A Nyíregyháza ellen szerezte meg első győzelmét az újonc DEAC

RÁDIN MÁRKÓRÁDIN MÁRKÓ
2020.08.23. 17:20
Egészen a hajráig kellett várni a gólra a DEAC–Nyíregyháza mérkőzésen (Fotó: Kovács Péter/Hajdú-Bihari Napló)
A szezonban eddig pont nélküli, újonc DEAC a veretlen Nyíregyháza Spartacust fogadta a Nagyerdei Stadionban a labdarúgó NB II 5. fordulójában. A debreceni egyetemisták meglepetésre győzni tudtak Nagy Krisztián góljával, begyűjtve ezzel első pontjaikat.

LABDARÚGÓ NB II
5. FORDULÓ
DEBRECENI EAC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 1
–0 (00)
Debrecen,Nagyerdei Stadion, 800 néző.Vezette:Németh Á. (Becséri G., Bornemissza N.)
DEAC:Acsádi – Sándor T., Szabó K., Belényesi, Balogh K. – Spitzmüller (Sigér Á., 70.), Nagy K., Takács P., Bíró P. (Rezes, 84.) – Székely D., Burai (Damásdi, 66.).Vezetőedző:Balogh Pál
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS:Fejér – Svedjuk, Fodor, Papucsek, Galambos – Farkas M., Kártik – Györgyi (Gyurján, 60.), Ötvös, Starosta (Vasziljevics, 69.) – Kovács N. (Hamed, 54.).Vezetőedző:Gálhidi György
Gólszerző: Nagy K. (10) a 85. percben
Balogh Pál: – Négy vereség után a legnehezebb a játékosok lélektani felkészítése volt. A meccs elején még láttam a fiúkon némi bizonytalanságot, de végig remekül küzdöttek, csapatként harcoltak. A második játékrész derekán átvettük az irányítást, ekkor már elhitték futballistáim, hogy van keresnivalójuk. Végül egy szép támadás végén megszereztük a győzelmet jelentő gólt, ami nagyon fontos lehet a folytatás szempontjából is.
Gálhidi György: – Sajnos három kulcsemberünk hiányzott, ennek ellenére az első félidőben akadtak lehetőségeink a vezetés megszerzésére, ám ezekkel nem tudtunk élni. Nem tudom, mi történt a szünet után, hiszen eddig rendre megnyertük a második félidőket, most viszont elveszítettük, túlfutott minket a hazai csapat. Sajnálom, hogy csalódást okoztunk szurkolóinknak! Sok idő nincs a kesergésre, szerdán újabb mérkőzés vár ránk!

A 2020–2021-es idényben még pont nélkül álló DEAC az eddig mindössze két pontot vesztő Nyíregyháza Spartacust fogadta a Nagyerdei Stadionban.

A vendégek kezdték jobban a mérkőzést, próbálták magukhoz ragadni a kezdeményezést, azonban csak kisebb lehetőségekig jutottak az első 45 perc során. Gól nélküli döntetlennel vonultak az öltözőbe a csapatok.

A második játékrészben mindkét együttes támadóbb szellemben lépett pályára, a hazaiak az első győzelmükért, a vendégek a nagyon fontos idegenbeli sikerükért hajtottak. A kapuk ekkor már többször forogtak veszélyben, ám egészen a hajráig úgy tűnt, hogy mindkét együttesnek meg kell elégednie az egy ponttal.

A 85. percben Sándor Tamás ment el a jobb oldalon, majd pontosan adott be Nagy Krisztiánnak, aki jobbal kilőtte a nyíregyházi kapu bal alsó sarkát (1–0). Hiába próbált meg egyenlíteni a hátralévő időben a vendéggárda, nem tudta bevenni Acsádi Bence kapuját.

Az újonc DEAC első győzelmét szerezte meg a mostani pontvadászatban, s győzelme értékét növeli, hogy az eddig veretlen Nyíregyházát sikerült felülmúlnia. A vendégek az első három fordulóban három győzelmet arattak, az elmúlt két körben viszont csupán egy pontot szereztek.

Szolnoki MÁV FC–BFC Siófok 3–1

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, a DEAC begyűjtötte első győzelmét az idei szezonban.

Fotó: Kovács Péter/Hajdú-Bihari Napló

92. perc: Hamed közelről leadott lövése éppen elkerülte a debreceni kapu bal alsó sarkát.

91. perc: Sigér Ákos kapott sárga lapot.

90. perc: 3 perc a hosszabbítás

85.perc: Sándor Tamás centerezett nagyszerűen a jobb oldalról, Nagy Krisztián 10 méterről, jobb lábbal a bal alsóba lőtt! 10.

84. perc: Elérkezett a mérkőzés utolsó cseréje is: Rezes László állt be Bíró Péter helyett.

72. perc: Hamed közeli, bal oldalról leadott lövését szögletre ütötte Acsádi Bence.

70. perc: A második debreceni csere is megtörtént, Spitzmüller Istvánt Sigér Ákos váltotta.

69. perc: Harmadik cserelehetőségét is kihasználják a vendégek, Starosta Dávid helyett Nikola Vasziljevics lépett pályára.

66. perc: Cserélt a DEAC is, Damásdi Alex érkezett Burai Erik helyett.

62. perc: Sándor Tamás adott be pontosan jobb oldalról, Burai 16 méteres lövését blokkolták a védők, így Fejér könnyedén ölelte magához a játékszert.

60. perc: Másodjára cserél Gálhidi György, Györgyi Artúr helyett Gyurján Bence érkezett a pályára.

54. perc: Cserél a vendéggárda, Kovács Norbert helyett Yasin Hamed érkezett a pályára.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész.

45+1. perc: Véget ért az első félidő, gól nélküli döntetlennel vonulhatnak az öltözőbe a csapatok.

45. perc: 1 perc hosszabbítás

45. perc: Egy jobb oldali vendégszöglet után Kártik emelt okosan kapura, ám Acsádi nagy bravúrral szögletre mentett.

34. perc: Jobb oldali nyíregyházi szöglet után Papucsek fejelt, ám a középre tartó labdát fogta Acsádi.

32. perc: Bíró készítette le a labdát a lendületből érkező Takácsnak, akinek 22 méteres lövése egy méterrel kerülte el a nyíregyházi kaput.

30. perc: Farkas Aurél kapott sárga lapot, miután Nagy Krisztiánt kaszálta el hátulról.

26. perc: Papucsek fejelt gólt egy szabadrúgás után, ám ezt les miatt érvénytelenítette Németh Ádám játékvezető.

17. perc: Ötvös tekert éppen csak kapu fölé egy 20 méteres szabadrúgást.

16. perc: Nagy Krisztián kapott sárga lapot lerántásért.

Nyíregyházáról mintegy kétszáz szurkoló érkezett Debrecenbe, ők hangosan buzdítják övéiket.

13. perc: Kovács Norbert fejelt kapura, Acsádi magabiztosan húzta le a fejest.

1.perc: Elkezdődött a mérkőzés

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Lássuk, megszerzi-e végre első pontját az újonc Debreceni EAC a bajnokságot három győzelemmel kezdő és még veretlen Nyíregyháza ellen.