A Gyirmót a Soroksárt is legyőzte hazai pályán

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2020.11.01. 13:20
A labdarúgó NB II 14. fordulójában a dobogón álló Gyirmót a játéknap előtt hatodik Soroksárt fogadta, és Nagy Patrik góljával 1–0-ra megnyerte a mérkőzést.
Egy balról érkező beadás után született meg a hazaiak győztes gólja (Fotó: Huszár Gábor)

LABDARÚGÓ NB II
14. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR–SOROKSÁR SC 10 (10)
Győr-Gyirmót,
Alcufer Stadion, 540 néző.Vezette: Ducsai József (Berényi Ákos, Márkus Péter)
GYIRMÓT: Rusák–Major M., Hudák D., Széles, Hajdú Á. – Vass Á. – Nagy P., Szatmári I. (Herjeczki, 76.), Heffler N. (Lázár P., 75.) – Varga B. (Mayer Á., 84.), Simon A. (Szegi, 89.). Vezetőedző: Csertői Aurél
SOROKSÁR: Varga Á. –Bene M. (Tóth D., 76.), Gengeliczki, Valencsik, Pászka – Derekas, Gyömbér (Huszák, 82.) – Orosz M. (Gárdos, 67.), Csernik (Hudák M., 67.), Magyari (Szerető, 67.) –Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző:
Nagy Patrik (42.)
Csertői Aurél: – Nehezen vettük fel az elején a játék ritmusát, de negyedóra elteltével sikerült magunkhoz ragadni az irányítást. Több kecsegtető helyzetünkből a szünet előtt sikerült gólt szereznünk, amely után a második játékrészben mezőnyben elfogadhatóan futballoztunk, de a helyzeteink ekkor kimaradtak. Szerencsére az ellenfél nem okozott nagyobb problémát a kapunk előtt. Győzelmünk megérdemelt, egy góllal mindenképpen jobbak voltunk.
Lipcsei Péter: – A döntetlen reálisabb lett volna a játék képe alapján, hiszen már a harmadik percben betaláltunk a Gyirmót kapujába, kérdés, hogy ez a találat miért nem volt érvényes… Így másképp is alakulhatott volna a találkozó, szünet után próbáltunk cserékkel frissíteni, de így sem nyújtottuk azt a játékot, amelyet szerettünk volna.

A mérkőzést egyértelműen a Soroksár kezdte jobban. Öt perc sem telt még el a meccsből, amikor Pászka szabadrúgása után máris bravúrt kellett bemutatnia a gyirmóti kapusnak, Rusáknak, Orosz Márk eltalálta a kapufát, és esett egy lesgól is.

A Gyirmót ezután rendezte a sorait, és Varga Barnabás révén kiegyenlítette a kapufát eltaláló lövések számát. Az első félidő felétől inkább a hazaiak vezették a veszélyesebb akciókat, aztán a 42. percben egy balról érkező beadás után a vezetést is sikerült megszerezniük Nagy Patrik révén (1–0).

A második félidő visszafogottabb játékkal indult, majdnem húsz percet kellett várni az első kaput eltaláló lövésre. Lipcsei Péter, a vendégek mestere a 65. percben három helyen is változtatott a középpályán, de túl sok soroksári helyzetet ezután sem lehetett feljegyezni – talán Lovrencsics Balázs járt a legközelebb a gólhoz, amikor a kapu fölé fejelt.

A hazai kontrákban azonban sokkal több veszély volt. A 77. percben centikkel ment mellé Varga Barnabás fejese, a hosszabbításban pedig Lázár Patrik kétszer is gólhelyzetbe került, ám a vendégek védelmének mindkétszer sikerült blokkolnia.

A mérkőzés összképe alapján megérdemelten nyert a hazai csapat.

20. Debreceni EAC1421210–29–196

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek., 1–0-ra nyert a házigazda Gyirmót.

90+3. perc: Herjeczki a saját térfeléről indul meg a kapu felé, a védője utoléri, így inkább visszacsel után jobbra, Lázár P.-hoz passzol, egy védőről pattan szögletre a labda.

