Tokió 2020: az Egyesült Államok megvédte a címét férfi kosárban

2021.08.07. 06:40
Kevin Durant 29 ponttal járult hozzá az aranyhoz (Fotó: AFP)
Az Egyesült Államok szerezte meg a férfi kosárlabdatorna aranyérmét a tokiói olimpián, mivel a döntőben 87–82-re legyőzte Franciaországot.

A franciák kezdték jobban a mérkőzést, de néhány perc után az amerikaiak átvették vezetést, és egyre jobban elhúztak. Az első negyed végén még csak négy ponttal vezettek Gregg Popovich tanítványai (22–18), ám a második játékrész elején gyorsan tíz fölé nőtt a különbség.

A franciák összekapták magukat, és a félidőre ötre csökkentették a különbséget. Az első két negyed után Kevin Durant 21 pontnál járt, míg a franciáknál Rudy Gobert volt a legeredményesebb 14-gyel.

A folytatásban a franciák derekasan tartották magukat, de riválisuk végig kontrollálta a meccset.

Ezzel együtt izgalmasan alakult a hajrá, mert bár magabiztos, hatpontos amerikai előnnyel fordultak az utolsó percre a csapatok, a franciák feljöttek három pontra tíz másodperccel a vége előtt. Ennél közelebb azonban már nem jutottak, az amerikaiak 87–82-re győztek, és ezzel sorozatban a negyedik ötkarikás elsőségüknek örülhettek.

A harmadik olimpiai aranyérmét megszerző Durant 29 pontig jutott, és Jayson Tatum is hozzátette a magáét 19 ponttal.

A bronzért Szlovénia és Ausztrália küzd meg 13 órától.