Nem bírt egymással a PMFC és a vendég Békéscsaba

2020.08.23. 18:50
Végig jól zártak a védelmek, így nem esett gól a Pécs és a Békéscsaba összecsapásán (Fotó: Löffler Péter/Új Dunántúli Napló)
A labdarúgó NB II 5. fordulójában az újonc Pécs a még veretlen Békéscsabát fogadta. A két csapat zaklatott mérkőzésén végül nem született gól, így a vendégek jó sorozata nem szakadt meg.

LABDARÚGÓ NB II
5. FORDULÓ
PÉCSI MFC–BÉKÉSCSABA 0–0
Pécs,
PMFC Stadion, 3500 néző. Vezette: dr. Kovács Gergely (Király Zsolt, Kiss Balázs)
PMFC: Helesfay – Sági, Preklet, Króner, Katona L. – Grabant (Hegedűs M., a szünetben), Futó, Geiger, Óvári (Tihanyi, 62) – Kónya, Adamcsek (Batizi-Pócsi, 70.). Vezetőedző: Vas László
BÉKÉSCSABA: Czinanó – Szalai D., Nagy S., Bora, Babinyecz – Horváth P. (Paudits, 64.), Hursán, Hodonicki, Pantovic – Bidzilya., Szabó P. (Lukács R., 59).Vezetőedző: Schindler Szabolcs

Az első perctől kezdve zaklatott meccset játszott egymással a Pécsi MFC és a Békéscsaba. A két együttes szinte eltüntette a középpályát, és a hátvédek próbálták megjátszani a támadókat. Ez viszont egyik félnek sem kedvezett, ziccer egyik fél kapuja előtt sem alakult ki. Így is veszélyesebbek voltak viszont a hazaiak, akik sok szabadrúgást végezhettek el az ellenfél büntetőterülete elől. Azonban ezek a pontrúgások sem voltak eléggé pontosak, ahogyan most a pécsi szögletek sem hozták meg az áttörést. A Békéscsaba kitartóan próbálkozott kontrákból, ám egy-két távoli lövésen kívül nem tudott veszélyeztetni. Mindössze egy kapura tartó lövésük volt a vendégeknek.

A fordulás után hasonlóan folyt tovább a találkozó, de a fáradó védelmek között egyre több és egyre veszélyesebb helyzeteket tudtak kialakítani a csapatok. A Békés megyeiek kapuja a második játékrészben is többször forgott veszélyben, mint a hazaiaké, ám a Pécs támadói pontatlanok voltak ezen az estén. Így végül gól nélküli döntetlennel zárult a mérkőzés.

Szolnoki MÁV FC–BFC Siófok 3–1

Véget ért a mérkőzés!, egyik csapat sem szerzett gólt. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+5 perc Futó óriási bedobását Batizi-Pócsi mellé fejelte.

90+2 perc Hegedűs indulhatott egyedül, de három békéscsabai védő között elvesztette a labdát.

90. perc Tihanyi vette át a Békéscsaba tizenhatosán belül a labdát, de kissé jobbról fölé-mellé lőtt.

87. perc Pantovics tekert a pécsi tizenhatoson belül, de labdája pontatlan.

85. perc Egy békéscsabai hatalmas bedobás hullt a pécsi tizenhatoson belülre, amiből Kónya indulhatott, de a PMFC kontrája is veszélytelen volt.

84. perc Szöglet után Futó szedte össze a labdát, de lövése elszállt a vendég kapu felett.

83. percKónya passzolt Tihanyihoz, de a pécsi támadó elől elpattant a labda, így pedig könnyedén felszabadított a vendég védelem.

81. perc A Békéscsaba is elhasználta utolsó csere lehetőségét, Bidzilya helyére Gránicz érkezett.

80. perc Kónya sprintelt keresztbe a pályán, de egy védő mellett eldobta magát, így gazdátlanul csorgott tovább a labda.

77. perc Labdát szerzett a Pécs a Békéscsaba tizenhatosánál, de Geiger lövése hazaadással ért fel.

71. perc Szabadrúgást végezhetett el a Pécs a Békéscsaba tizenhatosának vonaláról, de Geiger lapos lövése elakadt az első emberben. Bedobás következett, ami Geigerhez került, de a középpályás 9 méterről fölé lőtt.

Adamcseket most el tudták nyomni a Békéscsaba védői (Fotó: Löffler Péter/Új Dunántúli Napló)

70. perc Kihasználta utolsó csere lehetőségét Vas László vezetőedző. Adamcsek helyére Batizi-Pócsi érkezett.

69. perc Geiger kezdett nagy szólóba, majd centerezett, de végül Nagy Sándornak sikerült mentenie a berobbanó Adamcsek elől.

68. percA vendégek csapatkapitánya Nagy Sándor kapott sárga lapot.

