Ellentétes félidők után nyert a Nyíregyháza a Balaton partján

Vörös SándorVörös Sándor
2020.11.01. 13:20
Küzdelmes, olykor parázs hangulatú mérkőzést vívtak egymással a csapatok (Fotó: Németh András)
Három nyeretlen bajnokit követően győzött ismét a Nyíregyháza Spartacus FC, amely a labdarúgó NB II 14. fordulójában 2–1-es sikert aratott a 27. perctől emberhátrányban futballozó BFC Siófok otthonában.

LABDARÚGÓ NB II
14. FORDULÓ

BFC Siófok–Nyíregyháza Spartacus FC 1–2 (0–2)
Siófok, Városi Stadion, 250 néző. Vezette: Kovács Gergely (Mohos Milán, Bertalan Dávid)
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Jagodics B., Izing, Kiss B. (Tömösvári, a szünetben) – Kecskés T., Medgyesi (Hajnal G., a szünetben) – Gaál B. (Lapos, a szünetben), Balogh B. (Horváth M., 84.), Horváth P. – Elek B. Vezetőedző: Gál István
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Svedjuk, Végső, Papucsek, Fodor F. – Farkas A., Papp M. – Kalocsai (Vasziljevics, 82.), Ötvös, Györgyi (Gyurján, 78.) – Hornyák (Kovács N., 82.). Vezetőedző: Gálhidi György
Gólszerző: Horváth P. (60.), ill. Ötvös (5., 23. – a másodikat 11-esből)
Kiállítva: Polényi (második sárga lap után) a 27. percben
Gál István: – Az első játékrészt jól kezdtük, százszázalékos ziccerünk volt, majd két egyéni hibából megint kivégeztük magunkat. A második játékrészt eggyel kevesebben végigtámadtuk, és legalább a döntetlenre rászolgáltunk volna.
Gálhidi György: – Az első félidőben remek futballt produkáltunk, sajnos a két gól mellett három ziccert is kihagytunk. A második játékrész pedig kísértetiesen idézte a Budaörs elleni mérkőzésünket, de a játékosaim védelmében el kell mondanom, hogy egy százhúsz perces, Paks elleni kupamérkőzés és egy Debrecen elleni rangadó után játszottuk le ezt a mérkőzést.

Fáradt csapatok csatája – röviden így vezethettük volna fel a BFC Siófok és a Nyíregyháza Spartacus FC bajnokiját, amely a két együttes számára hét nap alatt a harmadik tétmérkőzést jelentette. A hétközi Magyar Kupa-játéknapon mindkét csapat túlórázni kényszerült, s amíg a balatoniak szerdán tizenegyespárbajban kiharcolták a továbbjutást a harmadosztályú Monor vendégeként, addig a nyírségiek egy nappal később a Paksi FC ellen alulmaradtak 120 perces kupacsatában.

A sűrű időszak közepén a siófokiak helyzete tűnt valamivel könnyebbnek, hiszen az MK-meccset követően egy nappal többet pihenhettek, ráadásul nem nekik kellett átszelni az országot ahhoz, hogy pályára léphessenek. Ezzel szemben a találkozó elején a vendégek tűntek frissebbnek, és az 5. percben gyors indítást követően Ötvös Bence révén a vezetést is megszerezték. A folytatásban is a nyírségiek kezdeményeztek többet és futballoztak veszélyesebben, így a második góljukra sem kellett sokat várni, Ötvös a 23. percben volt eredményes büntetőből.

A házigazdák fel sem ocsúdtak a történtekből, amikor a gondjaik tovább sokasodtak, Polényi Gábor ugyanis alig két minutum alatt kétszer szabálytalankodott sárga lapot érően Györgyi Arthurral szemben – a tópartiak védője a szezonban már másodszor jutott a kiállítás sorsára. A szünetig hátralévő kicsivel több mint negyedórában az emberelőnybe kerülő vendégek még biztosabbá tehették volna előnyüket, de vagy a balatoni védelem, vagy pedig Hutvágner Gergely volt jókor jó helyen.

A szünetben három helyen változott a házigazdák összeállítása, ami után a második félidő egyértelműen az emberhátrányban futballozó BFC Siófoké volt. Gál István tanítványai kilenc mezőnyjátékkossal is nagy erőket mozgósítottak, és a 60. percben Horváth Péter révén összejött a szépítés. Az utolsó fél órában szinte futószalagon érkeztek a hazai lehetőségek, de többek között Horváth Péter és Tömösvári Bálint ziccere is kimaradt, így az egyre jobban fáradó Nyíregyháza kibrusztolta a győzelmet az összesen 34 szabálytalanságot, nyolc sárga, valamint egy piros lapot hozó mérkőzésen. 1–2

20. Debreceni EAC1421210–29–196

90+5. perc: Véget ért a mérkőzés, a Nyíregyháza Spartacus FC 2–1-es győzelmet aratott a Balaton fővárosában. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

A hosszabbítás perceiben is a BFC Siófok a lényegesen aktívabb csapat, a balatoniak mindent egy lapra feltéve küzdenek a pontmentésért.

