Öttel nyert a Haladás, hárommal a Loki, fordított a Szolnok, jól ment az élcsapatoknak

P. Gy.P. Gy.
2020.11.01. 16:51
A nyíregyházi Ötvös kétszer is betalált a Siófok hálójába
Nagy gólkülönbségű győzelmeket hozott a labdarúgó NB II 14. fordulója. A Haladás öt góllal tömte ki a koronavírus miatt igen tartalékos Békéscsaba hálóját, az Ajka egy sima hármast rúgott a sereghajtó DEAC-nak, a Loki a tovább gyengélkedő ETO-nak, míg a Csákvár idegenben 4–1-re múlta felül a Szentlőrincet. A Budaörs kazincbarcikai diadalával megerősítette második helyét, a Vasas pedig sorrendben negyedik győzelmét aratta a Kaposvár ellen.

LABDARÚGÓ NB II
14. FORDULÓ

DEBRECENI VSC–ETO FC GYŐR 3–0 (2–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Debrecen
, Nagyerdei Stadion, 2120 néző. Vezette: Oláh Gábor (Kovács II. Gábor, Máyer Gábor)
DVSC: Gróf – Sárosi (Sármány, 76.), Pávkovics, Szatmári, Fűzfői (Korhut, 69.) – Baráth – Pintér (Szabó Á., 90.), Bódi, Szécsi M. – Bárány (Tischler, 76.), Bévárdi (Kundrák N., 69.) Megbízott edző: Igor Bogdanovics
GYŐR: Gundel-Takács – Kovács K. , Bag, Dvorschák, Kerkez –Szimcsó (Szuhodovszki, 57.), Múcska (Vitális, 57.), Kiss M. (Rébék, 82.) Májer – Berki, Erdei (Farkas B., 57.). Vezetőedző: Csató Sándor
Gólszerző: Pintér Á.. (1–0), a 30.,Bárány (2–0), a 42., Tischler (3–0) a 87. percben
Igor Bogdanovics:
– Nagy volt a nyomás a csapaton, hiszen az üldözőink korábban nyertek. Szerencsére játékosaink azt csinálták, amit megbeszéltünk, így simán nyertük meg a mérkőzést.
Csató Sándor: – Az első félidőben gyermeteg hibákat követtünk el, s ezt a Debrecen remekül használta ki. Nem voltunk elég harcosak, talán a mérkőzés hajrájában láttam azt a csapattól, amit elvártam volna.

VASAS–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI 1–0 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Fáy utca, Illovszky Rudolf-stadion, 995
néző. Vezette: Lovas László (Punyi Gyula, Kulman Tamás)
VASAS: Jova – Szivacski, Viczián, Szilágyi Z., Silye – Hinora, Pátkai, Hidi M. – Vernes (Pekár, 66.), Feczesin, Radó (Balajti, 79.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
KAPOSVÁR: Pogacsics – Nagy J. (Andrics, 77.), Nagy T., Ur, Varjas, Vachtler (Bíró D., 90.) – Földi B., Szakály A., Balázs Zs., Erdei – Szarka. Vezetőedző: Várhidi Péter
Gólszerző: Feczesin (1–0) a 21. percben
Schindler Szabolcs
: – Rúgtunk egy gólt és ez döntött. Nehéz meccs volt, mindkét csapat odatette magát. Sok helyzetet dolgoztunk ki, de sajnos nem tudtuk lezárni a találkozót korábban. Továbbra sem nézzük a táblázatot, nagyon szoros az állás, nem szabad hibázni.
Várhidi Péter: – Bár kikaptunk, nem vagyok csalódott. Ha így tudunk folyamatosan játszani, az élmezőnyben a helyünk. Kimondottan jó meccs volt, jó hírverése volt ez a találkozó az NB II-nek.

