Legyőzte, így megelőzte a tabellán a Gyirmót a DVSC-t

2020.08.23. 18:50
A sárga mezben játszó Gyirmót legyőzte az eddig veretlen DVSC-t (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)
A labdarúgó NB II 5. fordulójának rangadóját a Gyirmót nyerte, a DVSC ezzel elveszítette a veretlenségét. A hazaiak a győzelmüknek köszönhetően a bajnoki tabella második helyére léptek előre, a debreceniek pedig a harmadikra csúsztak vissza.

LABDARÚGÓ NB II
5. FORDULÓ
GYIRMÓT FC GYŐR–DEBRECENI VSC 1
0 (10)
Győr-Gyirmót,
Alcufer Stadion, 2350 néző. Vezette: Szőts Gergely (Kovács Gábor, Kulman Tamás)
Gyirmót: Rusák–Major, Hudák D., Széles, Hajdú (Németh B. 75.) –Nagy P., Lázár P., Vogyicska (Vass Á., 76.) –Szatmári I. (Herjeczki, 61.), Varga B., Heffler N. Vezetőedző: Csertői Aurél.
DVSC:Zöldesi – Kinyik, Szatmári Cs., Pávkovics, Korhut – Varga J. (Ferenczi, 77.), Bódi, Varga K. (Szécsi, 71.), Bényei, Sós (Bárány, a szünetben) – Tischler.Vezetőedző: Kondás Elemér.
Gólszerző:
Varga B. (40.)
Csertői Aurél: – Csak dicsérni tudom a játékosaimat. Óriási mentális erőről tettek tanúbizonyságot. Jól futballoztak, végigbrusztolták a meccset, és nem mellékes, hogy rúgtak egy gólt is. Extra teljesítmény kellett, hiszen az ellenfél is extrát nyújtott, és óriási erőket mozgósított a pontszerzés érdekében.
Kondás Elemér: – Az edző legnagyobb szomorúsága, amikor csapata rögzített szituációt követően kap gólt. Ez most így történt. Mindkét oldalon nagy teljesítményt tettek le a fiúk, a helyzetek alapján úgy érzem, a döntetlent megérdemeltük volna. A szünet után egy kapura játszottunk, de sajnos a mi támadóinknak nem sikerült gólt szerezniük.

Joggal számíthatott nehéz mérkőzésre mind a debreceni, mind a gyirmóti együttes. Az első komolyabb támadást a vendégek vezették, ám a gyirmótiak válaszára sem kellett sokat várni: Szatmári István fejesénél Zöldesi bravúrjára volt szüksége a DVSC-nek. Helyzetei – köztük komoly helyzetei – mindkét csapatnak voltak az első félidő hajrájában, ám gólt mégis egy rögzített szituáció után tudott szerezni a hazai együttes, némileg váratlanul. Varga Barnabás fejes góljára már az első félidő végén válaszolni szeretett volna a debreceni gárda, ám Bódi szabadrúgása kapu fölé szállt.

A második félidő a világítás problémája miatt némi csúszással kezdődött el. Kondás Elemér már a szünetben cserélt is egyet az egyenlítés érdekében, s a játékrész elején inkább a DVSC irányította a játékot, ám helyzetekig nem nagyon jutottak el a jól záró hazai védelemmel szemben. Aztán ismét kiegyenlítettebb lett a mérkőzés, mindkét fél előtt adódtak lehetőségek, a kapusoknak is akadt dolguk a 60. perc környékén. Az utolsó percekben a Gyirmót ismét nagyon beszorult, ám a vendégek nem tudták gólra váltani mezőnyfölényüket.

Szolnoki MÁV FC–BFC Siófok 3–1

A Gyirmót a győzelmével megelőzte a tabellán a DVSC-t (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)

90+5. perc: Vége a meccsnek, győzött a Gyirmót. Köszönjük a figyelmet.

90+4. perc: Lázár kirúgja a stadionból a labdát, az elmúlt percekben ez a legérdekesebb esemény. A hazaiak sikeresen ölik az időt.

90. perc: Öt perc a ráadás. Nagyon nyom a Loki.