Letelt a rendes játékidő, melyet követően négy perc a ráadás.

87. perc: Egy labdáért folyó harcban Horváth Péter szabálytalankodott Alex Svedjuk Pállal, a vendégek játékosa az esetet követően ápolásra szorult, melyet követően visszatérhetett a pályára.

84. perc: Cserére csere a válasz: Balogh Bence Benitó hagyta el a pályát, a hátralévő időben Horváth Milán a pályán.

82. perc: Kettős csere a vendégek oldalán: Kalocsai László helyére Vasziljevics Nikola érkezett, míg Hornyák Marcellt Kovács Norbert Imre váltotta.

A második félidő egyértelműen az emberhátrányban futballozó BFC Siófoké, Gál István tanítványai kilenc mezőnyjátékkossal is nagy erőket mozgosítanak a pontmentésért, pontszerzésért.

78. perc: Cserélt a Nyíregyháza Spartacus FC: Györgyi Arthur le – Gyurján Bence be.

77. perc: Futószalagon érkeznek a siófoki lehetőségek: a legutóbbinál Tömösvárihoz került egy belöbbölt labda, majd a levegőben, félfordulattal kapura húzta. Fejér óriási bravúrt bemutatva kotorta ki a léc alól!

75. perc: Ötvös Bence húzta vissza sárga lapot érően Elek Bencét.

69. perc: Óriási egyenlítési lehetőség maradt ki! Balogh Bence Benitó kapott remek labdát bal oldalon, védőjét lerázva remekül adott középre. Horváth Péter menetrendszerűen érkezett is, majd 6 méterről, Papucsek szorításában nem sokkal kapu bal oldala mellé csúsztatta a labdát!

68. perc: Papucsek Barna szabálytalandkott sárga lapot érően Horváth Péterrel szemben. A vendégek védője nehezen tartja a lépést a siófokiak támadójával.

A szerencsés szépítő találatot követően megélénkültek a házigazdák, akik a találkozó ezen szakaszában többet is kezdeméyneznek.

60. perc: GÓL! SZÉPÍTETT AZ EMBERHÁTRÁNYBAN FUTBALLOZÓ BFC SIÓFOK! A labdát felhozni igyekvő vendégvédőket Horváth Péter szerelte, majd lendületesen kapura tört, s mintegy 16 méterről, a kifutó Fejér Béla mellett félmagasan kilőtte a bal felső sarkot. 1–2!

A kék mezes siófoki játékosok a 60. percig nem tudták bevenni Fejér Béla kapuját (Fotó: Németh András)

52. perc: Folytatódik lapzápor Siófokon: előbb Tömösvári Bálint, majd pedig Kecskés Tamás részesült sárga lapos figyelmeztetésben, egy támadáson belül...

A Nyíregyháza Spartacus FC legutóbb 2017. március 12-én vitte el mindhárom pontot a Balaton fővárosából (0–1), ahol azóta zsinórban három bajnokit is elveszített: kétszer 1–0-ra, 2019. november 6-án pedig 6–1-re maradtak alul a piros-kékek.

46. perc: A szünetben három helyen is változott a házigazdák összeállítása: Gaál Bálint helyett Lapos Máté, Medgyesi Márk helyett Hajnal Gergely a pályán, Kiss Balázst pedig Tömösvári Bálint váltotta.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

A két klub egymással szemben ezen a délutánon 22. alkalommal szállt harcba a győzelemért. A felek a múltban 10 mérkőzésen találkoztak az élvonalban, illetve 11 összecsapáson a másodosztályban. Utóbbi tekintetében három balatoni győzelem és három döntetlen mellett öt nyíregyházi siker teszi teljessé a mutatót, a gólkülönbség viszont a házigazdáknak kedvezett (13–12).

45+1. perc: Véget ért az első félidő! A Nyíregyháza Spartacus FC huszonhárom perc alatt két gól szerezve, a 27. perctől emberelőnyben futballozva, a látottak alapján megérdemelten vezet Siófokon.

Kovács Gergely egy percet hosszabbít az első félidő végén.

38. perc: Hornyák Marcell kapott remek labdát, majd egyedül vezethette kapura, de hosszan szöktette magát, így lövés helyett középre centerezéssel próbálkozott, ott azonban az érkező nyíregyházi játékosok lemaradtak a passzról.

37. perc: Kisebb tűzijáték a balatoniak kapuja előtt: Hutvágner két alkalommal is Papp Máté lövését védte.

32. perc: Györgyi Arthur ment el a bal oldalon, majd középre centerezett, ahol Hornyák védőjével a nyakán érkezett, s futtából, nyolc méterről kapura lőtt – Hutvágner nagy bravúrral, lábbal mentett!

Gálhidi György együttese ebben a szezonban nem játszott még idegenben döntetlent: három győzelem mellett négy vereség a nyírségiek idei mérlege. A Szpari legutóbb még az előző pontvadászatban, 2020. február 9-én ikszelt (2–2) a Békéscsaba 1912 Előre vendégeként.