KAZINCBARCIKAI SC–BUDAÖRSI SC 0–2 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kazincbarcika, 220
néző. Vezette: Hanyecz Bence (Szilágyi Norbert, Tőkés Róbert)
KAZINCBARCIKA: Szemerédi – Majzik, Fótyik, Dávid Z., Farkas A. (Korbély, 60.) – Toma, Tóth L. (Bereczki, 60.), Oltean, Tóth B. (Kelemen M., 60.) – Oldal, Kovac. Vezetőedző: Vitelki Zoltán
BUDAÖRS: Kovács P. – Menyhárt, Kékesi, Gyurácz, Zeke – Molnár Cs., Sajbán Miklós (Csiki, 83.), Petneházi – Halmai Á., Horváth R. (Halácsi, 77.), Petró (Zsidai, 72.). Vezetőedző: Márkus Tibor
Gólszerző: Petneházi (0–1) a 45+1., Halmai Á. (0–2) az 56. percben
Kiállítva: Toma (hátulról megrúgta Halmai Ádámot) a 90+1. percben
Vitelki Zoltán
: – Rendkívül csalódott vagyok, többre számítottam. Küzdöttünk, hajtottunk, nem lehet egy rossz szavam sem a játékosaimra, akik mindent megpróbáltak, és lelkesedéssel, nagy akarással igyekeztek ellensúlyozni ellenfelünk nagyobb tudását. Számomra érthetetlen játékvezetői döntések is születtek, amelyek jelentősen befolyásolták a találkozó kimenetelét.
Márkus Tibor: – Jól játszottunk, harcos Kazincbarcika ellen szereztük meg a három pontot. Végig mi irányítottunk, diktáltuk a tempót, és az első félidő hajrájában sikerült megszereznünk a vezetést. A második félidő jobban nem is kezdődhetett volna a számunkra, a második gól gyakorlatilag eldöntött mindent.

SZOMBATHELYI HALADÁS–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE 5–0 (2–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szombathely, 1136
néző. Vezette: Barna Gábor (Kiss Balázs, Bede Tamás)
SZOMBATHELY: Verpecz – Mocsi, Devecseri (Doktorics, 67.), Debreceni – Csilus T. (Schuszter, 57.), Holdampf, Kiss B. (Németh Márió, a szünetben), Németh Milán – Horváth O., Medgyes Z. (Tóth B., 57.), Rácz F. (Kállai, 74.). Vezetőedző: Mátyus János
BÉKÉSCSABA: Czinanó – Pilán, Fazekas L., Csicsely, Horváth P. – Zelik, Sipaki, Hodonicki, Pantovics, Bónus – Tóth B. (Kasik, 62.).Vezetőedző: Preisinger Sándor
Gólszerző: Medgyes Z. (1–0) a 21., Kiss B. (2–0) a 37., Horváth P. (öngól, 3–0) az 54., Rácz F. (4–0) a 69., Tóth B. (11-esből, 5–0) a 77. percben
Mátyus János
: – Jobbulást kívánok mindkét csapat beteg, illetve sérült játékosainak. Az első perctől kezdve mi irányítottuk a játékot, és a helyzeteket is sikerült kihasználnunk. Rengeteg fiatal játékosnak tudok lehetőséget biztosítani az ilyen találkozókon.
Preisinger Sándor
: – Büszke vagyok tizenhárom játékosomra, akik hat órai utazás után is becsülettel küzdöttek. Nem kell senkinek sem szégyenkezni az eredmény miatt. Pályára lépő fiataljaim a tőlük telhetőt megtették, de csak ennyire futotta.

SZOLNOKI MÁV FC–DOROGI FC 3–2 (1–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szolnok, 500
néző. Vezette: Pillók Ádám (Varga Gábor, Sinkovicz Dániel)
SZOLNOK: Molnár-Farkas – Tajti B. (Csirmaz, 54.), Horgosi, Kovács O., Tamás L., Bárdos – Tisza K. (Tóth Benjamin, 92.), Szabó B. (Rokszin, 54.), Kónya M. – Novák Cs., Kurdics (Kotula M., 67.). Vezetőedző: Csábi József
DOROG: Mursits – Nyíri, Dlusztus, Rjasko, Papp M. – Tóth Barnabás (Délczeg, 60.), Lénárt – Beke (Girsik, 79.), Mészáros Á., Csillag (Beliczky, 83.) – Vígh Á. Vezetőedző: Németh Szabolcs
Gólszerző: Csillag (0–1) a 18., Novák Cs. (11-esből, 1–1) a 24., Tóth Barnabás (1–2) az 50., Bárdos (2–2) az 59., Kónya M. (3–2) a 80. percben
Kiállítva: Kónya M. (második sárga lap után) a 93. percben
Csábi József
: – Ilyen csapat vagyunk, küzdünk, hajtunk az utolsó leheletünkig, ez a mérkőzés ékes példája volt ennek. Fontos három pontot szereztünk úgy, hogy kétszer is fel tudtunk állni vert helyzetből.
Németh Szabolcs: – Sajnálom a csapatomat, mivel nagy akarással és harcosan játszottak a fiúk. Két gyönyörű akciógólt szereztünk, viszont a Szolnok kihasználta a fizikai fölényét a szabad-és szögletrúgásoknál, ennek köszönheti a győzelmét. Úgy gondolom, többet érdemeltünk volna.

