Két góllal győzött a Budaörs Szegeden

MÁDI JÓZSEFMÁDI JÓZSEF
2020.08.23. 18:50
Nem sokat kellett várniuk a gólörömre a budaörsieknek (Fotó: Frank Yvette/Dél-Magyarország)
A labdarúgó NB II 5. fordulójában a kétpontos Szeged-Csanád a hárompontos Budaörsöt fogadta. A vendégek Nyári 11. percben szerzett góljával hamar előnyhöz jutottak, majd a hajrában egy tizenegyesből biztosították be a győzelmüket.

LABDARÚGÓ NB II
5. FORDULÓ
SZEGED-CSANÁD GA–BUDAÖRS 0
–2 (01)
Szeged
, Szent Gellért Fórum, 1200 néző. Vezette: Veizer Roland (Medovarszki, Szilágyi)
Szeged-Csanád GA:
Takács J. – Ódor, Moga, Pejovics, Mohl – Oláh G., Simon Á. (Gajdos, 58.), Jovanovics – Germán (Varga Sz., 42.), Dobos Á. – Takács T. (Hudák M., 70.) Vezetőedző: Dobos Barna
Budaörs:
Kovács P. – Marques-Airosa, Tamás O., Kékesi, Fényes (Gyurácz, 72.) – Petneházi (Horváth R., a szünetben), Molnár Cs., Sajbán Miklós, Nyári (Horváth E., 62.), Zeke – Halmai. Szakmai igazgató: Bognár György
Gólszerzők: Nyári (11.), Molnár Cs. (87. – 11-esből)
Dobos Barna:
– Próbáltunk sokat tenni a győzelemért, de nem tudtunk itthon pontot sem szerezni, így minden más magyarázkodásnak tűnik. A védelemben hibáztunk, a helyzeteket pedig kihagytuk. Minél hamarabb fel kell állnunk a padlóról. Nagyon rosszul érint a jelenlegi helyzet engem is. Láttam a motivációt a játékosokon, de a hibák eldöntötték a meccset.
Bognár György:
– Az eredménnyel elégedett vagyok, a győzelem rendben van, ám csapatom teljesítménye, az összkép gyenge volt. Talán a leggyengébb az idényben. Az akarás rendben volt, de a futball minősége a saját együttesemnél nem volt megfelelő. Keveset láttam a megbeszéltekből.

A meccs hangulatát meghatározta a szegedi ultrák passzivitása. Az eddigi produkció nem tetszett nekik, ezért az egész első félidőben csendben figyelték az eseményeket. A 11. percben egy szép bal oldali támadás végén Nyári bal belsővel lőtte a labdát a hazaiak jobb alsójába, 0–1.

A második félidőben a Szeged aktívabb volt, jöttek is a helyzetek, de gólt nem sikerült szereznie a masszívan, keményen, határozottan védekező Budaörs ellen, amelynek a kontrái veszélyesek voltak.

A hajrá mozgalmas volt: előbb a Budaörs kapott egy 11-est, amelyet Molnár Csaba biztosan lőtt a jobb felsőbe, majd a másik oldalon a Szeged is megkapta a lehetőséget, azonban Gajdos a bal alsót célozta, ezt pedig Kovács tudta, és másodszorra megfogta a labdát.

Szolnoki MÁV FC–BFC Siófok 3–1

Vége a mérkőzésnek, köszönjük a figyelmet.

90. perc. Gajdos a bal alsót célozta, Kovács kivédte a büntetőt.

90. perc: most egy budaörsi esett el, és közben kezezett, 11-es.

90. perc: két perc a hosszabbítás.

87. perc: GÓÓÓL! Molnár Csaba a jobb felsőbe lövi a labdát, 0-2.

86. perc: miközben Pejovics fekszik a földön, helyzetbe kerül a Budaörs, egy mentés alkalmával Moga estében talán kézzel ért a labdához, a bíró 11-est ítélt.

82. perc: Molnár Cs. ismételte társa egy perccel ezelőtti produkcióját, amikor messze kapu fölé lőtt a 16-os körívéről.

