A hajrában bukta el a győzelmet, így kiesett a Hertha!

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2023.05.20. 15:25
Összeomlott a Hertha a búcsút jelentő döntetlen után (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 33. fordulójában a sereghajtó Hertha BSC hiába szerezte meg a vezetést, a Bochum a hajrában egyenlített, így 1–1-gyel zárult a találkozó. A döntetlen azt jelenti, hogy Dárdai Pál csapata az idény végén búcsúzik az első osztálytól.

BUNDESLIGA
33. FORDULÓ
HERTHA BSC–BOCHUM 1–1 (0–0)
Berlin, Olimpiai Stadion, 70 692 néző. Vezette: F. Brych
HERTHA: Christensen – Kenny, Rogel, Dárdai M., Mittelstädt (Plattenhardt, 86.) – Tousart, S. Serdar (Niederlechner, 86.) – Lukebakio, K-P. Boateng (Boetius, 65.), M. Richter (Ejuke, 65.) – Jovetics. Vezetőedző: Dárdai Pál
BOCHUM: Riemann – Janko, Ordec, Masovics (K. Schlotterbeck, 81.), Heintz (Broschinski, 74.) – Losilla – P. Förster (Holtmann, 70.), Stöger, Aszano (Zoller, 81.), Antwi-Adjei – P. Hofmann. Vezetőedző: Thomas Letsch
Gólszerző: Tousart (63.), ill. K. Schlotterbeck (90+4.)

Több mint 70 ezer néző előtt lépett pályára a Hertha, amely csak győzelemmel őrizhette volna meg esélyét arra, hogy kiharcolja a bennmaradást. Ennek ellenére Bochum-helyzettel kezdődött a mérkőzés, Hofmann fejelt mellé, viszont szűk húsz perc elteltével gólt szereztek a hazaiak, ám Lukebakio hiába talált be, szabálytalanság előzte meg az esetet. Ezt követően ismét a vendégek voltak a veszélyesebbek, Aszano fejesénél bravúrral kellett védenie Christensennek, míg Förster lövése nem sokkal ment mellé. A félidő végén azonban Lukebakio már érvényes gólt lőhetett volna, de ziccerben lábon lőtte Riemannt.

A szünet után agilisabban jött ki a berlini csapat az öltözőből, Richter és Jovetics próbálkozott többször, azonban ezek a kísérletek rendre pontatlanok voltak. Egy szöglet után viszont már megszerezte a vezetést a Hertha, Tousart fejelt a kapuba (1–0). Ám pár perc múlva már jöhetett volna az egyenlítés, de Christensen ismét bravúrt mutatott be. Aztán sokáig nem volt benne a meccsben a gól, mert bár jó néhány kontrát vezethetett a hazai együttes, ezeket nem tudták végigvinni a játékosok.

Nem sokkal a rendes játékidő vége előtt mindkét csapat eltalálta a kapufát, előbb vendégrészről Schlotterbecknek, majd a másik oldalon Ejukének hiányzott csupán pár centiméter a gólhoz. Majd már a hosszabbításban jártunk, amikor szöglethez jutott a Bochum, a csereemberSchlotterbeck pedig ezúttal nem hibázott, Tousart-hoz hasonlóan közelről a hálóba fejelt (1–1).

Az egyenlítés összetörte a hazaiakat, így maradt a döntetlen, ami azt jelenti, hogy Dárdai Pál csapata már nem tudja kiharcolni a bennmaradást. A Hertha története során hetedik alkalommal esik ki az élvonalból, legutóbb tíz éve történt meg vele ez a csúfság.

TOVÁBBI EREDMÉNYEK
Hoffenheim–Union Berlin 4–2(Bebou 23., Kramaric 36., 90. – az elsőt 11-esből, Dabbur 90+9., ill. Doekhi 45+4., Laidouni 90+5.)
Schalke–Eintracht Frankfurt 2–2(Terrode 1., Polter 85., ill. Kamada 21., Tuta 59.)
Werder Bremen–1. FC Köln 1–1(Schmid 73., ill. Tigges 36.)
Később
Bayern München–RB Leipzig 1–3
(Gnabry 25., ill. Laimer 65., Nkunku 75. – 11-esből, Szoboszlai 86. – 11-esből)

Vasárnap
15.30:Mainz–VfB Stuttgart (Tv:Arena4)
17.30:Augsburg–Borussia Dortmund (Tv:Arena4)
19.30:Bayer Leverkusen–Mönchengladbach (Tv:Arena4)

Pénteken játszották
Freiburg–Wolfsburg 2–0(Günter 71., Petersen 74.)

18. Hertha33681940–68–2826
Christensen inkább elbújt a lefújást követően (Fotó: AFP)

Sárga lapok: 1–1

90+8. perc: Vége a mérkőzésnek! Mivel a Hertha nem tudta megőrizni előnyét, búcsúzik az élvonaltól!

