nemzetisport.hu 2021.07.23 23:15 Frissítve: 2021.07.31 00:20

Tokió 2020: Szilágyi aranyérmes, Salim ötödik – a július 24-i nap összefoglalója

A nyári olimpia első napján máris aranyéremnek örülhettünk: Szilágyi Áron kardvívó sorozatban harmadszor diadalmaskodott a játékokon. Mellette 18 éves újonc tekvandósunk ötödik helyével került fel a magyar dicsőségtablóra. Összeállításunkban megnézheti sportolóink összes eredményét és a napi aranyérmeseket egyaránt.

 

JÚLIUS 24., SZOMBAT – ÖSSZEFOGLALÓ

SZILÁGYI ÁRON ARANYÉRMES LETT FÉRFI KARDVÍVÁSBAN

• Salim Omar az 5. helyen végzett a tekvandósok 58 kg-os mezőnyében

• Majoros Bence sikerrel vette az első fordulót az asztaliteniszezők egyes versenyében

• Mészáros Eszter a 20. helyen végzett a női légpuskások között

• Verrasztó Dávid, Mihályvári-Farkas Viktória, Hosszú Katinka is döntőbe jutott úszásban

A MAGYAR VERSENYZŐK NAPI EREDMÉNYEI

Asztalitenisz
4.15:
vegyes páros, nyolcaddöntő, Vong Csun-ting, Tu Hoj-kem (hongkongi)–Szudi Ádám, Pergel Szandra 4:0 (6, 5, 3, 9) a magyar páros kiesett

13.15: női egyes, 1. forduló, Madarász Dóra–Offiong Edem (nigériai) 1:4 – Madarász kiesett
14.45:
férfi egyes, 1. forduló, Majoros Bence–Larbi Buriah (algériai) 4:0 – Majoros bejutott a 2. fordulóba

Cselgáncs
4.00:
női 48 kg, selejtező, Csernoviczki Éva–Shushla Likmabam (indiai) – Csernoviczki ipponnal győzött
Nyolcaddöntő, Csernoviczki Éva–Tonaki Funa (japán) Csernoviczki ipponnal kikapott, kiesett

Kerékpár
4.00:
férfi országúti mezőnyverseny, Valter Attila nem ért célba

Ökölvívás
5.18:
férfi 57 kg,  1. forduló, Serik Temirzsanov (kazah)–Gálos Roland 5:0 – Temirzsanov egyhangú pontozással győzött

Sportlövészet
1.30:
női légpuska, alapverseny – Mészáros Eszter a 20. helyen végzett, nem jutott be a döntőbe

Tekvandó
3.00:
férfi 58 kg, nyolcaddöntő, Salim Omar–Vito Dell'Aquila (olasz) 13–26 – az olasz bejutott a döntőbe, Salim Omar a vigaszágra került
12.15: vigaszág
Salim Omar–Ramnarong Szavekvihari (thaiföldi) 43–22 – Salim nyert, s a bronzéremért küzdhet
13.45: bronzmérkőzés
Salim Omar–Jang Jun (dél-koreai) 16–46 – Salim az 5. helyen végzett

Úszás
12.13:
férfi 400 m vegyes, előfutam, Verrasztó Dávid a 4. legjobb idővel döntős, Bernek Péter 13. idővel nem jutott tovább.
12.28: női 100 m pillangó, előfutam, Sebestyén Dalma 27. idővel nem jutott az elődöntőbe
13.00: férfi 400 m gyors, előfutam, Zombori Gábor 18. idővel nem jutott a döntőbe
13.12: női 400 m vegyes, előfutam, Mihályvári-Farkas Viktória a 6., Hosszú Katinka a 7. legjobb idővel jutott be a döntőbe – összefoglaló itt az előfutamokról