66. perc Tihanyi szerzett labdát az ellenfél térfelén, majd lefordult ellenfeléről. A pécsi támadó 12 méterről eleresztett lövése viszont fölé szállt.

65. perc Egy gyors kontra végén szögletet harcolt ki a Békéscsaba, de a sarokrúgást Adamcsek kifejelte.

64. perc Horváth Péter helyére Paudits Péter érkezett a vendégekhez.

62. perc Óvári helyére Tihanyi állt be a Pécsbe.

61. perc Kónya passzolt vissza Óvárinak, de a pécsi támadó elvesztette a labdát. Azonnal visszatámadott, de csak szabálytalanul tudta megállítani Szalai Dánielt. Ezt pedig sárga lappal büntette a játékvezető.

59. perc Cserélt a Békéscsaba. Szabó Péter helyére Lukács érkezett.

57. perc Pantovics tört be egy látványos szólóval a Pécs tizenhatosán belülre, majd estében kapura lőtt, de Helesfay könnyedén fogta a próbálkozást.

52. perc A Pécs végzett el távolról szabadrúgást, de veszélytelen volt.

49. perc Sági beadása kissé Adamcsek mögé érkezett, így pedig már nem tudott lőni a pécsi támadó.

47. perc Szabó Péter lép ki a pécsi védők közül, de a kirontó Helesfay becsúszva tisztázott előle a büntetőterületen kívülről. Egyből kontrázott is a Pécs, de Óvári lábáról lelopta Bora a labdát.

46. perc: A Pécsben Grabant helyén Hegedűs folytatta.

Folytatódott a találkozó.

Vége az első játékrésznek!

45. perc Szabó Péter cselezett befele a bal szélről, majd lekészítette Hursán elé a labdát, akinek erőtlen lövése megpattant egy pécsi védőn, így szöglet következett.

43. perc Adamcsek és Geiger is besárgul. Előbbi Bidzilyát állította meg szabálytalanul, míg utóbbi reklamált.

41. perc Játékvezetői labdával folytatódott a találkozó. Pantovics 35 méterről a bal szélről emelt a pécsi tizenhatoson belülre, ahol az egyedül álló Helesfay elegánsan mellre vette, majd Prekletnek passzolta a labdát.

39. perc Czinanó fejbe térdeli a berobbanó Grabantot, a játékvezető megállította a játékot. A pécsi támadót értelemszerűen ápolni kellett.

Grabant Bence és Szabó Péter összecsapásaiból a pécsi középpályás került ki győztesen (Fotó: Löffler Péter/Új Dunántúli Napló)

37. perc Szabó Péter kapott sárga lapot, miután szabálytalanul állította meg Grabantot.

37. perc Grabant tekert középre a szöglet után, két pécsi és egy békéscsabai játékos is eltűnt a tizenhatoson belül, a játék kirúgással folytatódott.

36. perc Adamcsek elemi erővel a sorfalba lőtte a labdát. Szöglet következik.

35. perc Kónya cselezett a Békéscsaba tizenhatosának előterében, Bora viszont elrúgta a támaszkodó lábát, így pedig veszélyes helyről jöhet szabadrúgással a Pécs.

30. perc Hazai szöglet, de az első védő kifejeli. Ismételhet a Pécs, ismét könnyedén felszabadít a Békéscsaba.

27. perc Preklet indítása hosszú lett Óvárinak.

23. perc Hursán maradt lent a földön a kezdőkörben, végül nem szorult ápolásra, folytatja a játékot.

21. perc Veszélyes pécsi szöglet, de Katona nem tudja már fejjel a kapu felé irányítani a labdát.

A pécsi B-középen semmi nem múlik, hatalmas lelkesedéssel űzik a hazaiakat (Fotó: Löffler Péter/Új Dunántúli Napló)

20. perc Pécsi szabadrúgás. Veszélyesen hullott a labda a Békéscsaba tizenhatosán belülre, de a partjelző les miatt emelte a zászlóját.

19. perc Bidzilya tűzte rá 20 méterről a pécsi kapura, de Helesfay könnyedén magához ölelte a labdát.

17. perc Pécsi támadás. A jobb szélről Grabant adná be a labdát, de lesen helyezkedett.

10. perc Megvan a hivatalos nézőszám, 3500-an figyelik a helyszínen, hogy milyen eredmény születik az Újmecsekalján.

9. perc Ismét szabadrúgáshoz jut a Pécs. Szalai Dániel rúgta társa sarkára a labdát, amit Óvári szedett össze, a pécsi támadót pedig csak szabálytalanul tudták megállítani 17 méterre a kaputól. A sértett viszont fölé tekerte a pontrúgást.

