Bundesliga: elbohóckodta kétgólos előnyét a Leverkusen a Gladbach ellen

D. S. B.D. S. B.
2023.05.21. 21:30
Kétgólos előnyről csak ikszelt a Mönchengladbachhal a Leverkusen (Fotó: Getty Images)
Korai kétgólos előnyről csupán 2–2-es döntetlent játszott a Borussia Mönchengladbachhal hazai pályán a Bayer Leverkusen a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 33., utolsó előtti fordulójának záró mérkőzésén.

Kiválóan kezdte a meccset a Xabi Alonso által irányított gyógyszergyári csapat, hiszen a 15. percben remek kiugratást kapó Amine Adli után (VIDEÓ ITT) öt perccel egy szépen kijátszott helyzet végén Jeremie Frimpong jobb oldali beadását a röviden érkező Kerem Demirbay a kapust is megelőzve fejelte a rövidbe (VIDEÓ ITT).

A kétgólos előny ellenére sem állt le a házigazda, de a kaput már egyre nehezebben vette célba, ráadásul a Gladbach az 58. percben szinte a semmiből szépített, amikor egy kellemetlenül hazatett labdát Lukas Hradecky nem tudott átvenni, Jonas Hofmann pedig köszönte szépen és a kapuba passzolt (VIDEÓ ITT).

A rendes játékidő utolsó percében pedig csúnyán ráfázott a korábbi hibára a házigazda, hiszen egy újabb hazatett labdát Marcus Thuram szerzett meg az ötösön belül Hradecky elől, majd Lars Stindl tudott egyenlíteni (VIDEÓ ITT) és pontot menteni a Mönchengladbachnak. 2–2

A hosszabbításban aztán még emberhátrányba is került a vendéglátó, amikor Piero Hincapiékapta meg idénybeli harmadik piros lapját.

A döntetlennel a Leverkusen még nem tette biztossá nemzetközi kupaindulását, de a Bochum elleni hazai idényzárón kiharcolhatja Európa-konferencialiga-szereplését.

Egyébként a Rheinische Post információi szerint az idény végén távozik a Mönchengladbach élére tavaly nyáron kinevezett Daniel Farke, aki – ha az értesülés igaznak bizonyul – az utolsó idegenbeli meccsén irányította a Borussiát.

NÉMET BUNDESLIGA
33. FORDULÓ
Bayer Leverkusen–Mönchengladbach 2–2
(A. Adli 15., Demirbay 20., ill. J. Hofmann 58., Stindl 90.)
Kiállítva: Hincapié (90+3., Leverkusen)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Freiburg–Wolfsburg 2–0 (Günter 71., Petersen 74.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Hoffenheim–Union Berlin 4–2 (Bebou 23., Kramaric 36., 90. – az elsőt 11-esből, Dabbur 90+9., ill. Doekhi 45+4., Laidouni 90+5.)
Schalke–Eintracht Frankfurt 2–2 (Terodde 1., Polter 85., ill. Kamada 21., Tuta 59.)
Werder Bremen–1. FC Köln 1–1 (Schmid 73., ill. Tigges 36.)

Hertha BSC–Bochum 1–1 (Tousart 64., ill. K. Schlotterbeck 90+4.)
Bayern München–RB Leipzig 1–3
(Gnabry 25., ill. Laimer 65., Nkunku 75 – 11-esből, Szoboszlai 86. – 11-esből)

VASÁRNAP JÁTSZOTTÁK
Mainz–VfB Stuttgart 1–4 (Ingvartsen 23., ill. Endo 41., Guirassy 64., Führich 78., T. Coulibaly 90+1.)
Augsburg–Borussia Dortmund 0–3 (Haller 59., 84., Brandt 90+4.)
Kiállítva: Uduokhai (38. Augsburg)

1. Borussia Dortmund 33 22 4 7 81–42 +39 70
2. Bayern München 33 20 8 5 90–37 +53 68
3. RB Leipzig 33 19 6 8 60–39 +21 63
4. Union Berlin 33 17 8 8 50–38 +12 59
5. Freiburg 33 17 8 8 50–42 +8 59
6. Bayer Leverkusen 33 14 8 11 57–46 +11 50