Ötöt vágott a Haladás a Békéscsabának

TÓTH GÁBORTÓTH GÁBOR
2020.11.01. 16:50
Fölényesen nyert a Haladás a mindössze 13 egészséges játékossal érkező Békéscsaba ellen (Fotó: Cseh Gábor/Vas Népe)
A labdarúgó NB II 14. fordulójában a Haladás a Békéscsaba együttesét látta vendégül. Az esélyek eléggé egyértelműek voltak, mivel a koronavírus-járvány gyakorlatilag „nullára redukálta” a Békéscsabát. A tartalékos, fiatal játékosokat felvonultató lila-fehérek nem is úszták meg a kiadós vereséget: 5–0-ra nyert a Haladás.

LABDARÚGÓ NB II
14. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE 5–0 (20)
Szombathely, Haladás Stadion, 1360 néző. Vezette: Barna Gábor (Kiss Balázs, dr. Bede Tamás)
Haladás:
Verpecz – Mocsi, Devecseri (Doktorics, 67.), Németh M. – Csilus (Schuszter, 57.), Kiss B. (Németh M., a szünetben), Holdampf, Debreceni – Medgyes (Tóth Barna, 57.), Rácz (Kállai, 74.), Horváth O. Vezetőedző: Mátyus János
Békéscsaba:
Czinanó – Csicsely, Zelik, Pantovic, Tóth Bence (Kasik, 62.) – Bónus, Sipaki, Fazekas, Pilán – Hodonoczki, Horváth P. Vezetőedző: Preisinger Sándor
Gólszerző:
Megyes (21.), Kiss B. (36.), Horváth P. (55. – öngól), Rácz (69.), Tóth Barna (77. – 11-esből)

Az esélyesebb Haladás rögtön magához ragadta a kezdeményezést, a felforgatott Békéscsaba védekezésre rendezkedett be. De a hazai nyomás gyorsan góllá érett, és az első félidőben még egyszer a vendégek kapujába került a labda.

Biztos előnye tudatában a fordulás után már higgadtan futballozott zöld-fehér gárda. A fáradó Békéscsaba pedig egyre többet hibázott, amit gólokkal büntetett a Haladás. Ilyen különbséggel is megérdemelten nyert a Haladás – a Békéscsaba jól küzdött, amíg bírta erővel, kapura azonban szinte semmi veszélyt sem jelentett. 5–0

20. Debreceni EAC1421210–29–196
Szombathelyi gólöröm (Fotó: Cseh Gábor/Vas Népe)

Vége a mérkőzésnek 5–0-ra nyert a Haladás!

87. perc:Kállai tehette volna emlékezetessé a debütálását. Remekül húzta meg a labdát a jobb szélen, befelé cselezett, majd 18 méterről kapura lőtt, a labda a kapufán csattant.

Szétesett, elfáradt a vendég, folyamatosan a békéscsabai 16-os előterében pattog a labda

77. perc: A csereként beállt Tóth Barna harcolt ki 11-est, majd gólra is váltotta a jogosan megítélt büntetőt (50).

74. perc: Újoncot avat a Haladás: a néhány perce még a gólját ünneplő Rácz helyére Kállai Kevint küldi pályára Mátyus János.

69. perc: Érik a kiütés. Rácz csapott le egy lecsorgó labdára és 17 méterről, kicsit balról okosan a kapu bal alsó sarkába helyezett (40).

67. perc: Újabb hazai csere. A csapatkapitány Devecseri hagyja el a pályát, akit Doktorics vált.

62. perc: Cserél a Békéscsaba is: Kasik kap lehetőséget Tóth Bence helyén.

60. perc:Németh Márió végzett el szabadrúgást balról, a 17 méterről elengedett lökete megpattant a sorfalon, majd a felső lécen csattant.

A Haladás a csabaiak fölé emelkedett (Fotó: Cseh Gábor/Vas Népe)

57. perc: Kettős csere hazai oldalon. Medgyest Tóth Barna, Csilust pedig Schuszter váltja.

55. perc: Már három góllal vezet a Haladás! Rácz indításával Németh Milán száguldott el a bal szélen, középre ívelt, a menteni igyekvő Horváth Péter pedig szerencsétlen mozdulattal közvetlen közelről a saját kapujába pörgette a labdát. Öngól.

53. perc: Csilus besárgul - egy be nem fújt 11-es miatt reklamált hevesen.

47. perc: A mérkőzés első sárga lapját a békéscsabai Csicsely harcolja ki magának.

46. perc: Cserélt a Haladás:a második gólt szerző Kiss Bence helyett Németh Márió a pályán.

Véget ért az első félidő.

45. perc: Egy balról érkező beadásra a hosszún érkező Horváth Péter emelkedett a a legmagasabbra, a visszafejelt labdáját Verpecz bravúrral tolta ki, majd a Haladás kapusa Bónus távoli löketét is védte.

36. perc: Növelte előnyét a Haladás! Csilus labdájával Kiss Bence térült, fordult, majd a betömörülő védelem ellen lövésre szánta el magát. A 17 méterről, kissé jobbról elengedett bomba pedig a kapu jobb oldalába vágódott (2–0).

31. perc: Villant a Békéscsaba. Egy remek kontra végén a becsúszó Hodonicki centikkel maradt le a labdáról.

Czinanó Antal, a csabaiak kapus éppen felszabadít (Fotó: Cseh Gábor/Vas Népe)

Nem változott a játék képe: lendületben, támadásban maradt a Haladás, a vendégek továbbra is óvatosan futballoznak.

21. perc: Góllá érett a Haladás mezőnyfölénye!Csilus szép egyéni alakítás után hozta játékba a jobb szélen Ráczot, aki remekül ívelt középre. Ott érkezett Medgyes és 14 méterről, látványos mozdulattal, félfordulatból húzta a kapu jobb oldalába a labdát (1–0).

13. perc: Mocsi jobbról érkező beadása találta meg Horváth Olivért, aki senkitől sem zavartatva, az ötösről, középről a békéscsabai kapu fölé durrantott – óriási helyzetet hagyott ki a Haladás.

A Haladás gyorsan magához ragadta az irányítást, a Békéscsaba megszállta saját térfelét – folyamatosan a vendégek térfelén pattog a labda.

3. perc: Tóth Bence vállalkozott bátran lövésre, Verpecz előtt megpattant a labda, de a Haladás kapusa biztosan védett.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Az esélyek eléggé egyértelműek, mivel a koronavírus-járvány gyakorlatilag „nullára" redukálta a Békéscsabát, akik már a csütörtöki, DVTK elleni MOL Magyar Kupa-meccsen is csak az U19-es csapatukkal tudtak kiállni.

A Haladásból Schimmer, Farkas, Tóth Dávid hiányzik sérülés miatt.

A Békéscsaba csupán két játékost jelölt a kispadra ebből az egyik a cserekapus...