7. perc Megjött a pécsi tábor hangja, közel 3000 torokból zúg a „Hajrá Pécs!”. Közben támadott a Békéscsaba, de veszélyeztetni nem tudott.

5. perc Adamcsek végezte el a Pécs szabadrúgását, jobbal a jobb kapufa alsó sarkát találta el.

4. perc Óvári cselezget a Békéscsaba tizenhatosán belül. Oda nyúl Nagy Sándor, amire a pécsi támadó elesik, a játékvezető viszont továbbot int. Geigerhez kerül a labda, akit viszont szabálytalanul állítanak meg 18 méterre a csabai kaputól.

2. perc Egy látványos baloldali támadás után szöglettel jöhet a Pécs. A sarokrúgás viszont veszélytelen.

1. perc Elkezdődött a meccs. A tiszta fehérben játszó Békéscsaba indította útjára a labdát.

Készen áll a Pécs a mérkőzésre (Fotó: Löffler Péter/Új Dunántúli Napló)

Érkeznek hatalmas taps mellett a csapatok, a pécsi B-közép közben látványos koreóval emlékezik meg a PMFC jogelődjének, a Pécsi Dózsa alapításának 70. évfordulójáról.

A Békéscsaba eddig nem talált legyőzőre az idei kiírásban, 2 győzelmet és 2 döntetlent ért el erős ellenfelek ellen. A Pécs viszont szeretné megszakítani ezt a jó sorozatot.

„Egy jó és izgalmas mérkőzés elé nézünk. Az ellenfelünk egy szervezett csapat, nem véletlenül veretlen az első négy fordulót követően úgy, hogy játszott erősebbnek tartott csapatokkal, a Vasas sem tudta őket megverni. Az biztos, hogy szervezett, agresszív, jó futballt játszanak. Próbálunk a lehető legjobban felkészülni belőlük, és ismét mindent megteszünk, hogy kiszolgáljuk a szurkolóinkat – jelentette ki Vas László, a Pécs vezetőedzője abama.hukérdésére. – Nekünk az a legfontosabb, hogy a saját játékunkat próbáljuk maximalizálni, és abból a lehető legtöbbet kihozni.”

Nagy Sándor a Békéscsaba csapatkapitánya jó véleménnyel van a masszív Pécsről, és kiemelte, az NB III. Közép-csoportjának első helyezettjét a feljutás után még viszi a lendület. Azonban hozzátette, számukra csakis a győzelem lehet cél.

„A Péccsel kapcsolatban az első dolog, hogy egy tradicionálisan nagy klubról van szó, amelyre – véleményem szerint – nagyon nagy szüksége van a magyar focinak. A pécsi klubot is kizárták annak idején, mint a Kecskemétet – tehát nem a játékosokon múlott, hogy visszasorolták őket, és én személy szerint nagyon örülök, hogy a Pécs visszakerült a magyar futballtérképre. Nagyon nehéz mérkőzésre számítok idegenben, mert egy kiváló csapat ellen kell játszanunk. Hazai pályán dominálnak, amely látható volt az első mérkőzésükön, hiszen a Dorogot fölényesen győzték le. Kulturált focit mutattak be a Nyíregyháza ellen is, összességében jól játszottak, de kimaradt rengeteg lehetőségük. Véleményem szerint a Pécs egy stabil, erős csapat lesz a másodosztályban” – vélekedett az ellenfélről abeol.hu-nak már a vendégek mestere, Schindler Szabolcs.

Tapsvihar fogadta a melegíteni érkező Pécset. A két gárda legutóbb 2005. május 26-án találkozott egymással az Újmecsekalján, ahol akkor 3000 szurkoló űzte kiütéses győzelembe a PMFC-t. Bár akkor az első játékrészben egyik háló sem rezdült meg, a fordulás után Horváth Gyula gyorsan duplázott, majd a pécsi gárda mostani sportszakmai igazgatója, Kulcsár Árpád is betalált szabadrúgásból. Végül Szekeres Zsolt is föliratkozott a góllövők közé, az 5–0-s eredményt pedig Dusko Grujics öngólja tette teljessé, írja az igen informatívpmfc.hu.

A két klub eddig 46 alkalommal csapott össze, ebből 21-szer a Pécs került ki győztesen az ütközetből, míg a Békéscsaba 15 találkozón nyert, tízszer nem tudtak dűlőre jutni egymással az alakulatok. A pécsi összecsapások mérlege is a baranyaiak oldalára dől, 15 hazai győzelem, 5 döntetlen és 3 vereség született ezeken a meccseken. Összesen 128 találatot jegyez egymás ellen a két klub, 71-szer a piros-fekete, 57-szer a lila együttes zörgette meg a hálót.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Két óra múlva kiderül, mire jut egymással az NB III-ból feljutó Pécs és vendége, az eddig még veretlen Békéscsaba.