Magabiztos ajkai siker a DEAC ellen

HORVÁTH GÁBORHORVÁTH GÁBOR
2020.11.01. 16:50
Az FC Ajka két gólt lőtt az első félidőben (Fotó: Penovác Károly)
Három góllal bizonyult jobbnak a vendég DEAC-nál az FC Ajka hazai pályán a labdarúgó NB II 14. fordulójában. Az újonc debreceniek nem sok veszélyt jelentettek a kapura, a Veszprém megyeiek sikere teljesen megérdemelt.

LABDARÚGÓ NB II
14. FORDULÓ

FC AJKA–DEBRECENI EAC 30 (2–0)
Ajka
, Városi Sportcentrum,1000néző. Vezette: Szőts Gergely (Baghy Csaba, Hofbauer Roland)
FC AJKA
: Horváth T. – Görgényi, Heffler T., Tar, Présinger – Kenderes, Tóth G. – Csizmadia (Szűcs, 82.), Zamostny (Stoiacovici, 88.), Rétyi (Irimiás, 78.) – Nagy K. Vezetőedző: Kis Károly
DEBRECENI EAC
: Szabados– Szabó K., Papp F., Belényesi (Orosz, a szünetben) – Nagy Z., Nikitscher (Soltész, 73.), Spitzmüller, Nagy K., Sándor T. (Gyönyörű, 73.) – Urbin (Bíró, 61.), Székely (Kertész, a szünetben). Vezetőedző: Sándor Tamás
Gólszerző:
Görgényi (22.), Nagy K. (25.), Rétyi (72.)

A sereghajtót fogadta a forduló előtt a tabella 13. helyén álló FC Ajka, és egyik oldalon sem alakultak túl pozitívan az elmúlt hetek. Az ajkaiak két vesztes meccs után álltak, Szegeden, majd a Vasas ellen otthon egyaránt 2–1-re maradtak alul. Tették mindezt tartalékos felállással, ugyanis játékra alkalmas keretükből a sérültek mellett többen is kiestek koronavírus-fertőzés miatt.

A Debreceni EAC sorozatban hatszor kapott ki egymás után a bajnokságban, legutóbbi vereségét már az új edzővel, Sándor Tamással szenvedte el. A Magyar Kupában ugyanakkor mindkét együttes sikerélményt könyvelhetett el a hét közben, az ajkaiak a Cegléddel, a debreceniek pedig a Nagykanizsával szemben harcolták ki a legjobb 32 közé jutást.

Az első negyedórában egy-egy veszélyes helyzetet lehetett feljegyezni, a nagyobb lehetőség a vendégeké volt, Sándor Tamás a kapufát találta el. A hazai közönség sokkal több kezdeményezést, erősebb támadó szellemet reklamált kedvenceitől, és az Ajka mintha csak erre reagálva két gyors góllal hozta magát nyerő helyzetbe. A 22. percben az előretörő Görgényi Dávid talált a kapuba, miután remek labdát kapott Tóth Gergelytől (1–0), kisvártatva pedig Nagy Krisztián volt eredményes – a debreceniek hátul adták el a labdát, Zamostny megszerezte, és jobb oldalról jól centerezett a középen érkező támadóhoz, 2–0.

A DEAC bele is szédült a kapott pofonokba, a házigazda jóval többet birtokolta a labdát az ötlettelen és kapura veszélytelen ellenfelénél.

A szünet után viszont gyorsan szépíthettek volna a vendégek, de a csereként beálló Kertész majdnem ziccerben nem találta el a kaput. A másik oldalon Nagy Krisztián növelhette volna az ajkai előnyt, ám Szabados bravúrral hárított. Amikor úgy tűnt, hogy kicsit feljebb tud kapcsolni a DEAC, az Ajka egy bombagóllal lezárta a meccset. A 72. percben Rétyi Róbert 20 méterről, kapásból tüzelt a debreceni kapu bal felső sarkába. 3–0

Ezzel a találattal minden eldőlt. A debreceniek még hajtottak a becsületgólért, de csak kisebb helyzetekig jutottak. Összességében az Ajka teljesen megérdemelten gyűjtötte be a három pontot.

20. Debreceni EAC1421210–29–196

90+3 perc: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS. Magabiztosan nyert az Ajka, köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1 perc: Nagy Krisztián próbálkozása közel volt, a labda a gólvonal előtt gurult el, de nem lett 4-0.

90. perc: Gyönyörű célozta meg a hazai kaput, Horváth T. védett.

88. perc: Zamostny helyett Stoiacovici Dávid a pályán.

85. perc: Soltész lövését Horváth Tamás hárította magabiztosan.

82. perc: Csizmadiát Szűcs Kristóf váltja a hazaiaknál.

78. perc: Cserél az Ajka is, Rétyi helyére Irimiás Gergő érkezett.

73. perc: Nikitschert Soltész János, Sándor Tamást Gyönyörű Gergő váltotta.

A DEAC-támadóknak nem sok esélyük volt a hazai védőkkel szemben (Fotó: Penovác Károly)

72. perc: Úgy tűnik, eldőlt! Rétyi Róbert óriási bombát ragasztott Szabados kapujának bal felső sarkába. Az ajkai játékos 20 méterről, kapásból tüzelt, 3–0.

67. perc: Spitzmüller próbálkozását Horváth Tamás ujjheggyel tolta szögletre

66. perc: Sándor Tamás kapott sárga lapot, miután felvágta a kiugró Rétyit

61. perc: Urbint Bíró Péter váltja a vendégeknél

55. perc: Csizmadia lövését védte Szabados.

52. perc: Nagy Krisztián fordult le védőjéről és vitte egyedül kapura a labdát, Szabados nagyot védett.

48. perc: Urbin ugratta ki Kertészt, aki nagy helyzetben ellőtte az ajkai kapu előtt a labdát.

46. perc: Kettőt cserélt a DEAC: Belényesi helyett Orosz Marcell, Székely helyett Kertész Tamás a pályán.

46. perc: FOLYTATJUK.

Ezer fő a hivatalos nézőszám.

45. perc: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ.

Jobbára az FC Ajka birtokolja a labdát, a DEAC teljesen veszélytelen kapura.

Szabados István nagyot hibázott a második ajkai találat előtt (Fotó: Penovác Károly)

25. perc: Ott a második! Zamostny csapott le egy debreceni hibára (Szabados volt pontatlan), megszerezte a labdát, középre adását a berobbanó Nagy Krisztián továbbította a kapuba, 2–0.

22. perc: GÓL! Görgényi Dávid talált a kapuba egy szép jobboldali támadás után. A védő Tóth Gergelytől kapott jó átadást, 1–0.

16. perc: Nikitscher lövése ment nem sokkal kapu fölé

10. perc: Nagy Zoltán cselezgetett a jobb oldalon, beadása pedig veszélyes volt, Sándor Tamás érkezett jól és találta el az ajkai kapufát.

5. perc: Rétyi került gólhelyzetbe, de a vendégeknek sikerült előle tisztázni

Egyelőre mintegy háromszázan lehetnek az ajkai sportcentrumban.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Ismét hazai pályán szerepel az előző körben a Vasas ellen három tizenegyessel sújtott FC Ajka, amely egyértelmű esélyes a házon kívüli hat fellépésén mindannyiszor veszítő Debreceni EAC ellen.