése egy blokkoló védőről pattan szögletre.

Kovács Milán és Biben Barnabás (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC Győr)

1. perc: Sötétkékben a vendégek, sárgában a hazaiak. A kezdő sípszó előtt a 81 éves korában elhunyt Várnagy Andrásra emlékeztek a játékosok és szurkolók, aki fontos szerepet töltött be Győr sportéletében. A mérkőzést a a Gyirmót kezdi.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a három találkozó óta nyeretlen Gyirmót a feljövőben lévő, előző két összecsapását megnyerő Tiszakécske ellen.