Schlotterbeck fejese pecsételte meg a Hertha sorsát (Fotó: AFP)

90+4. perc: GÓL! EGYENLÍTETT A BOCHUM!Stöger jobb oldali szöglete utánSchlotterbeck teljesen üresen 5 méterről a jobb alsóba fejelt! 1–1

90. perc: Öt percet hosszabbít Brych.

90. perc: EZ IS KAPUFA! Ejuke lőtt 18 méterről, és a jobb oldali kapufáról pattant ki a labda!

87. perc: KAPUFA! Schlotterbeck lőtt 16 méterről, a labda megpattant Boetius lábán, és így a bal kapufát találta el!

86. perc: Dárdai Pál is változtatott. Mittelstädtet és Serdart hozta le, Plattenhardtot és Niederlechnert küldte be.

82. perc:Mittelstädt tarolta le Holtmannt, sárga lap.

81. perc: Újabb két vendégcsere. Masovics és Aszano fejezte be, Schlotterbeck és Zoller állt be.

75. perc: Jovetics lőtt fölé 20 méterről.

74. perc: Heintz is lejött, Broschinski szállt be.

70. perc: Förstert váltotta Holtmann a vendégeknél.

68. perc:Christensen-bravúr! Antwi-Adjei nagy bedobása után Hofmann csúsztatott, Aszano pedig 5 méterről fejelt,Christensen bravúros reflexmozdulattal védett!

65. perc: Két hazai csere. Richter és Boateng helyén Ejuke és Boetius.

Tousart (balra, fehérben) megszerezte a vezetést a Herthának (Fotó: AFP)

63. perc: GÓL! VEZET A HERTHA!Richter bal oldali szöglete utánTousart 6 méterről a bal alsóba fejelt! 1–0

63. perc: Kontrázott a Hertha, amely ugyan egy kicsit nyögvenyelős volt, de Lukebakio végül lőni tudott, ám Losillát találta telibe.

61. perc: Förster bal oldali szöglete után Hofmann fejelt fölé 11 méterről.

59. perc: Richter fölé lőtt 18 méterről.

54. perc: Jovetics 13 méterről fölé rúgta a labdát.

49. perc: Richter ívelte fel a labdát, Jovetics pedig 9 méterről, félig háttal a kapunak nem sokkal fölé fejelt.

47. perc: Richter tűzte rá éles szögből, Riemann fölé paskolta, bár valószínűleg fölé ment volna a lövés.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés! Csere nem volt.

Mindkét csapatnak kellett volna a győzelem, de a Herthának jobban (Fotó: AFP)

Sárga lapok: 0–1

45+1. perc: Vége az első félidőnek!

45. perc: Egy perc a ráadás.

39. perc: Ziccer! Kenny felpassza után Serdar ugratta kiLukebakiót, aki 7 méterről megpróbálta a kapus mellett elgurítani a labdát, de Riemann lábbal védett!

37. perc:Losilla húzta vissza Serdart, sárga lap.

34. perc:Förster lőtt 15 méterről mellé. Nem volt veszélytelen.

30. perc: Helyzet!Egy nagy bedobás és egy csúsztatás után Aszano fejelt 10 méterről,Christensen bravúrral védte!

26. perc:Antwi-Adjei lőtt 25 méterről fölé.

Lukebakio (14) hiába lőtt a hálóba (Fotó: AFP)

19. perc: NINCS GÓL! MARAD A 0–0!Jovetics visszahúzta Ordecet a felezőnél, így került Lukebakióhoz a labda, aki ziccerben léphetett ki, és 20 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. Azonban a VAR észlelte a szabálytalanságot, Brych meg is nézte az esetet, és jogosan nem adta meg a gólt.

14. perc:Tousart fejelt 10 méterről Riemann kezébe.

5. perc: Egy Bochum-lehetőség az elején!Ordec felívelése utánAntwi-Adjei fejelt középre, Hofmann pedig mellé bólintott 8 méterről!

A Hertha kék csíkokkal tarkított fehér, míg a Bochum sötétkék szerelésben játszik.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a vendégek indították útjára a labdát!

A hazai szurkolók bíznak a bennmaradásban (Fotó: AFP)

ELŐZMÉNYEK

A Hertha vezetőedzője, Dárdai Pál csütörtökön beszélt a hétvégi meccsről, a nyilatkozatátide kattintvaolvashatják el.

A vendégeknél csak egy változtatás történt, ami nem csoda, hiszen legutóbb 3–2-re legyőzték az Augsburgot. Sztafilidisz vállproblémákkal küszködik, így Stögernek szavazott bizalmat Thomas Letsch.

Négy helyen változott a Hertha kezdőcsapata a múlt heti, kölni 5–2-es vereséghez képest. Uremovic agyrázkódást szenvedett, Kempf megsérült, Plattenhardt és Niederlechner pedig most a padon kezd, így Rogel, Mittelstädt, Serdar és Kevin-Prince Boateng került be a kezdő tizenegybe.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Hertha BSC–VfL Bochum mérkőzés a Bundesligában!