Tokió 2020: izgalmas hajrá, Spanyolország bronzérmes a férfi kézitornán

CS. M.CS. M.
2021.08.07. 11:36
Aleix Gómez volt a bronzmeccs egyik legjobbja (Fotó: AFP)
Spanyolország szoros hajrát követően 33–31-re győzte le Egyiptomot a tokiói olimpia férfi kézilabdatornájának bronzmérkőzésén.

Rendkívül kiegyenlített meccset vívott egymással Egyiptom és Spanyolország a bronzmeccsen. Az első félidő hajrájáig egyik csapat sem lépett el két gólnál többel a másiktól – először a spanyoloknak jött ez össze, és 19–16-ra vezettek a félidőben.

A második játékrészben az egyiptomiak gyorsan visszajöttek, szűk negyedórával a vége előtt ismét kiegyenlítettek (22–22), de a vezetést nem tudták átvenni. A vezetést folyamatosan a spanyolok szerezték meg, de Egyiptom mindig kiegyenlített, és ez így ment egészen 28–28-ig.

Ekkor a spanyolok két gólt dobtak egymás után, így három perccel a vége előtt már 30–28-ra vezettek, majd a hajrában már nem hbáztak, és 33–31-re nyertek, ezzel bronzérmesek.

A spanyoloktól Aleix Gómez nyolc, Alex Dujshebaev öt gólt dobott – utóbbi a hajrában két nagyon fontos gólt is szerzett. A veszprémiOmarJahja 6 gólt szerzett az egyiptomiaknál.