Bundesliga: bajban a Schalke, szinte megmenekült a Hoffenheim

K. Zs.K. Zs.
2023.05.20. 17:37
A kék mezes Schalkénak be kellett érnie az egy ponttal a Frankfurt ellen (Fotó: Getty Images)
A Schalke nem tudta legyőzni hazai pályán a Frankfurtot (2–2) a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 33. fordulójának szombati játéknapján, azaz egyelőre nem menekült meg a kieséstől. A Hoffenheim az Union Berlin 4–2-es legyőzésével biztonságos helyre navigálta magát (csak nagy balszerencsével köthet ki osztályozós helyen), és a Werder Bremen élvonalbeli tagsága is biztossá vált a Köln elleni 1–1-gyel. Mint tudósításunkban nyomon követhették, a Hertha nem bírt a Bochummal, így eldőlt: kiesik.

HOFFENHEIM–UNION BERLIN 4–2

Berlini szempontból igencsak problémás góllal jutott előnyhöz a bennmaradásért harcoló hazai csapat a 22. percben: a vendégek saját bedobás után elvesztették a labdát térfelük közepén (hiba 1.), Diogo Leite még menthetett volna, de az előre emelt labda mellé fejelt (hiba 2.), a helyzetbe kerülő Issa Bebou lőtt, és a visszafutó Danilho Doekhi estében a saját kapujába segítette a labdát (ez már csak balszerencse volt…). VIDEÓ ITT!

Diogo Leite még az első félidőben összehozott egy tizenegyest is, amelyből Andrej Kramaric növelte is a Hoffenheim előnyét (VIDEÓ ITT!). Doekhi az első félidő végjátékában fejjel szépített, ami izgalmas második félidőt vetített előre (VIDEÓ ITT!).

A legvége az is lett! Kramaric a 90. percben eredményes letámadás nyomán „kispályás” góllal majdhogynem biztossá tette a hazai győzelmet (VIDEÓ ITT!), csakhogy Aissa Laidouni a 95. percben egy gólra visszahozta az Uniont (VIDEÓ ITT!). A csodával felérő egyenlítés helyett azonban újabb hazai gól következett, és Munasz Dabbur lövése már tényleg szinte biztos bennmaradást ér a hazai csapatnak (VIDEÓ ITT!).

Mint ismert, Schäfer András sérült, nem léphetett pályára a berlini csapatban, amely a Freiburggal azonos pontszámon maradt a BL-t érő negyedik helyért folyó csatában.

Egy kis stat: Kramaric megszerezte a 100. gólját a német élvonalban; a horvát labdarúgó 2016-os Bundesliga-bemutatkozása óta csak Robert Lewandowski érte el ezt a határt, igaz, jócskán túl is haladta (204). Opta

SCHALKE–FRANKFURT 2–2

Simon Terrode fejesével már az első percben megszerezte a vezetést a Schalke (VIDEÓ ITT!), de az első félidő derekán Kamada Daicsi egyenlített, lövése Alexander Schwolow kapus „segítségével” akadt be a jobb alsóba (VIDEÓ ITT!). A második félidő elején a leshatáron helyezkedő Tuta közeli lövéssel már a vendégeket juttatta vezetéshez (VIDEÓ ITT!), és bár a gelsenkircheniek a hajrában egy pontot megmentettek maguknak Sebastian Polter révén (VIDEÓ ITT!), élvonalbeli tagságuk továbbra is nagy veszélyben forog.

WERDER–KÖLN 1–1

A már biztonságban lévő kölniek Steffen Tigges közeli góljával előnyt szereztek (VIDEÓ ITT!), a második félidőben Romano Schmid ugyancsak közelről egyenlített (VIDEÓ ITT!). Mint utóbb, a többi végeredmény ismeretében kiderült, a Werder vereséggel is benn maradt volna, de pontszerzéssel fellélegezni azért elegánsabb és derűsebb lehetett.

NÉMET BUNDESLIGA
33. FORDULÓ, szombati mérkőzések

Hoffenheim–Union Berlin 4–2 (Bebou 23., Kramaric 36., 90. – az elsőt 11-esből, Dabbur 90+9., ill. Doekhi 45+4., Laidouni 90+5.)
Schalke–Eintracht Frankfurt 2–2 (Terrode 1., Polter 85., ill. Kamada 21., Tuta 59.)
Werder Bremen–1. FC Köln 1–1 (Schmid 73., ill. Tigges 36.)
Hertha BSC–Bochum 1–1 (Tousart 64., ill. Schlotterbeck 90+4.) – részletes tudósítás itt!
Később

Bayern München–RB Leipzig 1–3 (Gnabry 25., ill. Laimer 65., Nkunku 75. – 11-esből, Szoboszlai 86. – 11-esből)