27. perc: Polényi Gábor két perc alatt jutott a kiállítás sorsára... A házigazdák védője ezúttal is Györgyi Arthurral szemben szabálytalankodott, amiért megkapta a második sárga lapját, majd a pirosat is.

25. perc: Polényi Gábor kapta a mérkőzés negyedik sárga lapját, miután letalpalta Györgyi Arthurt.

Ötvös Bence büntetőből duplázta meg a vendégek előnyét (Fotó: Németh András)

23. perc: GÓL! A megítélt tizenegyest Ötvös Bence végezte el, s a jó irányba mozduló Hutvágner mellett kilőtte a jobb alsó sarkot. 0–2!

23. perc: Egy bal oldalról érkező beadást követően Kiss Balázs és Alex Svedjuk Pál harcolt a labdáért, melyhez Kiss keze hozzáért. A hazaiak védője sárga lapot, míg a vendégek büntetőt kaptak.

21. perc: A siófoki térfél bal oldalán Alex Svedjuk Pál kaszálta el sárga lapot érően Kiss Balázst.

19. perc: Gaál Bálint labdavesztése után sárga lapot érően szabálytalankodott Györgyi Arthurral szemben.

Gál István tanítványai legutóbbi két hazai mérkőzésüket egyaránt előnyből veszítették el, ugyanakkor meg kell jegyezni, hogy a siófokiak saját közönségük előtt mindig bevették az ellenfél kapuját: ez a 19 lőtt góljukból tizenkettő találatot jelent.

18. perc: A siófokiak második szögletét Gaál Bálint adta be a bal oldalról. A forgatókönyv ugyanaz volt, mint az előző sarokrúgásnál...

17. perc: Balogh Bence Benitó végezte el a mérkőzés első szögletét a bal oldalról. Félmagasan érkező labdáját könnyedén vágták ki a nyíregyházi védők.

A két együttest hat pont és kilenc hely választotta el egymástól a fordulót megelőzően. Érdekesség, hogy a BFC Siófok a megszerzett 14 pontjából tízet saját közönsége előtt szerzett, míg a Nyíregyháza Spartacus FC 20 pontjából kilencet zsebelt be vendégként.

7. perc: Fejér ismét remekül küldte a mezőnybe a labdát, melyet Hornyák szedett össze, s miután lerázta őrzőjét, nagy erővel a jobb felső sarkot vette célba. Kísérlete nem sokkal ment mellé!

5. perc: GÓL! MEGSZEREZTE A VEZETÉST A NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC! Gaál Bálint ívelt középre egy szabadrúgást a bal oldalról, beadását Fejér húzta le. A vendégek kapusa gyorsan indított, majd két passz után Ötvös Bencéhez került a labda, aki a kint álló Hutvágner felett, mintegy 20 méterről a kapu közepébe emelte. 0–1!

4. perc: Polényi Gábor adott be a jobb oldalról, a középen érkező Elek Bence az ötösről fejelt nem sokkal a kapu fölé.

A találkozót Kovács Gergely vezeti, munkáját Mohos Milán és Bertalan Dávid segíti. Kovács ezen a délutánon pályafutása 60. másodosztályú bajnokiján működik közre vezetőbíróként, 259 sárga mellett 8 piros lap a mérlege. A 37 esztendős játékvezető a Siófoknak eddig hétszer, míg a Nyíregyházának kétszer vezetett mérkőzést. Érdekesség, hogy a tópartiak ezeken a találkozókon három győzelem és három döntetlen mellett mindössze egy vereséget szenvedtek, míg a vendégek mindkét bajnokijukat megnyerték.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a BFC Siófok indította útjára a labdát!

Érkeznek a csapatok! A balatoniak tiszta kékben szerepelnek, Hutvágner Gergely zöld dresszben véd. A nyírségiek tiszta fehérben játszanak, Fejér Béla pedig narancssárga mezben áll a gólvonal elé.

A nyár folyamán éppen Siófokról igazolt Nyíregyházára Jánvári Gábor, aki már két gólt jegyez a szezonban, ám sérülés miatt végül nem kaphat szerepet. A hazaiaknál is vannak hiányzók; Tajthy Tamás a Dorogi FC otthonában begyűjtötte ötödik sárga lapját, emiatt a lelátóra kényszerült ezen a délutánon.

Az első novemberi bajnoki jó eséllyel derült égbolt alatt veszi majd kezdetét; mintegy egy és negyedórával a kezdősípszó előtt 13-14 Celsius-fokot mérhetünk.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a siófoki Városi Stadionból, ahol az eddig tizennégy pontot gyűjtő, a tabella 16. helyén álló BFC Siófok a húsz egységgel 7. pozícióban állomásozó Nyíregyháza Spartacus FC együttesével találkozik. A sorozatban elszenvedett három vereség után az előző héten Dorogon végre győzni tudó balatoniak azzal a nyírségi ellenféllel szemben próbál javítani a hazai mérlegén, amely legutóbb nagyon közel állt a listavezető DVSC legyőzéséhez.