Vívás
2.30:
férfi kard, egyéni, 2. forduló:
Szatmári András
–Ali Pakdaman (iráni) 12:15 –  Szatmári András kiesett
Decsi Tamás
–Max Hartung (német) 8:15 – Decsi Tamás kiesett
Szilágyi Áron–José Quintero (venezuelai) 15:7
3. forduló
Szilágyi Áron–Modzstaba Abedini (iráni) 15:7
Nyolcaddöntő
Szilágyi Áron–Ali Pakdaman (iráni) 15:6
12.00: elődöntő
SzilágyiSzandro Bazadze (grúz) 15:13
14.15: döntő
Szilágyi–Luigi Samele (olasz) 15:7 – Szilágyi Áron olimpiai bajnok

A NAP ARANYÉRMESEI

CSELGÁNCS
női 48 kg – aranyérmes: Distria Krasniqi (Koszovó)
férfi 60 kg – aranyérmes: Takato Naohisa (Japán)

ÍJÁSZAT
vegyes csapatok versenye – aranyérmes: Dél-Korea

KERÉKPÁR
férfi országúti mezőnyverseny – aranyérmes: Richard Carapaz (Ecuador)

SPORTLÖVÉSZET
női légpuska (10 m) – aranyérmes: Jang Csien (Kína)
férfi légpisztoly (10 m) – aranyérmes: Dzsavad Forugi (Irán)

SÚLYEMELÉS
női 49 kg – aranyérmes: Hou Cse-huj (Kína)

TEKVANDÓ
férfi 58 kg – aranyérmes: Vito Della'quila (olasz)
női 49 kg – aranyérmes: Panipak Vongpattanakit (thaiföldi)

VÍVÁS
női párbajtőr, egyéni – aranyérmes: Szun Ji-ven (kínai)
férfi kard, egyéni – aranyérmes: Szilágyi Áron (magyar)

 

NAPI PROGRAM

ASZTALITENISZ
  2.00:
női egyes, férfi egyes – selejtező; vegyes páros (Szudi Ádám, Pergel Szandra) – nyolcaddöntő
  7.15: női egyes, férfi egyes – 1. forduló
12.30: női egyes (Madarász Dóra), férfi egyes (Majoros Bence) – 1. forduló

CSELGÁNCS
  4.00:
női 48 kg (Csernoviczki Éva), férfi 60 kg – selejtezők, negyeddöntők
10.00: női 48 kg, férfi 60 kg – elődöntők, vigaszág, bronzmérkőzés, döntő

EVEZÉS
1.30:
férfi egypár, férfi kétpár, női egypár, női kétpár – reményfutamok; férfi kormányos nélküli kettes, női kormányos nélküli kettes, férfi könnyűsúlyú kétpár, női könnyűsúlyú kétpár, férfi négyes, női négyes – előfutamok

GYEPLABDA
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
FÉRFIAK
A-CSOPORT
  2.30:
Japán–Ausztrália
  3.00: Új-Zéland–India
  5.15: Argentína–Spanyolország
B-CSOPORT

  4.45:
Hollandia–Belgium
11.30: Nagy-Britannia–Dél-Afrika
12.00: Kanada–Németország
NŐK
A-CSOPORT

13.45:
Hollandia–India
14.15: Írország–Dél-Afrika

ÍJÁSZAT

2.30: vegyes csapatok versenye, nyolcaddöntők
7.15:
vegyes csapatok versenye, negyeddöntők, elődöntők, bronzmeccs, döntő 

KERÉKPÁR
4.00
férfi országúti mezőnyverseny (Valter Attila)

KÉZILABDA
FÉRFIAK
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
A-CSOPORT
  2.00:
Norvégia–Brazília
  4.00:
Franciaország–Argentína
  9.15:
Németország–Spanyolország
B-CSOPORT
  7.15:
Svédország–Bahrein
12.30:
Portugália–-Egyiptom
14.30: Dánia–Japán