SZEGED-CSANÁD GA–PÉCSI MFC 0–1 (0–1)
ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged, 500 néző. Vezette: Nazsa Tamás (Bornemissza Norbert, Kis Zoltán)
SZEGED: Varga Bence – Kárász, Moga, Deák I., Pejovics – Simon Á. (Gajdos, 61.), Jovanovic, Varga Sz. (Gréczi M., 89.), Dobronoky (Bojtos, a szünetben) – Kóródi (Grumics, a szünetben), Dobos Á. Vezetőedző: Dobos Barnabás
PÉCS: Helesfay – Króner, Rácz L., Preklet, Németh M. – Kónya D., Tölgyesi, Bartha (Batizi-Pócsi, 90.), Hegedűs M. (Óvári, a szünetben) – Keresztes (Hawkins, 76.), Geiger (Adamcsek, 61.). Vezetőedző: Vas László
Gólszerző: Rácz L. (0–1) a 33. percben
Dobos Barnabás
: – A PMFC-é az NB II legmasszívabb védelme, amelyet egyebek mellett az is bizonyít, hogy az eddigi tizennégy fordulóban mindössze nyolc gólt kapott. Sok a beteg és sérült labdarúgónk, ennek ellenére nagy szívvel küzdöttek a fiúk, és csupán nüanszon múlt a pontszerzésünk.
Vas László: – Boldog vagyok, mert jól játszó Szegedet sikerült legyőznünk. Elsősorban annak köszönhetően, hogy amit elterveztünk, azt maradéktalanul sikerült megvalósítanunk.

FC AJKA–DEBRECENI EAC 3–0 (2–0) –ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka, 1000 néző. Vezette: Szőts Gergely (Baghy Csaba, Hofbauer Roland)
AJKA: Horváth T. – Görgényi, Heffler T., Tar, Présinger – Kenderes, Tóth G. – Csizmadia Z. (Szűcs K., 82.), Zamostny (Stoiacovici, 88.), Rétyi (Irimiás, 78.) – Nagy M. K. Vezetőedző: Kis Károly
DEAC: Szabados – Szabó K., Papp F., Belényesi (Orosz, a szünetben) – Nagy Z., Nagy K., Spitzmüller, Nikitscher (Soltész J., 73.), Sándor T. (Gyönyörű, 73.) – Székely (Kertész, a szünetben), Urbin (Bíró P., 61.). Vezetőedző: Sándor Tamás
Gólszerző: Görgényi (1–0) a 22., Nagy M. K. (2–0) a 25., Rétyi (3–0) a 72. percben
Kis Károly
: – Voltak nehézségeink, de ezen felülkerekedtünk és csak arra koncentráltunk egész héten, hogy a Vasas elleni vereséget követően hazai pályán javítsunk, ez sikerült is, mégpedig meggyőző játékkal. Viszont az elején nehezen lendültünk játékba, utána fokozatosan vettük át a mérkőzés irányítását, és ilyen különbséggel is megérdemelten nyertünk.
Sándor Tamás: – Jelen pillanatban ott tart a csapat, ahol két héttel ezelőtt. Amióta mi irányítjuk a csapatot, azokat a dolgokat, amelyeket megbeszélünk, nem nagyon akarják a játékosok megfogadni. A lényeg az volt, hogy ne ajándékozzunk gólokat a mérkőzés elején. Igazából azt gondoltam, könnyebb feladatom lesz, de itt nagyon sokat kell majd dolgoznunk, legalább azon, hogy a csapat apró részletekre is ráérezzen.

BFC SIÓFOKNYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 1–2 (0–2) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok, 250 néző. Vezette: Kovács Gergely (Mohos Milán, Bertalan Dávid)
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Jagodics B., Izing, Kiss B. (Tömösvári, a szünetben) – Medgyesi (Hajnal, a szünetben), Kecskés T. – Gaál B. (Lapos, a szünetben), Balogh B. (Horváth M., 84.), Horváth P. – Elek B. Vezetőedző: Gál István
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Svedjuk, Végső, Papucsek, Fodor F. – Farkas A., Papp M. – Kalocsai (Vaszilijevics, 82.), Ötvös, Györgyi (Gyurján, 78.) – Hornyák (Kovács N., 82.) Vezetőedző: Gálhidi György
Gólszerző: Ötvös (0–1) az 5., Ötvös (11-esből, 0–2) a 23., Horváth P. (1–2) a 60. percben
Kiállítva: Polényi (második sárga lap után) a 27. percben
Gál István: – Az első játékrészt jól kezdtük, százszázalékos ziccerünk volt, majd két egyéni hibából megint kivégeztük magunkat. A második játékrészt eggyel kevesebben végigtámadtuk, és legalább a döntetlenre rászolgáltunk volna.
Gálhidi György: – Az első félidőben remek futballt produkáltunk, sajnos a két gól mellett három ziccert is kihagytunk. A második játékrész pedig kísértetiesen idézte a Budaörs elleni mérkőzésünket, de a játékosaim védelmében el kell mondanom, hogy egy százhúsz perces, Paks elleni kupamérkőzés, és egy Debrecen elleni rangadó után játszottuk le ezt a mérkőzést.

