Bundesliga: mainzi sikerével kettőt előzött a kiesés elől menekülő Stuttgart

D. S. B.D. S. B.
2023.05.21. 17:28
Mainzi sikerével két helyet előrelépett a tabellán a bentmaradásért küzdő Stuttgart (Fotó: Getty Images)
Hazai pályán előnyről szenvedett 4–1-es vereséget a kiesés elől menekülő VfB Stuttgarttól a Mainz a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 33., utolsó előtti fordulójának vasárnapi játéknapján.

A Mainz abban a tudatban vívta idénybeli utolsó hazai mérkőzését, hogy már matematikai esélye sem maradt a nemzetközi kupaszereplés kivívására, ellenben vendége, a Stuttgart az életéért – a bennmaradásért – küzd, hiszen három pont volt az előnye a már biztos kieső Hertha előtt, ugyanakkor kettő a hátránya az osztályozós helyen álló Schalkéhoz képest és három a bennmaradó Bochum mögött.

A kevés helyzetet hozó találkozón a házigazda az első félidő közepén egy szöglet utáni kapusbakit kihasználva került előnybe Marcus Ingvartsen révén (VIDEÓ ITT). A szünet előtt egy újabb Mainz-szöglet viszont pocsékul sült el hazai szempontból, a Silas által vezetett kontra végén pedig Endo Vataru egyenlített (VIDEÓ ITT).

A küzdelmes első félidő után a második játékrész elején átvette az irányítást a Mainz, amely ebben az időszakban nagy mezőnyfölényben játszott, de a vendégek kapujára nem volt veszélyes. Nem úgy a Stuttgart, amely a pillanatokkal korábban csereként beállt Chris Führich szögletéből Serhou Guirassy fejesével fordított (VIDEÓ ITT), nem sokkal később Führich is betalált (VIDEÓ ITT), a 4–1-es vendégsikert pedig a 91. percben Tanguy Coulibaly alakította ki.

A Stuttgart az idegenbeli sikerrel megelőzte a tabellán a Schalkét és a Bochumot, s a trióból a legkedvezőbb helyzetben várja az utolsó fordulót, amikor a Hoffenheimet fogadja, míg a gelsenkircheniek Lipcsébe látogatnak, a Bochum pedig a Leverkusent látja vendégül.

NÉMET BUNDESLIGA
33. FORDULÓ
Mainz–VfB Stuttgart 1–4
(Ingvartsen 23., ill. Endo 41., Guirassy 64., Führich 78., T. Coulibaly 90+1.)

KÉSŐBB
Augsburg–Borussia Dortmund 0–3 (Haller 59., 84., Brandt 90+4.)
Bayer Leverkusen–Mönchengladbach 2–2 (Adli 15., Demirbay 20., ill. J. Hofmann 58., Stindl 90.)
Kiállítva: Hincapie (90+3., Leverkusen)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Freiburg–Wolfsburg 2–0 (Günter 71., Petersen 74.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Hoffenheim–Union Berlin 4–2 (Bebou 23., Kramaric 36., 90. – az elsőt 11-esből, Dabbur 90+9., ill. Doekhi 45+4., Laidouni 90+5.)
Schalke–Eintracht Frankfurt 2–2 (Terrode 1., Polter 85., ill. Kamada 21., Tuta 59.)
Werder Bremen–1. FC Köln 1–1 (Schmid 73., ill. Tigges 36.)

Hertha BSC–Bochum 1–1 (Tousart 64., ill. Schlotterbeck 90+4.)
Bayern München–RB Leipzig 1–3
(Gnabry 25., ill. Laimer 65., Nkunku 75 – 11-esből, Szoboszlai 86. – 11-esből)

1. Borussia Dortmund 33 22 4 7 81–42 +39 70
2. Bayern München 33 20 8 5 90–37 +53 68
3. RB Leipzig 33 19 6 8 60–39 +21 63
4. Union Berlin 33 17 8 8 50–38 +12 59
5. Freiburg 33 17 8 8 50–42 +8 59