89. perc: Ferenczi beadását Kinyik fejeli kapu mellé.

84. perc: Nagy Patrik sárga lapot kap egy kemény szabálytalanság után.

81. perc: Varga B. karja sérül meg, miután visszarántja őt Pávkovics. Utóbbi még reklamál is, sárga lap a jutalma.

76. perc: Pávkovics szabadrúgása nagyon-nagyon magasan elszáll a kapu fölött.

75. perc: Kettős csere a hazai oldalon: Hajdút Németh Bence, Vogyicskát Vass Ádám váltja.

71. perc: Cserél a Loki, Szécsi érkezik Varga K. helyett a pályára.

69. perc: Bárány 25-ről próbálkozik, a lövése pontatlan.

65. perc: Bódi 26 méterről a szabadrúgásával kilövi a sorfalat.

64. perc: Lázár kap sárgát.

61. perc: Varga K. tüzel ismét, jó 23 méterről, a próbálkozás kapu mellé száll. Cserél a Gyirmót: Szatmári István helyére Herjeczki Kristóf érkezik.

58. perc: Varga Kevin kap labdát a bal szélen, 15 méterről lő, a labda Nagy Patrik lábáról megy szögletre.

56. perc: Szatmári István 22-ről lő, Zöldesi magabiztosan fogja.

55. perc: Korhut szögletét kifejelik a védők, az ismétlést éles szögből küldi kapura ugyancsak Korhut, Rusák védi a próbálkozást.

53. perc: Vogyicska remek labdaátvétel után kapu mellé lövi a labdát 20 méterről.

46. perc: Sós Bence helyére Bárány Donát állt be a szünetben.

46. perc: Bár van még néhány lámpa, ami nem ég, de Szőts Gergely elegendőnek ítéli a fényviszonyokat ahhoz, hogy folytatódjon a mérkőzés.

A stadion világításával akadt némi probléma. A szakemberek már dolgoznak a hiba elhárításán, addig türelmet kérnek a rendezők.

Bódi és Varga küzdelme (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)

45. perc: Szatmári István rántja le Tischlert a tizenhatos határán, bal oldalon. Sárga lap. Bódi szabadrúgása alaposan kapu fölé száll. Vége az első félidőnek.

42. perc: A teljes gyirmóti tábor kezezést látott középen, a tizenhatoson belül Szatmári Csabánál. Szőts játékvezető másképp látta.

40. perc:VEZET A GYIRMÓT!Nagy Patrik bal oldaliszögletét Varga Barnabásaz ötösről csúsztatja a kapuba a védője mellől. 1–0.

Varga Barnabás gólöröme (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)

34. perc: Korhut és Sós kényszerítője után Tischler kapja a labdát tisztán az ötösön, a lövését Rusákbravúrral lábbal védi.

30. perc: Sárga lap, Szatmári Csaba kapja.

23. perc: Szatmári Istvánt ugratná ki egy fejessel Varga B., ám Korhut még bele tud piszkálni a labdába, így Zöldesinél ér véget a gyirmóti akció.

17. perc: A balról érkező szögletet Pávkovics fejeli kapu mellé.

11. perc: Heffler végezhet el szabadrúgást balról, szinte az alapvonalról, a hosszún érkező Hudák nem találja el a kaput.

9. perc: Nagy Patrik íveli középre a labdát jobbról, Szatmári I. fejesét bravúrral üti ki oldalra Zöldesi.

8. perc:Bódi jobbról érkező beadásába Széles ér bele az ötösön, így középen nem jó senkinek, szöglet jöhet.

1. perc: Gyászszünettel kezdődik a mérkőzés, a Gyirmót törzsszurkolójára, a klub elnökhelyettesének édesapjára, dr. Németh Gyulára emlékeztek a csapatok és a szurkolók. A találkozót a sárgában játszó hazaiak kezdik, a debreceniek ma pirosban játszanak.

Piros mezben a vendég DVSC csapata (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Lássuk, mire jut a jó formában lévő Gyirmót a játéknap előtt a tabellát vezető Loki ellen.