Csak kapufáig jutott el a Budafok és a Nyíregyháza

Patai GergelyPatai Gergely
2023.04.23. 16:50
Nem bírt egymással a Budafok és a Nyíregyháza (Fotó: Koncz Márton)
A labdarúgó NB II 33. fordulójában a bennmaradásért harcoló Nyíregyháza az első, a kupadöntős Budafok a második félidőben találta el a kapufát, de gólt egyik csapat sem szerzett, így 0–0-s döntetlennel zárult az alacsony színvonalú találkozó.

LABDARÚGÓ NB II
33. FORDULÓ

BUDAFOKI MTE–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 0–0
Promontor utca, 500 néző. Vezette: Bana Gergely (Máyer Gábor, Kiss Balázs)
BUDAFOK: Gundel-Takács – Kalmár, Vaszicsku, Jagodics – Horváth O. (Takács R., 84.), Oláh B. (Nándori, a szünetben), Adorján, Soltész I., Csonka A. – Kovács D. (Németh M., 69.), Sós M. (Vasvári, 58.). Vezetőedző: Mátyus János
NYÍREGYHÁZA:
Hegedüs L. – Farkas B. (Pataki, 82.), Gengeliczki, Baki, Nagy B. – Sigér Á., Pekár (Szerető, 76.), Vass P. (Kiss Á., 82.), Pantovics (Kovácsréti, 61.) – Adamcsek (Gresó, 61.), Novák Cs. Sportigazgató: Fekete Tivadar
Mátyus János
: – Gól nélküli meccs után általában nem mondja azt az edző, hogy maximálisan elégedett, mégis így érzek: szereztük egy fontos pontot.
Fekete Tivadar: – Beszélhetnék arról, hogy négy mérkőzés óta nem kaptunk ki, csakhogy a futballt is győzelemre játsszák.

Egy láb mindig jó helyen volt (Fotó: Koncz Márton)

A kupadöntő lázában ég Budafok, amit jól mutat, hogy már a Nyíregyháza elleni bajnoki előtt is hosszú sorok álltak a ZTE elleni fináléra készült sálakért. A szurkolók már hangolnak, ám Mátyus János együttese még a bajnokságra koncentrál, vasárnap este hazai pályán igyekezett visszavágni a Szpari otthonában elszenvedett sima vereségért.

Az első negyedórában érezhető volt, hogy a bennmaradásért harcoló szabolcsiaknak fontosabb a mérkőzés, de hiába birtokolták többet a labdát, és keresték beadásokkal Novák Csanádot, helyzetet nem tudtak kidolgozni. A túloldalon Hegedüs Lajosnak fél óra elteltével, Horváth Olivér félmagas lövésénél kellett először védenie, válaszul Adamcsek Máté szabadrúgásból a kapufát találta el.

A második játékrészben is kiegyenlített játék zajlott a pályán, ahogy telt az idő, úgy vállaltak egyre több kockázatot a csapatok a gólszerzés érdekében. A Nyíregyháza játszott enyhe mezőnyfölényben, ám az ellentámadásokból a Budafok is veszélyeztetett, Csonka András lövése nyomán a kapufáról vágódott le a labda. A Szpari játékába elsősorban a csereként beálló Kovácsréti Márk hozott lendületet, de egyik csapat sem tudott igazán felülkerekedni a másikon, így maradt az igazságosnak mondható gól nélküli döntetlen. 0–0

20. Dorogi FC33691828–50–2227

90+3. perc: Hármas sípszó harsant Budafokon, Mátyus János kupadöntős csapata gól nélküli döntetlent játszott a kiesés elől menekülő Nyíregyházával. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

Három perc ráadás következik.

90. perc: Újabb sárga lap, ezúttalKiss Ákosrántotta vissza a bal szélen megiramodó Takácsot.

87. perc: Németh Márió beadása eljutott a bal szélen érkező Takácshoz, de Sigér Ákos belelépett a lövésbe.

84. perc:A hazaiak is változtattak, Horváth Olivér helyére Takács Ronaldérkezett.