81. perc: Horváth R. az égbe bombázta a labdát a 11-es pontról kapásból.

76. perc: Halmai cselezett a bal oldalon, majd lőtt, a labda a bal alsó mellett ment el.

73. perc: Takács J. véd nagyot: Horváth E. 18 méteres lövésénél leér a jobb kapufához.

72. perc: Fényes helyére Gyurácz érkezik.

70. perc: Takács T. helyett Hudák a pályán.

69. perc: Varga Sz. bal oldali beadásánál a kapus nem talál labdát, ám a hazai támadók sem érték el.

Párharc a labdáért (Fotó: Frank Yvette/Délmagyarország)

67. perc: megint szegedi szöglet, Pejovics bólintása erőtlen.

63. perc: Molnár Csaba szabálytalansága sárga lapot ért.

62. perc: vendégcsere: Nyári helyett Horváth E. érkezik.

60. perc: Oláh Gergő volt a kapussal szemben, de belelőtte a labdát az elvetődő Kovácsba.

59. perc: ígéretes kiugratás Dobos Árontól, de Takács Tamásnak hosszú a labda.

58. perc: Simon Á. helyett Gajdos folytatja a játékot.

52. perc: szöglet után Moga fölé fejelt.

46. perc: cseréltek a vendégek: Petneházi helyett Horváth R. folytatja.

46. perc: elkezdődött a második félidő.

Vége az első félidőnek.

45. perc: egy perc a hosszabbítás.

44. perc: Dobos Á. beadásából Varga Sz. a hosszú ötösön nem kapura, hanem visszafelé fejelt.

43. perc: Zeke lövését Takács J. védi.

42. perc: Germán nem tudja folytatni, helyén Varga Szabolcs folytatja.

41. perc: Dobos Á. cselezi magát az ötösig, lövésébe beleblokkolnak.

40. perc: Germánt ápolják, közben budaörsi helyzet, Takács J. bravúrral véd.

39. perc: jobb oldali szöglet után Simon Á. az ötösről fejel fölé.

33. perc: Simon Á. kap sárga lapot.

30. perc: Jovanovics jobb oldali beadása éppen csak magas volt a hosszú ötösön Germánnak.

26. perc: Molnár Cs. 18 méterről a felső kapufát találja el.

23. perc: Halmai lőtt egy befelé csel után, Takács J. eldőlve vette a kezébe a labdát.

20. perc: szabadrúgás után Germán fejese túl nagy ívű, Kovács P. kezében landol a labda.

16. perc: Molnár Cs. jó 20 méterről magasan fölé bombáz.

14. perc: Dobos Á. a bal oldalon lejut az alapvonalig, visszagurítását szögletre mentik a védők.

13. perc:Lehetőség! Takács Tamás egy védő kíséretében jut el lövésig, ám az elé vetődő Kovács P. bravúrral véd.

10. perc: GÓÓÓL! Bal oldali támadás után a visszagurított labdát 18 méterről Nyári belsőzte a jobb alsóba, 0-1.

7. perc: Pejovics turbánnal a fején tért vissza a pályára.

3. perc: síri csend a szegedi stadionban... az ultrák ezzel jelzik, hogy amit eddig a bajnokságban láttak a Szegedtől, az nem tetszik nekik.

A Szeged a szokásos kék-fekete mezében, míg a Budaörs fehérben.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a vendégek indították útjára a labdát

Bemelegítés (Fotó: Frank Yvette/Délmagyarország)

A Szeged-Csanád GA kezdőjét négy helyen változtatta meg Dobos Barna vezetőedző: bekerült Ódor, Moga, Mohl és Oláh G., míg a kispadon kapott helyet Kárász, Deák I., Bitó és Varga Sz.

A Budaörs kezdője csak két helyen tér el az előző hetihez képest: Horváth R. és Pethő helyett Fényes és Nyári kezd.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Kiderül, mire megy egymással a még nyeretlen Szeged-Csanád az eddig egy győzelmet és három vereséget számláló Budaörs ellen.