GYIRMÓT FC GYŐR– SOROKSÁR SC 1–0 (10) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr-Gyirmót, 560 néző. Vezette: Ducsai József (Berényi Ákos, Márkus Péter)
GYIRMÓT: Rusák – Major, Hudák D., Széles, Hajdú Á. – Vass Á. – Nagy P., Szatmári I. (Herjeczki, 76.), Heffler N. (Lázár P., 76.) – Varga B. (Mayer, 84.), Simon A. (Szegi, 89.) Vezetőedző: Csertői Aurél
SOROKSÁR: Varga Á. – Bene (Tóth D., 77.), Gengeliczki, Valencsik, Pászka – Derekas, Gyömbér (Huszák, 84.) – Orosz M. (Gárdos, 67.), Csernik (Hudák M., 67.), Magyari (Szerető, 67.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Nagy P. (1–0) a 43. percben
Csertői Aurél: – Nehezen vettük fel az elején a játék ritmusát, de negyedóra elteltével sikerült magunkhoz ragadni az irányítást. Több kecsegtető helyzetünkből a szünet előtt sikerült gólt szerezni, amely után a második játékrészben mezőnyben elfogadhatóan futballoztunk, de a helyzeteink ekkor kimaradtak. Szerencsére az ellenfél nem okozott nagyobb problémát a kapunk előtt. Győzelmünk megérdemelt, egy góllal mindenképpen jobbak voltunk.
Lipcsei Péter: – A döntetlen reálisabb lett volna a játék képe alapján, hiszen már a harmadik percben betaláltunk a Gyirmót kapujába, kérdés, hogy ez a találat miért nem volt érvényes... Így másképp is alakulhatott volna a találkozó, szünet után próbáltunk cserékkel frissíteni, de így sem nyújtottuk azt a játékot, amelyet szerettünk volna.

SZENTLŐRINC SEAQVITAL FC CSÁKVÁR 1–4 (1–2) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kozármisleny, 400 néző. Vezette: Molnár Attila (Kovács II Gábor, Vörös Dániel)
SZENTLŐRINC: Slakta – Molnár R., Havas A. (Sili, 57.), Dulló, Keresztes B. – Hleba T. (Kovács D., 57.), Lehoczky (Törőcsik P., 69.) – Harsányi I. (Vajda R., 69.), Kapronczai, Nagy B. (Czuczi P., 75.) – Torvund.Vezetőedző: Marian Sluka
CSÁKVÁR: Markek – Tamás N. (Vörös T., 85.), Papp M. (Nándori, a szünetben), Albert I., Posztobányi – Mészáros D., Madarász M. – Kocsis B., Corbu, László N. (Baracskai, 69) – Daru (Ganbold, 69.) Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző: Lehoczky (1–0) a 21., Daru (1–1) a 36., Daru (1–2) a 44., Daru (1–3) a 49., Tamás N. (1–4) a 67. percben
Marian Sluka: – Nem tettük meg a következő lépést, amire pedig szükségünk lett volna és ezért magamra vállalom a felelősséget. Szerdán akartunk csodát tenni, de a százhúsz perc érezhetően bennünk maradt a Puskás Akadémia elleni meccs után. Az első húsz percben kiválóan futballoztunk, de a vezetés után visszavettünk, a Csákvár pedig okosan, Daru Bence remek centerjátékának köszönhetően tizenhárom perc alatt fordított. A félidőben talán szerkezetet kellett volna váltani, de vártam vele. Tompán futballoztunk, a szerda-szombat ritmus miatt jobban kell figyelnünk a regenerációra.
Visinka Ede: – Ekkora különbség nem volt a két csapat között, de örülök a három pontnak. Dinamikus mérkőzés volt, és boldogsággal tölt el Daru Bence három gólja. Bár úgy gondolom, a krízis mögöttünk van, még sokat kell dolgozni.

1. Debreceni VSC 14 9 4 1 31–10 +21 31
2. Budaörs 13 9 4 23–14 +9 27
3. Gyirmót FC Győr 14 8 2 4 18–10 +8 26
4. Pécsi MFC 14 7 4 3 14–8 +6 25
5. Nyíregyháza Spartacus 14 7 2 5 15–13 +2 23
6. Szombathelyi Haladás 14 6 5 3 22–11 +11 23
7. Vasas FC 14 6 5 3 24–18 +6 23
8. Békéscsaba 1912 Előre 14 6 5 3 19–19 0 23