83. perc: Novákis sárga lapot kapott, méghozzá műesésért, majd Mátyus Jánost figyelmeztette a játékvezető.

82. perc:Az utolsó Szpari-cserék:Farkast Pataki,Vasst Kiss Ákosváltotta.

Sok szabálytalanság tördelte a játékot (Fotó: Koncz Márton)

81. perc: Kalmárlépett oda keményen Szeretőnek, szintén sárgáért cserébe.

79. perc:Németh Márióvolt szabálytalan a felezőnél, ő is sárga lapot kapott.

76. perc:Ismét cserélt a Szpari, Pekár hagyta el a pályát, Szeretőállt be a hajrára.

Megélénkült a mérkőzés, mindkét együttes győzelemre játszik.

74. perc:KAPUFA!A csereként beállt Németh Márió adott balról középre, a hosszún érkező Csonkahét méterről a bal kapufát találta el.

72. perc: Pekárfejelt tisztán hét méterről, de a labda elszállt a keresztléc felett.

71. perc: Horváth Olivérkerült helyzetbe a bal szélen, éles szögből fölé lőtt.

69. perc:Budafoki csere, Kovács Dávid helyére Németh Márióérkezett.

67. perc: Kovácsréti készített le Gresónak, aki viszont középre gurított, Gundel-Takácsnak nem okozott gondot a lövés.

66. perc: Kovácsréti fűzte át magát védőjén, majd erős lövéssel próbálkozott, ami kevéssel fölé ment.

Minden szem a labdán (Fotó: Koncz Márton)

62. perc:Vasvári reklamált büntetőt, de műesésért ő kapott sárga lapot.

61. perc: Kettős csere a vendégeknél, Pantovics és Adamcsek le, Kovácsrétiés Gresóbe.

58. perc:Újabb budafoki változtatás, Sós Máté helyére Vasváriérkezett.

55. perc:Vass balról elvégzett szögletét Gengeliczkifejelte mellé.

50. perc: Gengeliczkirántotta le a helyzetben kilépő Sós Mátét, ez is sárga lapot ért.

47. perc:Újabb sárga lapos figyelmeztetés, ezúttal Csonka kapta.

46. perc:A szünetben cserélt a Budafok, Oláh helyére Nándori érkezett.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés, a Budafok kezdte a második félidőt.

Kiegyenlített küzdelmet hozott az első félidő (Fotó: Koncz Márton)

45+1. perc: Véget ért az első játékrész, kapufáig eljutott a Nyíregyháza, de a szünetben 0–0 az állás Budafokon.

Az első félidő végén egy perc a hosszabbítás.

44. perc: Ismét Kovács volta főszereplő, szép szóló után a bal alsó sarkot vette célba, de lövése elkerülte a kaput.

40. perc:Kovács DávidNagy Barnabás ellen, saját térfélen elkövetett szabálytalansága után a következő sárga lappal büntetett játékos.

36. perc:Sigér Ákoskapta a sárga lapot, miután lerántotta Soltészt.

Az első játékrészben a Szpari járt közelebb a gólhoz (Fotó: Koncz Márton)

34. perc: LÉC!Adamcsek élesen balról elvégzett szabadrúgása csattant a felső lécen.

32. perc: Kovács Dávid adott jobbról középre, Horváth Olivér14 méterről veszélyeztetett, Hegedüs azonban hárította a félmagas lövést.

29. perc: Pantovics beadása találta meg Adamcseket a hosszún, nem sikerült azonban lőnie.

Többet birtokolja a labdát a Szpari, a beadások Novák Csanád fejét keresik.

21. perc:Budafoki szöglet balról, a hosszún Jagodics érkezett, de fejese nem talált kaput.

A Nyíregyháza megfékezte a budafoki rohamokat (Fotó: Koncz Márton)

16. perc: Sigér Ákoséleterős kapáslövését Oláh fejelte ki szögletre.

13. perc: Pekárszabadrúgása megpattant a sorfalon, Gundel-Takács kiöklözte a mezőnybe a labdát.

