nemzetisport.hu 2021.08.07 00:01 Frissítve: 2021.08.07 17:18

Tokió 2020: újabb két magyar érem, köztük egy arany – szombati infoközpont, program

Történelmi tettet hajtott végre női kajak négyesünk: az első olyan magyar egység lett ebben a sportágban, amely sorozatban háromszor nyert olimpiai aranyat. Ezt követően a magyar női vízilabda-válogatott bronzérmes lett az oroszok legyőzésével, míg Muszukajev Iszmail a vigaszágon ötödik lett a férfi 65 kg-os szabadfogású birkózók között. Férfi öttusában Marosi Ádám a 6., Kasza Róbert a 24. helyen végzett. 

Női kajak négyesünk olimpiai bajnok lett (Fotó: Tumbász Hédi)

 

AUGUSZTUS 7., SZOMBAT – ÖSSZEFOGLALÓ

OLIMPIA A TV-BEN

M4 SPORT
  6.15:
Olimpiai játékok
7.15:
Olimpiai játékok
11.15:
Olimpiai játékok
17.30:
Kosárlabda, U19-es vb, nők, Tajvan–
Magyarország
0.00:
Olimpiai játékok, atlétika
1.55:
Olimpiai játékok

DUNA TV
  2.00:
Olimpiai játékok

EUROSPORT1
  7.00:
Olimpiai játékok, ökölvívás
8.30:
Olimpiai játékok, műugrás
9.25:
Olimpiai játékok, pályakerékpár
12.00:
Olimpiai játékok, atlétika
14.55:
Olimpiai játékok, röplabda, férfiak, döntő, Franciaország–Orosz csapat
0.00:
Olimpiai játékok, atlétika, férfiak
3.00:
Olimpiai játékok, pályakerékpár

EUROSPORT2
6.30:
Olimpiai játékok, röplabda, férfiak,
bronzmérkőzés, Argentína–Brazília
13.20: Olimpiai játékok, labdarúgás, férfiak, döntő, Brazília–Spanyolország – élőben az NSO-n!
Vasárnap, 2.00:
Olimpiai játékok, röplabda, nők, bronzmérkőzés, Dél-Korea–Szerbia
Vasárnap, 4.30: Olimpiai játékok, kosárlabda, nők, döntő, Brazília–Egyesült Államok

A MAGYAR VERSENYZŐK NAPI PROGRAMJA/EREDMÉNYEI

A női kajak négyes, Kozák Danuta, Kárász Anna, Csipes Tamara, Bodonyi aranyérmet szerzett. 

A magyar női vízilabda-válogatott legyőzte az Orosz csapatot, ezzel bronzérmes lett. 

Muszukajev Iszmail férfi szabadfogásban (65 kg) a bronzéremért birkózhatott, ott azonban kikapott, így ötödik lett.

Férfi öttusában Marosi Ádám a hatodik lett, míg Kasza Róbert a 26. helyen végzett. 

Birkózás
11.45: Muszukajev Iszmail (férfi szabadfogás 65 kg) – Az első vigaszás mérkőzését megnyerte, így a bronzéremért birkózhat.
12.30: Muszukajev Iszmail az ötödik helyen zárt.

Kajak-kenu
Elődöntők
2.30:
női C–2 500 m – a Balla Virág, Takács Kincső kettős a harmadik helyen jutott döntőbe
2.52: férfi C–1 1000 m – Adolf Balázs az ötödik helyen végzett futamában, így a B-döntőben szerepel
3.07: női, K–4 500 m – a Kozák Danuta, Csipes Tamara, Kárász Anna, Bodonyi Dóra összeállítású hajó futamgyőztesként jutott fináléba
3.28: férfi K–4 500 m – a Nádas Bence, Béke Kornél, Csizmadia Kolos, Tótka Sándor összetételű férfi kajak négyes a harmadik helyen jutott az A-döntőbe
Döntők
4.37: női C–2 500 m – ötödik lett a Balla, Takács kenu párosunk
4.53:
férfi C–1 1000 m – hetedik lett a B-döntőben a kenus Adolf Balázs
5.19:
női, K–4 500 m – a Kozák Danuta, Csipes Tamara, Kárász Anna, Bodonyi Dóra négyes olimpiai bajnok lett
5.37: férfi K–4 500 m – a hetedik helyen zárt a magyar férfi kajak négyes

Öttusa
7.54:
  úszás – Marosi Ádám a 9. legjobb időt úszta 200 gyorson 1:59.50-nel, ezért 311 pontot kapott, míg Kasza Róbert 2:00.61-e 309 pontot ért.
8.45: bónusz vívás – Ezután Marosi a 9., Kasza a 22. helyen állt.
10.15: lovaglás – Marosi feljött a hetedi helyre, Kasza a 24.
12:30: kombinált szám – az utolsó számot Követően Marosi Ádám a 6.helyen végzett, míg Kasza Róbert a 26. lett.

