Kétgólos előnyről döntetlenre végzett a Kaposvári Rákóczi

FERENCZ NORBERTFERENCZ NORBERT
2020.08.23. 18:59
Fotó: Lang Róbert/Somogyi Hírlap
A labdarúgó NB II 5. fordulójában a hazai Kaposvár nem bírt a Csákvárral. A végén, döntetlen állásnál, Ur László kiállítása után felgyorsultak az események, mindkét kapunál voltak lehetőségek, de a nagyobb helyzeteket a Csákvár hagyta ki. Így mindkét csapat nyeretlen marad.

LABDARÚGÓ NB II
5.FORDULÓ
KAPOSVÁRI RÁKÓCZI
–AQVITAL FC CSÁKVÁR 2–2 (2–1)
Kaposvár,
Rákóczi Stadion, 500 néző. Vezette: Derdák Marcell (Huszár Balázs, Ország Péter)
Rákóczi FC: Pogacsics – Vachtler, Ur, Nagy T., Nagy J. – Szakály A., Varjas Z., Erdei, Szabó B. – Balázs Zs., Andrics (Földi 59., Godzsajev-Telmán 75.) Vezetőedző: Waltner Róbert
Csákvár:
Markek – Mészáros D., Albert, Koch (Magyar 59.), Kocsis B. – Vukaszovics, Madarász, Baracskai, Mim, Gambayar (Vörös, 75.) – Daru. Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző: Szabó B. (30.), Balázs Zs. (38.), ill. Gambayar (40.), Madarász (70.)
Kiállítva:
Ur (72.)

A 15. percig mezőnyben többet birtokolta a hazai csapat a labdát, de helyzetekig nem jutott el. Ezután a Csákvár felbátorodott, az eddigieknél többet volt nála a labda, ám helyzeteket szintén nem tudott kialakítani. A 30. percben Szabó Bálint gólja megnyugtatta a hazaiakat, akik nem sokkal utána 11-esből kettőre növelték az előnyüket. Ekkor többen azt hitték, hogy vége a mérkőzésnek hazai részről, így kicsit váratlanul, azonban nem érdemtelenül szépítettek a vendégek Gambayar révén. A második félidő elejét nagyon megnyomta a Csákvár, sok ziccert puskázott el, illetve Pogacsics védett bravúrral. A 70. percben Madarász megérdemelten egyenlített, sőt a levegőben lógott, hogy a sárgák akár fordíthatnak is. Ekkor Ur László kapott második sárga után pirosat, és lüktetővé, idegessé vált a meccs. A nagyobb helyzeteket a csákváriak alakították és hagyták ki, de a Rákóczinak is marad ereje még kontrákat vezetni. A két ellentétes félidő láttán a döntetlen igazságosnak mondható.

Szolnoki MÁV FC–BFC Siófok 3–1

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek. A Kaposvár döntetlent játszott a Csákvárral , 2–2 lett a vége. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc: Madarász reklamálásért kapott sárga lapot.

90. perc: 3 perc a ráadás.

88. perc:Daru lőtt mellé nagy ziccerben.

83. perc: Vachtler kapott sárgát.

79. perc: Szabó Bálint kapott lapot.

78. Perc: Nagy J. 28 méteres szabadrúgását szedte ki a jobb alsóból a vendég kapus.

77. perc: Vendég sárga, Vukaszovics.

75. Perc: A hazaiaknál Földi helyett Godzsajev áll be, míg a vendégeknél Gambayar helyett Vörös a pályán.

74. perc: Les miatt a vendégek gólja érvénytelen.

72 perc: Ur Lászlót második sárgával a játékvezető kiállította.

70. perc: GÓÓL, Egyenlítettek a vendégek. Madarász kapott jó labdát és 10 méterről a kapuba lőtt.

69. perc: Vendég csere, Mészáros helyett Posztobányi.

69.perc: Vachtler beadását Varjas Z fejelte kapura, Markek védett.

Nagy a küzdelem a pályán.(Fotó: Lang Róbert/Somogyi Hírlap)

59. perc Hazai csere, Andrics helyett Földi és a vendégeknél Koch helyett Magyar lépett pályára.

58. perc Erdei óriási ziccerben hibázott, sokáig várt, védők tisztáztak

57. perc: Szakály lőtt kapásból nagy helyzetben a vendég kapus kezébe.

55. perc: Ur kapott sárga lapot kezezésért.

51. perc: Nyom a Csákvár, beszorult a Rákóczi.

46. perc: Óriási helyzet maradt ki a csákváriak részéről Baracskai bal oldali beadását Madarász fejelte négy méterről a kapura, Pogacsics óriási bravúrral védett, a kipattanót is hárította.

46.perc: Elkezdődött a második félidő, cserék nem voltak

45. perc: Nincs ráadás, vége az első félidőnek.

40. perc: GÓÓL, szépítettek a vendégek. Baracskai bal oldali passzát az üresen érkező Gambayar becsúszva az ötösről lőtte a kapuba. 2–1

38. perc: GÓÓÓL! Balázs Zsolt értékesíti a büntetőt, a szabálytalanságot Szabó Bálint ellen követték el a Csákváriak. 2–0

37. perc: 11-es a Rákóczi javára!

30. perc: GÓÓÓL, vezet a Rákóczi. Nagy János passzát Szabó Bálint rúgta laposan 23 méterről a kapu jobb oldalába. 1–0

28. perc: Nagy J. lőtt gyengén mellé 20 méterről.

25.perc: A vendégek edzőjét figyelmezteti (most még csak szóban) a játékvezető reklamálásért.

20. perc Kocsis Bence
kapott sárga lapot műesésért.

17. perc: Egy hosszú indítást Pogacsics rúgott el Daru elől.

12. perc: 30 méteres szabadrúgást Vachtler rúgta kapura, vendég kapus védett.

9. perc: Többet birtokolja a hazai csapat a labdát, de helyzetekig még mindig nem jutottak el.

5. perc:
A Rákóczi járatja a labdát, de helyzet még nem alakult ki.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Bizakodnak a kaposvári szurkolók a mérkőzés előtt (Fotó: Lang Róbert/Somogyi Hírlap)

A hazai csapat tiszta feketében, a vendégek tiszta sárgában lépnek pályára, a Rákóczi kezdte a játékot.

Mindkét oldalon vannak eltiltott játékosok. A hazai csapatban két védő kapott piros lapot az előző fordulóban Békéscsabán, így Hadaró Valentin és Szabó Alex nem léphet pályára a mai napon.
A vendégeknél Sejben Viktorra nem számíthat a vezetőedző, ő az Ajka ellen kapott piros lapot.
Waltneréknek kötelező lenne a győzelem, hiszen még nyeretlenek, Visinka Ede csapatának is égető szüksége lenne a pontra, pontokra, hiszen ha ez nem sikerülne, akkor már a bajnokság elején leszakadnának a középmezőnytől.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Lássuk, mire jut egymással a két nyeretlen együttes, a tavasszal még NB I-es Kaposvár és legutóbb hazai pályán méretes zakóba beleszaladó Csákvár.