3X3-AS KOSÁRLABDA
3.15, 7.00, 10.30, 14.00:
férfi, női csoportmeccsek

LABDARÚGÁS
NŐK
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
E-CSOPORT
  9.30:
Chile–Kanada
12.30: Japán–Nagy-Britannia
F-CSOPORT:
10.00:
Kína–Zambia
13.00: Hollandia–Brazília
G-csoport
10.30:
Svédország–Ausztrália
13.30:
Új-Zéland–Egyesült Államok

LOVAGLÁS
10.00:
díjugratás – egyéni és csapatverseny, első nap

ÖKÖLVÍVÁS
4.00, 10.00:
női 57 kg és 69 kg, férfi 57 kg (Gálos Roland), 69 kg, 91 kg – selejtező

RÖPLABDA
FÉRFIAK
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
A-CSOPORT
  2.00:
Olaszország–Kanada
  9.25:
Japán–Venezuela
12.40:
Lengyelország–Irán
B-CSOPORT
  4.05:
Brazília–Tunézia
  7.20:
Orosz csapat–Argentína
14.45:
Egyesült Államok–Franciaország

SOFTBALL
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
  3.00: Ausztrália–Kanada
  7.30: Egyesült Államok–Mexikó
13.00: Japán–Olaszország

SPORTLÖVÉSZET
1.30: női légpuska (10 m, Mészáros Eszter), férfi légpisztoly (10 m) – alapverseny, döntő

STRANDRÖPLABDA
02.00, 08.00, 13.00:
férfi, női csoportmeccsek

SÚLYEMELÉS
2.50:
női 49 kg, B-csoport
6.50: női 49 kg A-csoport

TEKVANDÓ
  3.00:
női 49 kg; férfi 58 kg (Salim Omar) – nyolcaddöntő, negyeddöntő, elődöntő
12.00: női 49 kg; férfi 58 kg – vigaszág, bronzmeccs, döntő

TENISZ
4.00:
férfi egyes, női egyes, férfi páros, női páros – 1. forduló 

TOLLASLABDA
2.00, 11.00:
férfi egyes, férfi páros, női egyes, női páros, vegyes páros – csoportmeccsek

TORNA
3.00, 07.30, 12.30:
férfiak, selejtező

ÚSZÁS
12.00:
férfi 400 m vegyes (Bernek Péter, Verrasztó Dávid), női 100 m pillangó (Sebestyén Dalma), férfi 400 m gyors (Zombori Gábor), női 400 m vegyes (Hosszú Katinka, Mihályvári-Farkas Viktória), férfi 100 m mell, női 4x100 m gyorsváltó – előfutamok

VÍVÁS
  2.00:
női párbajtőr, egyéni; férfi kard, egyéni (Decsi Tamás, Szatmári András, Szilágyi Áron) – 1. forduló, 2. forduló, nyolcaddöntő, negyeddöntő
11.00: női párbajtőr, egyéni; férfi kard, egyéni – elődöntő, bronzmeccs, döntő

VÍZILABDA
NŐK
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
A-CSOPORT
  8.30: Kanada–Ausztrália
11.20: Dél-Afrika–Spanyolország
B-CSOPORT
  7.00:
Japán–Egyesült Államok
12.50: Kína–Orosz csapat

2021.09.11 21:15:22

Tokió 2020 MALONYAI PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. Úgy is mondhatom, van mire szerénynek lennünk.

2021.09.07 23:34:33

Tokió 2020 VINCZE SZABOLCS

NS-VÉLEMÉNY. Sosem volt még ilyen erős és egységes a magyar paralimpiai csapat.

2021.09.05 16:03:25

Tokió 2020 VINCZE SZABOLCS (Tokió)

A Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke szerint a magyar versenyzők mindent kihoztak magukból.

2021.08.25 09:15:01

Tokió 2020 NAGY PÉTER, NÉMETH ANDREA, PAPP BÁLINT

A franciák az összesen megszerzett 33 érmükből 16-ot nem egyéni számban nyertek az olimpián.