Vízilabda

magyar női válogatott – bronzmérkőzés
6.40: Magyarország–Orosz csapat 11–9 (2–2, 5–3, 0–3, 4–1), a magyar válogatott bronzérmes lett.

A NAP ARANYÉRMESEI

ATLÉTIKA
női maratoni – aranyérmes: Peres Jepchirchir (Kenya)
női magasugrás – aranyérmes: Marija Laszickene (Oroszország)
női 10 000 m – aranyérmes: Sifan Hassan (Hollandia)
férfi gerelyhajítás – aranyérmes: Neraaj Chopra (India) 
férfi 1500 m – aranyérmes: Jakob Ingebrigsten (Norvégia)
női 4x400 m váltó – aranyérmes: Egyesült Államok
férfi 4x400 m váltó – aranyérmes: Egyesült Államok

BASEBALL
férfiak – aranyérmes: Japán

BIRKÓZÁS
férfi szabadfogás 65 kg – aranyérmes: Otoguro Takuto (Japán)
férfi szabadfogás 97 kg – aranyérmes: Abdulrasid Szadulajev (Orosz csapat)
női 50 kg – aranyérmes: Szuszaki Jui (Japán)

GOLF
női verseny – Nelly Korda lett az aranyérmes. 

KAJAK-KENU
női C–2 500 m – aranyérmes: Kína, 5. BALLA VIRÁG, TAKÁCS KINCSŐ
női K–4 500 m – aranyérmes: KOZÁK DANUTA, CSIPES TAMARA, KÁRÁSZ ANNA, BODONYI DÓRA
férfi C–1 1000 m – aranyérmes: Isaquias Queiroz dos Santos (Brazília), 15. ADOLF BALÁZS
férfi K–4 500 m – aranyérmes: Németország, 7. NÁDAS BENCE, BÉKE KORNÉL, CSIZMADIA KOLOS, TÓTKA SÁNDOR

KARATE
női +61 kg – aranyérmes: Szajad Gandzszadeh (Irán)
férfi +75 kg – aranyérmes: Ferjal Abdelaziz (Egyiptom)

KÉZILABDA
férfiak – aranyérmes: Franciaország
Spanyolország lett a bronzérmes.

KOSÁRLABDA
férfiak – aranyérmes: Egyesült Államok

LABDARÚGÁS
férfiak – aranyérmes: Brazília

LOVAGLÁS
díjugratás, csapat – aranyérmes: Svédország

MŰUGRÁS
férfi toronyugrás – aranyérmes: Cao Jüan

ÖKÖLVÍVÁS
férfi 52 kg – aranyérmes: Galal Yafai
férfi 75 kg – aranyérmes: Hebert Sousa
női 51 kg – aranyérmes: Sztojka Zseljazkova Kraszteva
női 69 kg – aranyérmes: Busenaz Sürmeneli

ÖTTUSA
férfi verseny – aranyérmes: Joseph Choong

PÁLYAKERÉKPÁR
férfi madison – aranyérmes: Dánia

RITMIKUS GIMNASZTIKA
egyéni összetett – aranyérmes: Linoy Asram (izraeli) 

STRANDRÖPLABDA
férfi torna – aranyérmes: Norvégia

SZINKRONÚSZÁS
csapatverseny – aranyérmes: Oroszország

VÍZILABDA
női torna – aranyérmes: Egyesült Államok 

RÖPLABDA
férfi torna – aranyérmes: Franciaország

 

NAPI PROGRAM

ATLÉTIKA
Péntek, 23.00: női maratoni
DÖNTŐK
12.35: női magasugrás
12.45: női 10 000 méteres síkfutás
13.00: férfi gerelyhajítás
13.40: férfi 1500 méteres síkfutás
14.30: női 4x400 méteres váltófutás
14.50: férfi 4x400 méteres váltófutás

BASEBALL
BRONZMÉRKŐZÉS
5.00:
Dominikai Köztársaság–Dél-Korea
DÖNTŐ
12.00: Egyesült Államok–Japán

BIRKÓZÁS
11.45:
női 50 kg, férfi szabadfogás 65 kg és 97 kg – vigaszág, bronzmérkőzés, döntő