90+1. perc: Nagy P. indítását Lázár P. viszi kapura, a labda egy blokkoló védőről az oldalhálóban köt ki.

89. perc: Simon A. helyére Szegi áll be.

85. perc: Mayer Á. érkezik Varga B. helyére a hazai oldalon.

82. perc: Gyömbér helyére Huszák T. áll be a vendégeknél.

77. perc: Herjeczki balról adja középre a labdát, Varga B. fejese centikkel megy el a kapu mellett.

76. perc: Nem tudja folytatni Bene M., Tóth Dominik váltja.

75. perc: Heffler N. helyére érkezik Herjeczki, Szatmári I. helyére pedig Lázár P.

74. perc: Hajdú és Bene egyszerre rúgják meg a labdát, Benét ápolni kell.

73. perc: Két soroksári szöglet egymás után: egyik sem okoz veszélyt Rusák kapujára.

69. perc: Pászka baloldali beadását Lovrencsics B. fejeli az ötösről kapu fölé.

65. perc: Hármas csere a vendégeknél: Magyari helyére Szerető, Orosz helyére Hudák M., Csernik helyére pedig Gárdos érkezik.

64. perc: Nagy P. vezeti a labdát a soroksári kapu felé, majd Simon Andráshoz passzol, aki labdaátvétel után egyből laposan a kapu közepe felé lő – Varga Ádámnak nem okoz gondot a lövés.

61. perc: Utólag kap sárga lapot Gengeliczki egy gyirmóti térfélen elkövetett szabálytalansága miatt.

58. perc: Pászka végzi el a kaputól 27 méterről a szabadrúgást, a labda alaposan kapu fölé száll.

56. perc: Varga B. indítja Simon A.-t, de lesen találja meg a labda.

48. perc: Egy rövidnek tűnő soroksári hazaadás okoz némi izgalmat, azonban Varga Á. megoldja a helyzetet, és felszabadít.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés, csere egyik oldalon sem volt a szünetben.

45. perc: Vége az első félidőnek.

42. perc: Vezet a Gyirmót! Hajdú Á. baloldali beadása után a hosszún érkező Nagy Patrik a védőjét megelőzve lövi a labdát a léc alá. 1–0

41. perc:Major M. iramodik meg a labdával a jobb oldalon, túljut az utolsó, vele szemben álló védőn is, azonban a lesen álló Simon A. elrúgja előle a labdát. Varga Á. védi a lövést, de a les miatt kifelé jár a szabadrúgás.

32. perc:Szatmári I.8 méterről leadott lövése a blokkról megy szögletre.

30. perc: Major M.jobbról, éles szögből, erőből küldi a labdát kapura, Varga Á. védi a lövést.

28. perc: Simon A. íveli balról középre a labdát, Varga B. épphogy lemarad róla, Hajdú Á. pedig kapu fölé fejel.

15. perc: Szatmári balról laposan, erősen adja középre a labdát, a túloldalon érkező Varga B. a felső lécet találja el.

14. perc: Heffler N. 19 méterről egy csel után kapura lő, Bene fejjel blokkol.

13. perc: Major M. jobboldali beadását Nagy P. fejeli alaposan kapu mellé.

5. perc: A soroksári szöglet is veszélyes, a kifejelt labdát Orosz M.a bal kapufára lövi, kipattanóból Derekas a hálóba talál - lesről.

4. perc: Hudák szabálytalankodik Csernikkel szemben a kaputól 17 méterre. A gyirmóti védő sárga lapot kap. A szabadrúgást Pászka lövi kapura, a léc alól tolja szögletre Rusák a labdát.

1. perc: A mai ünnep, és a holnapi halottak napja miatt egyperces gyászszünetet tartanak a csapatok és a szurkolók. Ezt követően kezdődött el a mérkőzés. Sárgában a Gyirmót, fehérben a Soroksár. A hazaiak kezdik a meccset.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! A legutóbb Pécsen alulmaradó, de még így is harmadik Gyirmót az elmúlt három fordulóban hét pontot gyűjtött Soroksár ellen próbálni megerősíteni helyét az élmezőnyben.