9. perc:Röviden kifejelt labdára Adorjáncsapott le, aki egy pattanás után, 18 méterről jócskán a kapu fölé lőtt.

2. perc: Pekár jobbról érkező szöglete után Novákhat méterről a keresztléc fölé fejelt.

Piros-fekete csíkos szerelésben a Budafok, tiszta fehérben a vendégek.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

Érkeznek a pályára a csapatok, néhány perc múlva kezdünk!

ELŐZMÉNYEK

A felek 17. egymás elleni mérkőzése következik. Az örökmérleg a Szpari mellett szól, tíz szabolcsi győzelem és öt döntetlen mellett eddig csak egyszer, 2019-ben nyert a Budafok. Tavaly októberben Gresó Mátyás duplájával és Márkus Attila találatával 3–0-ra győzött a Nyíregyháza.

Tovább folytatjuk a hetek óta tartó küzdelmet, hogy elmozduljunk a tabellán felfelé – hangsúlyozta Fekete Tivadar, a Nyíregyháza sportigazgatója. – Nekünk csak a győzelem lehet üdvözítő, ezért mindent megteszünk, hogy megszerezzük a három pontot. A Budafok jó erőkből áll, a Magyar Kupában a döntőig jutott, de nyernünk kell ellene. Nehezíti a helyzetünket, hogy többen is sérüléssel bajlódnak, így 2-3 játékosra biztosan nem számíthatok vasárnap.”

Három mérkőzés óta nem talál legyőzőre, mégsem lélegezhet fel a Nyíregyháza,amely 33 ponttal a 16. helyről várja a budafoki összecsapást. A szabolcsiak hiába szerezték eddig a hatodik legtöbb találatot a mezőnyben, meccsenként átlagban 1.5 gólt kaptak, legutóbb január 29-én fordult elő, hogy nem talált be nekik ellenfelük. Azóta csak a Szentlőrincet tudta legyőzni a Szpari, amely a kiesés elkerüléséért harcoló riválisaival (Dorog, Békéscsaba, Kazincbarcika) 1–1-es döntetlent játszott, mindhárom mérkőzésen hátrányból egyenlített. A Bekéhez hasonlóan 14 gólos Novák Csanád csapata előző öt találkozóján háromszor talált be.

„Roppant fontos sikert arattunk az előző fordulóban, amelynek köszönhetően megteremtettük magunknak a lehetőséget, hogy ha legyőzzük a Nyíregyházát, gyakorlatilag megtehetjük az utolsó lépést is a legfőbb céljaink elérése felé – mondta a mérkőzés előtt a Budafokot irányító Mátyus János. – Éppen ezért mindenképpen szeretnénk itthon tartani a három pontot, már csak azért is, mert az őszi meccs miatt bőven van miért törlesztenünk. A meccs képe alapján ugyanis hiába játszottunk remekül a Szpari ellen, sima vereséget szenvedtünk. Nagyon remélem, hogy a futballunkkal ezúttal sem lesz gond, de most győzelem is párosul mellé.”

A bajnokságban hullámzóan teljesít a kupadöntőre készülő Budafok,amely előző öt NB II-es mérkőzéséből hármat (Szeged, Kozármisleny, Diósgyőr) elveszített, ugyanakkor a Mosonmagyaróvár és múlt vasárnap a Csákvár ellen egy góllal nyert. A házi góllövőlistát 14 bajnoki találattal vezető Beke Péterre a budafokiak legutóbbi négy hazai mérkőzéséből háromszor eredményes volt, ráadásul kétszer győztes gólt szerzett, ám Csákváron megkapta ötödik sárga lapját, így ezúttal nincs a keretben. Mátyus János alakulata hat fordulóval a vége előtt 41 ponttal 11. a tabellán, nyolc pontra a már osztályozós helyen álló Szparitól.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Meglátjuk, mire megy a 11. helyezett Budafok a kiesés ellen küzdő, de előző három meccsén veretlen, jelenleg 16. Nyíregyházával szemben.