Hosszú idő után újra győzni tudott hazai pályán az Óvár

2023.04.23. 16:50
A legutóbbi fordulóban fontos pontot szerzett az Óvár a DVTK otthonában. (Fotó: NS-Archív)
A labdarúgó NB II 33. fordulójában a 15. helyezett Mosonmagyaróvár az eddig egy ponttal többet gyűjtő és 14. pozícióban álló Csákvárt fogadta. Öt gól is született, illetve nagyon izgalmas momentumok tették érdekessé a találkozó végét, de a hazaiak otthon tartották mind a három pontot (3–2).

LABDARÚGÓ NB II
33. FORDULÓ

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–AQVITAL FC CSÁKVÁR 32 (1–0)
Mosonmagyaróvár, 700
néző. Vezette: Nagy Norbert (Kulman Tamás, Varga Gábor)
MOSONMAGYARÓVÁR:Heinrich M. – Simita G., Czingráber, Deák I., Horváth K. – Vukaszovics M., Végh B. Jasarevic (Korbély, 77.), Illés D. (Nagy K., 61.), Szalka (Debreceni A., 83.) – Puhtjejev (Gáncs, 61.). Vezetőedző: Király József
CSÁKVÁR:Zelizi – Murka (Alaxai, a szünetben), Vaskó, Karacs, Körmendi – Mészáros D. (Magyar Zs., a szünetben) – Tamás N. (Kocsis D., 63.), Ominger, Gazdag V. (Fejős, a szünetben), Torvund, Hornyák M. (Beliczky, 77.). Vezetőedző:Tóth Balázs
Gólszerző: Illés D. (28.), Puhtjejev (55., 60.), ill. Ominger (53.), Karacs (67.)
Király József
: – A diósgyőri mérkőzésen tapasztalt küzdőszellemünket sikerült átmentenünk, nagyon boldogok vagyunk, hogy hosszú idő után ismét nyertünk hazai pályán.
Tóth Balázs: – Tompán kezdtük a mérkőzést, szünet után frissebbek voltunk, kiegyenlítettünk, ám lesgólt kaptunk, ami befolyásolta a végeredményt.

Az első tizenöt perc nem hozott igazi lehetőségeket egyik csapattól sem, ezután egy-egy próbálkozás volt mindkét oldalról, de ezek sem voltak olyan veszélyesek. A 28. percben Illés indult meg a felezővonaltól, egyedül vitte végig a labdát a vendégek térfelén, majd 22 méterre a kaputól szépségdíjas gólt lőtt a rövid felsőbe, 1–0! Az első félidőben több eseményt nem láthattak a nézők, viszont a másodikban annál inkább.

A középkezdés után Puhtjejev került ziccerbe, de kapussal szemben fölé lőtt. Az 53. percben Vaskó készítette le a labdát Omingernek, aki kapásból a jobb alsóba lőtt (1–1). Nem sokáig volt döntetlen az eredmény, ugyanis Deák nagyon jó indítással ugratta ki Puhtjejevet, aki 10 méterről nem hibázott – ismét vezetett a hazai csapat. Újfent csak négy perc telt el, amikor Végh lőtt kapura kiszorított helyzetből, a vendégek kapusa pedig Puhtjejev elé ütötte a labdát, amelyet a csatár hat méterről a kapuba továbbított (3–1).

A 67. percben egy szöglet után nem tudtak tisztázni a hazai védők, a labda Karacs elé került, aki a léc alá lőtt. Az utolsó húsz percben a vendégek próbáltak menni az egyenlítésért, de a hazai védők állták a sarat, és kitartottak a mérkőzés végéig. 32

90+4: Vége a mérkőzésnek!

4 perc lesz a hosszabbítás.

86. perc: Alaxai kapott sárga lapot könyöklésért.

83. perc: Szalka helyére Debreceni András érkezett

79. perc: Korbély érkezett Jasarevic helyére.

77. perc: Hornyák Marcell helyére Beliczky érkezett.

74. perc: Czingráber kapott sárga lapot.

67. perc: GÓÓL! Karacs lőtt a hálóba egy szöglet utáni kavarodást követően. 32!

63. perc:Tamás Nándor helyett Kocsis Dominik lépett pályára

61. perc: Kettős csere a hazaiaknál Puhtjejev és Illés helyére Nagy Kevin, illetve Gáncs érkezett.

60. perc: GÓÓÓL! Ott a harmadik Végh lőtt kapura, amit még bravúrral védeni tudott a kapus, de a kipattanót Puhtjejev könyörtelenül berúgta. 3–1

55. perc: GÓÓÓÓL! Szinte rögtön jött a válasz, Deák adott hatalmas labdát Puhtjejevnek, ő pedig a kapussal szemben nem hibázott. 21!

53. perc: GÓÓÓL! Vaskó készített le Omingernek, ő pedig 17 méterről a jobb alsóba lőtt. 11!

47. perc: Karacs kapott sárga lapot

46. perc: Puhtjejev lépett ki a védők vonalából, de a kapussal szemben fölé lőtt

46. perc: A szünetben hármat cseréltek a vendégek, Magyar Zsolt, Fejős, illetve Alaxai lépett pályára Murka, Mészáros és Gazdag helyett.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45. perc: Vége az első félidőnek.

42. perc: Murka kapott sárga lapot

28. perc: ÓRIÁSI GÓÓÓL! Illés félpályáról megindulva vitte végig a labdát, majd 22 méterről lőtt a rövid felsőbe. 1–0

25. perc: Vukaszovics próbálkozott egy 23 méteres átlövéssel, de a labda kapu fölé szállt

24. perc: Jasarevic késett el csúnyán egy becsúszással, sárga lapot kapott érte

22. perc: Torvund tudott kilépni ziccerbe, de Heinrich bravúrralhárítani tudott

21. perc: Végh kapott sárga lapot reklamálásért.

Az első 15 percben egyik csapat sem tudott komolyabb helyzetet kialakítani, leginkább mezőnyben folyik a játék.

1. perc: A hazaiak indították útjára a labdát, elkezdődött a mérkőzés

A hazaiak tiszta fehérben, míg a vendég Csákvár játékosai világos kék mezben lépnek majd pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a 15. helyezett Mosonmagyaróvár az eddig egy ponttal többet gyűjtő és 14. pozícióban álló Csákvárral szemben.