GOLF
0.30: nők, 4. kör

KAJAK-KENU
ELŐDÖNTŐK
2.30:
női kenu kettes (C–2) 500 méter – 2 elődöntő
2.30: Balla Virág, Takács Kincső (1. futam)
2.44: férfi kenu egyes (C–1) 1000 méter – 2 elődöntő
2.52: Adolf Balázs (2. futam)
3.07: női kajak négyes (K–4) 500 méter – 2 elődöntő
3.07: Magyarország – Kozák Danuta, Csipes Tamara, Kárász Anna, Bodonyi Dóra (1. futam)
3.21: férfi kajak négyes (K–4) 500 méter – 2 elődöntő
3.28: Magyarország – Nádas Bence, Béke Kornél, Csizmadia Kolos, Tótka Sándor (2. futam)
DÖNTŐK
4.30: női kenu kettes (C–2) 500 méter – B-döntő
4.37: női kenu kettes (C–2) 500 méter – A-döntő
4.45:
 férfi kenu egyes (C–1) 1000 méter – B-döntő
4.53: férfi kenu egyes (C–1) 1000 méter – A-döntő
5.12: női kajak négyes (K–4) 500 méter – B-döntő
5.19: női kajak négyes (K–4) 500 méter – A-döntő
5.37: férfi kajak négyes (K–4) 500 méter – A-döntő

KARATE
7.00: női +61 kg – selejtezők, elődöntők; férfi +75 kg – selejtezők, elődöntők, döntő
12.55: női +61 kg – döntő
13.05: férfi +75 kg – döntő

KÉZILABDA
FÉRFIAK
BRONZMÉRKŐZÉS
10.00: Egyiptom–Spanyolország
DÖNTŐ
14.00: Franciaország–Dánia

KOSÁRLABDA
FÉRFIAK
DÖNTŐ
4.30: Franciaország–Egyesült Államok
BRONZMÉRKŐZÉS
13.00: Szlovénia–Ausztrália
NŐK
BRONZMÉRKŐZÉS
9.00: Szerbia–Franciaország

LABDARÚGÁS
FÉRFIAK
DÖNTŐ
13.30: Brazília–Spanyolország

LOVAGLÁS
12.00: díjugratás, csapat – döntő

MŰUGRÁS
3.00: 
férfi toronyugrás – elődöntő
8.00: férfi toronyugrás – döntő

MŰÚSZÁS
12.30: csapatverseny, szabadprogram

ÖKÖLVÍVÁS
DÖNTŐK
7.00: férfi 52 kg 
7.15:
női 51 kg
7.45: férfi 75 kg
8.15: női 69 kg

ÖTTUSA
FÉRFIAK
7.30: 
úszás – 6 futam
7.54: Marosi Ádám és Kasza Róbert (5. futam)
8.45: bónusz vívás
10.15: lovaglás

12.30: Laser Run – lövészet és futás (kombinált szám)

PÁLYAKERÉKPÁR
8.30: női sprint – nyolcaddöntő, vigaszág, negyeddöntő; férfi keirin – első forduló, vigaszág
9.55: férfi madison – döntő

RITMIKUS GIMNASZTIKA
3.00: kéziszercsapat – selejtező
7.50: egyéni összetett – selejtező, döntő

RÖPLABDA
FÉRFIAK
BRONZMÉRKŐZÉS
6.30: Argentína–Brazília
DÖNTŐ
14.15: Franciaország–Orosz csapat

STRANDRÖPLABDA
FÉRFIAK
BRONZMÉRKŐZÉS
3.00: Plavins, Tocs (Lettország)–Serif, Ahmed (Katar)
DÖNTŐ
4.30: Mol, Sörum (Norvégia)–Kraszilnyikov, Sztojanovszkij (Orosz csapat)

VÍZILABDA
NŐK
HELYOSZTÓK
A 7. HELYÉRT
2.30:
Kína–Kanada
AZ 5. HELYÉRT
4.00: Hollandia–Ausztrália
BRONZMÉRKŐZÉS
6.40: Magyarország–Orosz csapat 11–9
DÖNTŐ
9.30: Spanyolország–Egyesült Államok

2021.09.11 21:15:22

Tokió 2020 MALONYAI PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. Úgy is mondhatom, van mire szerénynek lennünk.

2021.09.07 23:34:33

Tokió 2020 VINCZE SZABOLCS

NS-VÉLEMÉNY. Sosem volt még ilyen erős és egységes a magyar paralimpiai csapat.

2021.09.05 16:03:25

Tokió 2020 VINCZE SZABOLCS (Tokió)

A Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke szerint a magyar versenyzők mindent kihoztak magukból.

2021.08.25 09:15:01

Tokió 2020 NAGY PÉTER, NÉMETH ANDREA, PAPP BÁLINT

A franciák az összesen megszerzett 33 érmükből 16-ot nem egyéni számban nyertek az olimpián.